Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyaiskolában megharapta...

A kutyaiskolában megharapta egy kutya az én kutyámat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az én kutyám 5 hónapos vizsla a másik egy harapós német juhász. Az óra végén a szelídebb kutyák póráz nélkül játszanak. Mivel ismertem a másik kutyát és láttam most nem akar elmenni megkértem tegyen rá legalább szájkosarat de nem tette, az oktató is lerázott hogy legalább most megtanulja az enyém hogy féljen a nagyobbtól. Ha tippelnem kellene azt mondanám még oltásai sincsennek.

2014. aug. 10. 20:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Másik iskolába vinném az enyémet. Elvárom, hogy figyeljenek oda a pénzemért.
2014. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik iskolát. Ahol engedik a harapós kutyáknak, hogy harapjanak, ott nem igazán oktatás folyik.

Az iskolákban az első, hogy ellenőrzik minden oda járó kutyának az oltását is. Ez a minimum.

2014. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden órán minimum 3 felügyelő van, akik csak a kutyákat figyelik. Ha már a szándékot látják akkor is rögtön széteszik a kutyákat.

Eleve nem értem a logikát, hogy miért kéne megtanulnia, hogy féljen a fajtársaitól? A normális kutyák közti kommunikációt kéne tanulnia és a másik kutyának pedig minimum azt, hogy ne támadjon másik kutyákra....

Én biztos nem vinném ilyen helyre a kutyámat.

2014. aug. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Hovarju ***** válasza:
100%

Ebbe az "iskolába" nem mennék többet. Oltások nélkül nem engedik iskolába a kutyákat. Ha az oktató szerint a nagyobb kutyáktól félni kell, az nem iskola, csak valami barbár.

Keress valami normális helyet.

2014. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van, eddig se gondoltam sokat erről a suliról de úgy voltam vele a kutyám szocializálódik kicsit ha még tanul is csak bónusz de inkább a többi kutya miatt jártunk. Másik suli több mint fél órára van. :( Inkább azt szeretném ha ez a bunkó gazdi nem jönne többet a kutyájával. Talán ha elkérem tőle az oltási papírokat az elég lesz.
2014. aug. 10. 21:08
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól még az oktató ott marad és ugyanígy fog gondolkodni.
2014. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha fél óránál kicsit messzebb van a suli, az sincs igazán messze! ;)

Ilyen oktató csak jól elrontja a kutyád egész viselkedését!!! Megéri az a fél óra??? Gondolkodj!!

Vagy ne vidd suliba, vagy vidd, de MÁSIKBA

2014. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
csak egy kicsit több, mint fél óra? megéri! az nem olyan sok idő, csak ezért nem éri meg egy ilyen helyre menni, sőt, a mostanit kerüld el messzire.
2014. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A sulival kapcsolatban egyetértünk. Inkább az érdekelne lépjek valamit a pasival szemben? Tényleg a hozzáállása verte ki nálam a biztosítékot. Direkt kértem a szájkosarat de azért sem. És már korábban is voltak furi megnyilvánulásai. Még most nem tudom mennyire gyógyul lassan de elég mély a sebe szegénykémnek. :(
2014. aug. 10. 21:29
 10/21 Hovarju ***** válasza:

Szerintem a pasival szemben nem tudsz semmit tenni. Esetleg, ha más kutyáját is bántotta, akkor megpróbálhatsz eléri vele közösen valami. De nem sok reményt látok rá.

Ha ez a pasi már esetleg nem fog ide járni, az oktató akkor is marad.


Én nem mennék oda többet. A fél óra utazás símán megéri, ha cserébe jól viselkedő kutyák/gazdák/oktatók közé kerülsz, ahol a kutya is és te is stresszmentesen tanulhat.

2014. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!