Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában melyik kutyafaj...

Kutyaiskolában melyik kutyafajta állná meg a helyét a legtöbb gyakorlatban? Pl őrző-védő munka ; Frizbi ; Tükörsuli

Figyelt kérdés
Van olyan kutyafajta, amely általánosságban mindegyikben helyt áll?

2013. jún. 24. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

belga juhász,német juhász ,sőt az ausztrál juhásszal is lehet elvileg őrző védőzni..


frizbi az ami kizáró lehet ,mert arra nem sok kutya alkalmas,ahogy az őrző védőre sem...


pl egy border verhetetlen frizbiben,agilityben,de őrző védőre nem jó,bár lehet akad köztük olyan aki alkalmas rá..

2013. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

ha komolyan gondolod akkor az ÖV-t felejtsd el tükörsulin, arra persze tökéletes, hogy a hobbi gazdi a hobbikutyáját lemozgassa, de ha komolyan akarsz ezzel a sporttal (IPO) foglalkozni, akkor ne ilyen iskolába és semmiképp ne csoportos képzésre menj

nagy általánosságban meg a malik állják meg a helyüket egyszerre akár az ÖV-ben, agilityben valamint a frizbiben is egyszerre, de természetesen ki lehet fogni más fajtából is jó kutyát (akár egy ír terrierrel is meg lehetne próbálni), ha nem ragaszkodsz az ÖV-hez akkor máris jóval több fajta közül választhatsz

2013. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
csak kíváncsi voltam, hogy melyik kutyafajták a legsokoldalúbbak az alábbi szempontok szerint:)
2013. jún. 24. 21:07
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem a mali ugrott be elsőre :)
2013. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Malinois, Dobermann
2013. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ŐV pont hogy nem csoportosan működik, és Népszigeten ill. Őrmezőn vannak, akik simán felkészítenek (egyéniben - ahogy mindenkivel egyénileg foglalkoznak ŐV-n...) versenyre is.

Amúgy most meg ne "verjetek", de én menhelyeken nagyon sok kutyával találkozom (relatíve...), akik mindhárom felsorolt kategóriában brillíroznának. Verseny szinten. Csak nyitott szemmel kell járni.:) Ott vannak olyan jól összerakott kutyák, hogy csak leshet az ember.

2013. jún. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok a tükörsuli ellen, de aki komolyan akar IPO-zni (persze ha valaki csak a k-99-ben gondolkodik, akkor ez rá nem érvényes) akkor az kölyökkortól kezdve folyamatosan építi egyéni képzés keretében mind az engedelmes, mind az ÖV munkát valamint a nyomkövetést. Ahhoz, hogy egy tükörben elkezdhess tanfolyamra járni kell egy min 6 vagy 7hónapos kutya, akivel kijárod csoportos képzés keretén belül az alap majd a középfokot és utána elkezdhetsz járni egyéb foglalkozásokra.

Ha valaki tényleg komolyan és nem hobbi szinten szeretne foglalkozni a témával akkor az az ember nem tesz bele egy csomó hibát a csoportos képzéssel, hanem már kölyökkorban elkezdi mind az ÖV mind a _pontos_ engedelmes munka tanítását. Mert azért valljuk be, hogy lehet szép munkákat is látni, de a tükör nem a versenyzésről szól, hanem a kutyával való együttélésről, tehát nem témája a tanfolyamnak a tökéletes menetelés, csak azt várják el, hogy valahol a helyén menjen a kutya... Illetve abból amit az egyik schnazis blogol, aki tükörbe jár ÖV-zni, hogy a 2éves kutyája még mindig rongyozgat, abból szintén nem azt szűröm le, hogy a szórakozáson kívül komolyabb sportra is fel tudnák készíteni pl az én kutyámat.

Ez nem leszólás, kellenek ilyen típusú iskolák, de akinek a versenyzés lobog a szeme előtt annak nem feltétlenül ez való, persze kivétel, ha ismétlem magam ezt a k-99 rendszerben gondolja és/vagy elég neki, hogy elversenyezget, de nem valószínű, hogy valaha is az esélyesek közé fog egy komolyabb pl válogatóversenyen kerülni.

2013. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Értem, mit mondasz, én csak azt mondom, hogy a tükörsulin is vannak olyan oktatók, akik vállalják a felkészítést. Én nagyon szívesen tanulnék egy világbajnok 6. helyezettől.:) (És azért lássuk be, ha valaki komolyan IPO-zni akar, akkor elég kicsi az esély rá, hogy GYK-n kérdezi, hogy milyen fajtákat ajánlanánk a fenti sportokra. Persze nincs kirázva...)

De nem akarok vitázni, csak kijavítottam picit a válaszod - amivel amúgy persze nincs semmi bajom!:)

2013. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Örzö védő munkában a Német juhász, mert nehéz kutya, nehezebb mint a Mali. Fegyelmezőben. Német- Mali.

Frizbi: Border

2013. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

zsuzsabazsa:

Láttál te már malit dolgozni? Tudod, hogy milyen gyorsan képes felborítani egy megtermett segédet is egy 25-27kg-s hipergyors technikás mali, még egy lassabb és nehezebb jucit simán megtartanak...?

Persze a német juhászok is képesek borítani, de nem a testtömegtől, hanem a technikától és a gyorsaságtól függ inkább a dolog. Na meg attól, hogy nehezebb miért lenne jobb?

Kontrollálhatónak kell lennie magas ösztönszinten, meg kell fognia (és megtartania) telipofával a kart, bírnia kell a terhelést, képesnek kell lennie gyors ösztönváltásra.... ezeknek mind semmi közük a súlyhoz.

2013. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!