Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a "harci...

Mi a véleményetek a "harci kutyákról"?

Figyelt kérdés
Nem azokról amelyikeket a kutyaviadalra képezik ki , hanem magárol a fajtárol . Egy időben nagyon szerettem volna egy ilyen kutyát ( pitbull, amsteff, stb.). De mostanra elbizonytalanodtam mert nagyon sok rosszat olvastam ezekről a fajtákról. Nektek mi a véleményetek ezekről a fajtákról?
2014. aug. 11. 21:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%
Én azt mondom hogy nevelés kérdése
2014. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
15%

Nos biztosan nem leszek kedvelt itt es most , de szerintem pedig igenis van kulonbseg koztuk es egy " atlag kutya" kozt! Nekem volt amstaffom akit imadtunk szerettunk es kicsi kora ota jol bantunk vele, viszonzasul egy remek csaladi kutya valt belole , de a cicankat nem birta soha megkedvelni .. Egy nap meg is olte ! Legkozelebb pedig az idosebb ( vagyis tiszteletben kellett volna tartsa) kiskutyankat olte meg a szemunk lattara es hiaba szerettuk volna leszedni rola hatan sem tudtuk addig mig elt es mozgott nem eresztette! Ha ezt meselik el sem hiszem mert felenk egy vegtelenul jo indulatu szeretett teljes kutya volt mindig is ! Egyszeruen kijott a vere , a kisebb fajtarsait nem toleralta es halalig ment , nem volt megallas nala! En nem vartam meg mig a masik ket kisebb testu kutyamat is megoli igy elajandekoztam egy igazan szereto jo gazdinak , bar zokogtam erte mint egy kisgyermek de sajnos kutyakikepzo is mondta , hogy olysn szinten dominans szuka , hogy nem lesz itt elo allat amig itt el velunk , mindenkit kifog vegezni ! A fiat viszont visszakaptuk o egy boxer aputol van es mar egeszen mas vermersekletu hallgat rank es nem akarja megolni a kiskutyainkat , ami a legfontosabb o inkabb boxer jellem :)

Hozzateszem pincsik is lehetnek bolondok sooot de egy pincsivel azert elbannek ha dilinyos es verekedne... Mondjuk nincs pincsim csak pl da volt .. Nem is vitatkozni szeretnek biztosan van pro es kontra es kontra .

Megegyszer mondom felenk mint emberek fele egy imadnivalo kis bestia volt es nagyon okos mindezt leveve !

2014. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Yorki vagy pit, nem mindegy. :D Terriernek terrier, de mégis... Nem csak a kilókban van a különbség.

Pontosan, nevelés kérdése. Ismerősömnek sikerült egy gyerekgyűlölő, már kutyákat ölő staffiból egy nagydarab szeretetcsomagot faragnia. Persze nem első kutyája, ért hozzá, mégsem volt egyszerű menet.

2014. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem első kutyáim, az egyik egy domináns szuka, mégsem bánt senkit. Persze, amelyik kis görcs kitámad ránk, befeszül és vinnyog, de nem bántana senkit és semmit.

Nevelés kérdése az egész.

2014. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2014. aug. 11. 22:14
 16/26 anonim válasza:
13%
Nekem inkább némelyik gazdájáról van meg a véleményem...tapasztalatom szerint azok rohangálnak ilyen kutyával,akiknek nem telik még kocsira sem,de meg akarják mutatni,hogy ők bizony baromi kemények,mert "harcikutyákkal" rohangálnak. Szóval,aki a kopaszsága,kivarrt karja és fehérjeporon érlelt bicepszei mellé szánja kiegészítőnek,azt inkább nem is minősíteném. Amúgy nem véletlen lett harcra tenyésztve,a vérmérsékletük más,mint pl. egy cuki golden retriveré. Az alapján válassz fajtát,hogy mennyi mozgásteret, sétáltatást, játékot,gondoskodást tudsz neki biztosítani. Ezen felül vedd figyelembe,hogy "mire kell": házőrzésre, kiképzésre,vagy csak úgy, hobby állatnak? Egyedül élsz,vagy a családoddal,ahol esetleg kisgyerek is van? Érzel magadban annyi dominanciát,amit egy 60-80kilós,erős izomzatú állattal szemben kifejezésre tudsz juttatni? Minden fajtának van egy jellemző magatartása, tűréshatára. A harci kutya nem alkalmas családba,gyerekek mellé,mert ha éppen olyanja van, meg fogja mutatni,ki a falkavezér. Nekünk volt harcikutya keverékünk.Imádtuk, babusgattuk,kutyaiskolába járt. Egyszer kiszökött és megtámadott egy idegen embert,aki feljelentett. Szüleim valahogy elintézék a dolgot. Aztán megharapta a testvéremet,a mai napig látszik a nyoma. Aztán papám rászólt,és a kutya neki is nekirontott. Az állaorvos egészségesnek találta,azt mondta,hogy csak a dominanciáját akarta megmutatni a kutya.Ekkor menhelyre vittük. Ez nyilván nem fordult volna elő egy kifejezetten hobbi állatnak való,társaság és családszerető kutyafajtával.
2014. aug. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
15%

Ha "nem a fajta, hanem a gazda" hibája, h olyan lesz a kutya, amilyen, akkor áruljátok már el, miért van, h kutyaviadalokon általában pitbullokat és efféléket látni? Spánielt, kuvaszt, border colliet, vizslát miért nem?

Elhiszem, h neveléssel lehet jó irányba befolyásolni a kutyát, de az alaptermészetét, jelen esetben az "agresszív 9eczit" nem fogod tudni kiölni belőle, bármikor előjöhet.

2014. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Társasházban élek a szüleimmel (14 éves vagyok) és a pitbull amit a menhelyről hoztunk volna el nagyon barátságos és szeretettre méltó kutyus a menhely vezetője mondta higy neki nagyon kevés mozgásra van szüksége , mert már nagyon öreg és az egyik lábát amputálni kellett /valószínüleg elütötte egy kocsi/ és az a lába már menthetetlen volt ..
2014. aug. 11. 22:22
 19/26 anonim ***** válasza:
97%

16!

"A harci kutya nem alkalmas családba,gyerekek mellé,mert ha éppen olyanja van, meg fogja mutatni,ki a falkavezér"

Hát a szarul nevelt ideggyenge biztosan.

Én simán bevállaltam a 2 és 6 éves gyerekeim és a cane corsónk, valamint a kiscicánk mellé egy amstaffot.

Gyenge ember kezébe nem való, sőt veszélyes is lehet.

2014. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Ja, igen:

" Ez nyilván nem fordult volna elő egy kifejezetten hobbi állatnak való,társaság és családszerető kutyafajtával."

Ez is hülyeség, már bocs.

A kutyáknál is igaz: nem a méret a lényeg.

2014. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!