Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a "harci...

Mi a véleményetek a "harci kutyákról"?

Figyelt kérdés
Nem azokról amelyikeket a kutyaviadalra képezik ki , hanem magárol a fajtárol . Egy időben nagyon szerettem volna egy ilyen kutyát ( pitbull, amsteff, stb.). De mostanra elbizonytalanodtam mert nagyon sok rosszat olvastam ezekről a fajtákról. Nektek mi a véleményetek ezekről a fajtákról?
2014. aug. 11. 21:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%

16-os: tele vagy előítélettel.

Ha domináns a kutya, ivartalanítod, és rendesen, kemény kézzel, nem veréssel NEVELED. Nekem érdekes módon sikerült. :P

A goldie alapból nem olyan cuki, mint sokan gondolják. Észak-Amerikában a legtöbb kutyatámadás a népszerű labrador műve.

Európában a legtöbb kutyaharapásért a tacskó a felelős.

Ki a harci kutya?

Ámbár ezt nem lehet megmagyarázni annak, aki eleve az ilyen kutyák ellen van.

Semmi különbség nincs egy rendesen nevelt staff és egy skót juhász között. Kutya mind a kettő, kész.

Az emberekből sosem lehet "kinevelni" az ellenszenvet, de érdekes, hogy pont az ember tette ilyenné...

Két ilyen kutyám van, és nem vagyok sem kopasz, sem tetkós, hanem egy vékony, 53 kilós, 22 éves nő.

2014. aug. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
80%
Egyik kedvenc fajtám. Makacs, akaratos, köcsög, nagy mozgásigényű- pont mint én:D Ezért is van egy emberevő fenevad staffim ideiglenesben, akivel a környékbeli gyerekek elől már menekülni kell, mert meg van értük őrülve, és a gyerekek is érte:)
2014. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Imola Ágnes ***** válasza:
96%
Soha enm engedném, hogy olyan ember tartsa, aki sok rosszat hallott a fajtáról, mert az egyértelműen nem ismeri. Nem való tapasztalatlan kuytyásnak, és annak sem, akinek előtte pl. goldene volt. Más kategória, nagyon más. Amúgy a világ egyik legjobb fajtája, imádom őket úgy ahogy vannak. Ha egyszer gyerekem lesz, a többi kutya mellé biztosan befogadunk egy ilyet is valahonnan...
2014. aug. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ha a médiából meg a szóbeszédből tájékozódsz és az alapján választasz kutyát,akkor inkább ne tedd.

Ha egy idősebb,kialakult jellemű,nyugodt kutyáról van szó és a menhelyen is azt mondják,alkalmas nektek a kutya,próbaidőre vegyétek magatokhoz,ez általában két hét.

Nekem bullterrier van kettő,bármikor vállalnék akár olyat is,amit egyenesen viadalról hoznak.Igaz,nekem több mint húsz éve van a fajta.

2014. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
96%

A sok szakértő látom egyből ide talált... Egyrészt "harci kutya" nincs, maximum harcoltatott kutya. Egy szuka amstaffom, és egy kan staffbullom van, soha senkivel nem volt problémánk, sem kutyával sem emberrel. Az a gond, hogy valamiért minden ember azt gondolja magáról, hogy ő bizony nagyon ért a kutyákhoz, mert hát ugye neki is volt, és az ilyen meg olyan fenevad volt ergo az összes többi is az. Sokkal egyszerűbb mindent a kutyára fogni, mint beismerni, hogy hibáztunk, ne adj isten fejlődni, és javítani a dolgokon.

Egy kis érdekesség:

A pitek őseit Nanny dog-ként ismerték még a kezdet kezdetén, ugyanis a bányász családoknál a gyerekekre vigyáztak amíg a szülők dolgoztak.

A pitek (amstaffok sosem harcoltak..) azért voltak a verem bajnokai, mert gyorsak, fordulékonyak és rettentően kitartóak. Nem azért, mert ők minden más kutyával ellentétben csecsemők vérében fürdenek születésüktől...

A kérdéshez: Ahhoz, hogy ilyen kutyád legyen, a legfontosabb amire szükséged van az eltökéltség. Egyrészről kézben kell tartanod a kutyát minden körülmények között, másrészről (nekem ez a nehezebb) napi szinten harcolnod kell az ilyen sötét előítéletes bunkókkal, akik itt is megjelentek.

2014. aug. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
90%

2 példát mondok:

1. A munkatársamnak van egy stafija, egy kis troll :D fél a villámlástól, ölbe ugrik a dörrenésre, egy kisebb kutya megtámadta és most kezelni kell a staffi sebét, de elfutott. Kutyasuliba vitték pár hónaposan, így most behívható, kicsit szeleburdi, de jámbor, én a pincsimmel mentem hozzájuk, az enyém helyre rakta, de nem foglalkoztak egymással.

2. Erdélyben voltunk tavaly, egy staffi volt ott a háznál. Másfél éves, erős kutya. Ugrált, bár elég veszélyes volt egy ilyen izmos kutya, mikor rád ugrik, de csak játszott, nem bírtuk lelőni, nagyon cuki volt :) főleg mi, mint idegenek, majd megőrült, úgy jött volna játszani, dörzsölte a fejét folyton, hogy játszunk vele :D Imádtam :)

Én nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, de egy szobás albérletbe, lakásba elég necces :(

2014. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!