Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ingyenesen elvihető fajtati...

Az ingyenesen elvihető fajtatiszta kutyákról mi a véleményetek? Két magyar fajtára lenne szükségünk, max 1 éves korig, merjünk belevágni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 11. 23:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
10.! Ha az OLXről hozza el, nagy eséllyel oltva, féregtelenítve kap egy kutyát, és támogatja a szaporítókat, ha a fajtamentőktől hoz, akkor kap egy oltott, chippelt, féreghajtott kutyát. A fajtamentőket érdekli a kutyák sorsa, de a szaporítókat nem.
2014. aug. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenesen elvihető fajtatiszta nincs, max fajtamentésnénél, de szerintem ott sem ingyenes. A magyar fajták amúgy is olcsóak úgyhogy szerintem vegyetek tenyésztőtől.
2014. aug. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat, akkor maradunk a menhelyi kutyáknál.

Bár néhány rosszindulatú beszólást nemigen értek, hisz a hozzá nem értésem miatt tettem fel a kérdést.

2014. aug. 12. 09:32
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

#11 ha ingyen hoz el egy kiskutyát, mivel támogatja a szaporítókat? Ha a kutyát ingyen nem sikerül elajándékozni, megy a menhelyre. Ha onnan hozod ki az mitől lesz jobb?

Szerintem ha ingyen adják, vagy maximum oltás áráért, az ugyanaz, mint menhelyről kihozni egy kutyát. De arra ne számítsatok, hogy fajtatiszta, és pontosan ugyanannyi eséllyel lesz beteges, mintha szaporítótól hoztátok volna súlyos ezrekért. Támogatom a menhelyről való örökbefogadást, de azért ha menhelyre kerül egy kiskutya mondjuk egy szapitól, attól még nem lesz kevésbé hajlamos genetikai betegségekre...

Ha garantáltan egészséges kutyát szeretnél, vagy konkrét célod van vele (sport vagy munka) hozz tenyésztőtől.

2014. aug. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Elég sok kamu hirdetés van, ahol a kutya ugyan ingyen van, de külföldről szállítják, és előre el kell utalni a pénzt. Fajtamentést ajánlom én is, amennyiben megfeleltek a követelményeiknek. Az a különbség a fajtamentős meg az OLX-es kutyák közt, hogy a fajtamentősök vagy egészségesek, vagy elmondják, hogy mi a bajuk, te meg dönthetsz, hogy így kell-e. Érdemes benézni a közeli sintér telepekre is.

Milyen faja kutyát szeretnél?

2014. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem ugyanaz! Az ilyen ingyen kutyák nagy része az ostobaságból szaporítók terméke (ivartalanítás állatkínzás/csonkítás egyébként majd vigyázok rá, Fifike nagyon szeretne anya lenni stb.....), ha ilyenektől hozol kutyát, ahhoz járulsz hozzá, hogy legközelebb is legyen alom.....
2014. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
48%
#16 miért is járulok ezzel hozzá? Egy alom bizony pénzben van. Szerinted fél év múlva újra eljátssza, hogy jaj de jó volt megszabadulni jó pár ezertől, csináljuk megint? Ha direkt pároztatja a kutyáját, hogy pénzt keressen belőle az teljesen más, és ne is keverjük ide. De fordítsuk meg a dolgot. Van egy véletlen alom (én is elítélem, de most ezt hagyjuk) megpróbálja elajándékozni a "gondos" gazdi, de a kutyának sem kell. Szerinted mi lesz velük? Jobb esetben mennek a menhelyre. Ha ugyanazt a kutyát a menhelyről hozod ki, az mitől lesz jobb, mintha egyenesen a gazdától hoznád el? Szerinted a gazda legközelebb is majd kutyákat gyárt, hogy könyörögjön a menhelyeknek, hogy vegyék be? Ugyan már.. Aki meg csak azért fedeztet, mert Fifikének szülnie kell egyszer az így is úgy is megfogja tenni, jobb esetben valóban csak egyszer.
2014. aug. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
sem a menhely, sem a fajtamentők, nem viszik el örökbeadás előtt szüretni a kutyákat, max csinálnak rajtuk egy általános kivzsgálást, de ha nem köhög, nem férges, nem fosik, akkor még azt sem. Ugyanugy nincs garancia arra, hogy annak a kutyának később nem jön elő bármiféle genetikai problémája. ha növendék a kutya, és ugy van ingyen, akkor vagy "nemkell" kutya, vagy rajtuk maradt. ha a szapi nyakán marad, akkor bőven el fog gondolkodni rajta, hogy megéri-e ez neki anyagilag. Viszont ha háztól hozza el, akkor azért jobban látja a kutya viselkedését saját környezetben, mint egy menhelyi kennelestartás esetén.
2014. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Dehogy van neki pénzben. 5-6 hetes korig szoptatja az anyja, utána meg "már nem szopnak" jelszóval kiszórja őket. Féreghajtás, oltás, chip meg a holdban....
2014. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2014. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!