Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás ultrahangos sípra?

Behívás ultrahangos sípra?

Figyelt kérdés

Szeretném elkezdeni 10 hónapos kutyusomat a behívás megtanítására. Azért csak most, mert menhelyről került hozzám pár hete, nem volt lehetőségem kölyökkorában elkezdeni.


Azért gondoltam a sípra mert azt messzebbről is hallja, és mindig ugyanolyan hangszínnel hallja a jelzést, nem úgy mint pl. a "hozzám" esetében, ha fáradt vagyok, ha mérges vagyok, már más a hanglejtés és talán kevesebb kedve lenne engedelmeskedni.


A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e az ultrahangos síppal a stabil behívás megtanítása? A tanítási folyamatot nagyjából úgy képzelem el utánaolvasás alapján, hogy először étkezéskor jelzek neki vele, utána kezdeném el hosszú pórázzal (20 m körülivel) hogy azzal tudom navigálni ha nem jönne egyből. Így jó lesz?



2014. aug. 12. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég a kaja is. A távolságot növeld fokozatosan és egy idő után a nehézségi helyzeteket. Minden bejövetelnél mehet a jutalomfalat.
2014. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Igen, a jutalomfalat alap, csak elfelejtettem leírni. :) Köszönöm :)
2014. aug. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!