Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikker mint behívó eszköz?

Nádszálkisasszony kérdése:

Klikker mint behívó eszköz?

Figyelt kérdés

Tegnap kutyafuttatóban mesélte egy srác, hogy ő klikkerrel hívja folyamatosan a kutyáját. Szerinte ez azért jó, mert bárhol meghallja és nem kell kiabálnia. Azt mondta, mást nem tanít klikkerrel a kutyának.


Nektek erről mi a véleményetek? A neten azt találtam, hogy ezt így tanítani tilos. És ha csak ezt tanítanám neki a klikkerrel?


Bár lehet, hogy már ez felesleges mert tegnap is folyamatosan körülöttem volt amikor elengedtem és más kutyáktól is el tudtam hívni.



2014. máj. 21. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ebben nem bíznék. A klikkert egyébként se biztos, hogy a kutya meghallja mondjuk nagy szélben, szakadó esőben vagy fújó hóban. Biztosabb, ha te hívod, mert egyrészt fel tudod emelni a hangod ha kell, meg a kutya is a te hívásodra fog engedelmeskedni, nem egy tárgy hangjára (a klikkerek egyébként is szeretnek eltűnni vagy tönkremenni).
2014. máj. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tilos (nem károsodik tőle a kutya), hanem szimplán csak hülyeség, értelmetlen és haszontalan. Ennyi erővel biciklicsengőt is használhatna, vagy sípot, vagy bármi hangkeltő eszközt, amit esetleg tényleg meghall a kutya nagyobb távolságból is.
2014. máj. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tanítás. Úgy használja a klikkert, mint egy sípot, szerintem fogalma sincs, hogy mire való és hogyan kell használni.

Össze ehet kötni a klikket a behívással, de felesleges. Kinyitod a szád és behívod, azt biztosabban meghallja és oda tudsz szólni határozottabban is. Amikor a srác kutyája nem jön be, mit csinál, klikkel neki tízszer? :)

2014. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :) Akkor maradok a hangomnál :)
2014. máj. 21. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!