Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harcoló kutyák szétválaszása?

Harcoló kutyák szétválaszása?

Figyelt kérdés

8kg-os keverék kiskutyám van, utcai mix, nagyon jámbor fiúcska. A többi kutya nem nagyon érdekli, megszagolja őket, aztán továbbmegy. Nagytestűektől fél. Sajnos azonban többször megtámadták már őt, néha nekifutásból, minden előzetes jel nélkül, máskor szaglászás után nekiment a másik kutya.

Sajnos elég sok rémtörténetet hallottam, így, ha tehetem, egy ideje nem nagyon engedem oda nagytestű kutyákhoz, csak vele egyméretűhöz vagy kisebbhez.

Azonban egyes helyeken az ilyesmit nem nagyon tudom elkerülni, egy parban, sétálóutcában gyakran elő-elő tűnik 1-1 kutya, a gazdi csak később ér oda stb. Nem akarom rettegve felkapkodni, de nem vagyok nyugot ilyenkor, igyekszem kikerülni, de ezt se lehet mindig.

Összességébe véve szeretném megkérdezni, mi a teendő, ha egy nagy kutya megtámadja a picikémet? Hogyan tudom szétválasztani őket?

Illetve mikor kell igazán aggódnom? Nem hinném, hogy az összes kutya ölni akar. Mégis, hogy ismerhetem fel, ha igen? Én eddig mindig szétválasztottam a verekedő kutyákat (eddig hál' Istennek csak kicsik támadták meg), nem tudom, melyik harc mire akart igazából kimenni? Én azt sejtem, hogy ha megszaglásszák egymást és aztán verekednek, az csak dominanciaharc. Inkább azoktól az ebektől tartok, akik nekifutásból támadnak. Igazam van? Melyik esetben mi a helyes reakció, teendő?



2014. aug. 12. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
általában a kisméretű kutyák verekedősebbek, a nagyoknak általában nyugodtabb az idegrendszerük ennél, én mindenesetre nem mennék olyan helyre sétálni még kutya nélkül sem, ahol előfordul, hogy a gazdi még nincs ott, de a kutyája már igen...
2014. aug. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megelőzni kell. Amikor futnak felétek, akkor a tiédet a pórázzal a hátad mögé rántod, te szembefordulsz a másik kutyával és nyugodt, magabiztos kisugárzással jelzed, hogy a kiskutya nem szabad préda, te pedig nem félsz. Közben igyekezz jelezni a gazdájának, hogy az ő dolga megoldani ezt a helyzetet. Ha mégis összeugranak, akkor először ugye megint jó lenne a gazdára rászólni, de ha nincs ott, akkor emeld fel a másik kutya két hátsó lábát, így kibillented az egyensúlyából és elengedi a tiédet.
2014. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem most ezt, mert hallottam, h a 11. kerben egy argentín dog garázdálkodik, és nekifutásból megtámadja a többi kutyát, és a nyakuknál kezdi rázni őket, a gazdit meg nem érdekli...

ha vele nem is (mert ezentúl elkerülöm a 11. kerületet) de hasonlóan kedves kutyákkal és következetes gazdikkal ha nem is gyakran, de bármikor találkozhatunk.

2014. aug. 12. 22:36
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, utolsó, köszönöm a tippet! :)

A póráz dologgal az a gond, hogy általában az enyém szabadon van, és nem biztos, hogy ven elég időm rákapcsolni.

A lábfelemelés is jó ötlet, bár sajnos akkor nem használ, ha ne adj' Isten megfogja a nyakát.

2014. aug. 12. 22:44
 5/13 anonim válasza:
33%
Amikor elkezdik, és már legalább 3-4 másodperce verekednek, akkor sikíts egy jó rövidet. Ettől megijednek és szétválnak. Ekkor te tovább sétálsz. Nem biztos, hogy hatásos, meg lehet hogy kicsit hülyének néznek, de többnyire beválik. Ha mégse, az gáz. Én a tévében láttam ezt. Még egyszer mondom, hogy nem biztos, hogy hatásos.
2014. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
láttam verekedő kutyákat, de ott valahogy nem használt a sikitozás
2014. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kutya alapvetően tart az idegen embertől, nem sikítani, hanem ráordítani kell, esetleg fölényes mozdulatokkal megpróbálni elzavarni. Igen ritka, hogy téged is megtámadna, persze ez ugyanúgy benne van a pakliban, akkor is, ha nem teszel ellene semmit, csak a saját kutyádat véded.
2014. aug. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Verekedett párszor kutyám ( soha nem az enyém kezdte és nem rohant oda egyik kutyához se ) de a sikítozás...... XD

Nem igazán fogja meghatni.

Én mindig olyan helyzetbe kerültem ahol régen laktam, hogy nekifutásbol rontott rá a másik az enyémre. Volt egy fiatal kau aki beleharapott az én kutyámba, kutyám meg leteperte a földre és rázta mint a rongyot. A kau gazdája sikítozni kezdett, de esküszöm még engem is idegesített, és ráüvőltöttem hogy inkább segítsen szétszedni őket. Szal azzal semmire nem fogsz menni.


Vegyél egy gázsprayt. Vadászboltba lehet venni teljesen legális a használata. Arra ügyelj, hogy szembe széllel NE használd!

Ha látod hogy nem bírsz elzavarni ráüvöltéssel egy nagy testű kutyát akkor telibe fújobd a pofáját. Ez kizökkenti és megdöbben.

2014. aug. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 t_GaRami_a ***** válasza:
0%
Ha támad, akkor meg is rúghatod, ha az ordibálás, sikítozás, (ami biztos nem fog) hátsó láb felemelése sem használ és nincs nálad gázspray. Akkor elfut. De ne úgy, hogy baja legyen.
2014. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az idegen kutya épp tépi az enyém légcsövét, majd pont azt fogom figyelni, hogy baja lett-e a támadónak, muitán oldalba rúgtam...

A lábfogás sokszor bejön, vagy ha kan a támadó, heréit/fütyköst megcsavarni, csípni. Esetleg a hátsó lábnál, a combnál lévő nagy ínt meghúzni hátrafelé egy nagy, hirtelen rántással.

A staffimnak egy német juhász szuka ment neki, amikor kölyök volt. Úgy rázta, mint a rongyot, de mivel ugye szuka volt az idegen kutya, gazda sehol, nyakörv nem volt a kutyán, gyorsan szembeálltam a kutyával, és a hüvelykujjaimmal benyomtam a szemeit. Baja nem lett, de rögtön elszaladt.

Ha látod, hogy támadólag rohan feléd a kutya, csapd a tiédet a hátad mögé/lábad közé, tárd ki a karod, fújd fel magad, és ordíts erős, mély hangon.

Gázspray legyen nálad mindenesetre.

2014. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!