Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harcoló kutyák szétválaszása?

Harcoló kutyák szétválaszása?

Figyelt kérdés

8kg-os keverék kiskutyám van, utcai mix, nagyon jámbor fiúcska. A többi kutya nem nagyon érdekli, megszagolja őket, aztán továbbmegy. Nagytestűektől fél. Sajnos azonban többször megtámadták már őt, néha nekifutásból, minden előzetes jel nélkül, máskor szaglászás után nekiment a másik kutya.

Sajnos elég sok rémtörténetet hallottam, így, ha tehetem, egy ideje nem nagyon engedem oda nagytestű kutyákhoz, csak vele egyméretűhöz vagy kisebbhez.

Azonban egyes helyeken az ilyesmit nem nagyon tudom elkerülni, egy parban, sétálóutcában gyakran elő-elő tűnik 1-1 kutya, a gazdi csak később ér oda stb. Nem akarom rettegve felkapkodni, de nem vagyok nyugot ilyenkor, igyekszem kikerülni, de ezt se lehet mindig.

Összességébe véve szeretném megkérdezni, mi a teendő, ha egy nagy kutya megtámadja a picikémet? Hogyan tudom szétválasztani őket?

Illetve mikor kell igazán aggódnom? Nem hinném, hogy az összes kutya ölni akar. Mégis, hogy ismerhetem fel, ha igen? Én eddig mindig szétválasztottam a verekedő kutyákat (eddig hál' Istennek csak kicsik támadták meg), nem tudom, melyik harc mire akart igazából kimenni? Én azt sejtem, hogy ha megszaglásszák egymást és aztán verekednek, az csak dominanciaharc. Inkább azoktól az ebektől tartok, akik nekifutásból támadnak. Igazam van? Melyik esetben mi a helyes reakció, teendő?



2014. aug. 12. 22:20
1 2
 11/13 t_GaRami_a ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy figyeljük, de úgy is meg lehet rúgni, hogy szétroncsolod a bordáit, meg úgy is, hogy ne legyen baja, de megijedjen és elszaladjon.
2014. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
51%
Én megmondtam, hogy a sikítás nem biztos hogy hatásos. Ezért még nem kell leértékelni.
2014. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 sippara ***** válasza:

Két eset van:


A) Van másik gazdi ÉS hajlandó/képes segíteni:


Megfogod a saját kutyád nyakörvét, felteszed az álla alá, megmarkolod felül, csavarsz rajta egyet, és amikor ereszt, elhúzod (stabilan fogó kutyát NEM húzunk/rángatunk, mert darabot fogsz vele kitépetni a másikból), másik gazdi ugyanezt csinálja.


B) Nincs másik gazdi és/vagy nem segít:


Az egyik kutya nyakára fojtóra ráhurkolod a pórázt, a másik végével pedig kikötöd valahová (fához, oszlophoz, kerítéshez, bármihez), aztán a másiknak megfogod a nyakörvét és innentől úgy jársz el, mint az előző lehetőségnél.


Amire figyelni kell:

- olyan helyen fogd a kutyát, ahová nem tud hátraharapni (ez nagyrészt mar, fej hátsó része, fülek, nyakörv "teteje")

- NE nyúlj be a két kutya KÖZÉ semmilyen körülmények között

- NE próbáld húzni/elmozdítani a kutyát, amíg stabilan fog

- Rugdosni, kiabálni teljesen felesleges komolyabb verekedésnél, mert csak spannolod a kutyákat, fojtásból adódó légszomjra előbb-utóbb ereszteni fognak

- Ha már szétszedted őket, NE engedd őket újra közel egymáshoz, amíg nem nyugodott le mindkettő, és azután is csak felügyelettel, nagyon odafigyelve (de nem stresszelve a kutyákat), inkább szájkosárban

- Ha szét lettek szedve, és mindkettő lenyugodott, a kutyáknak az a legjobb, ha akár szájkosárban is, de újra összeszagolhatnak, így a legkisebb az esélye, hogy bármelyikben törés keletkezne (elkezdene félni/támadni bizonyos kutyákat)

2014. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!