Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS. Új kiskutyánkat hogy...

SOS. Új kiskutyánkat hogy tudnám kintre szoktatni? Bent akarna csak az ágyunkban aludni?

Figyelt kérdés
1 hete vettünk egy édes kis dalmatát. Udvarra szerettük volna. DE. AKiktől vettük, ők bent tartották a házban őket. Igy már az első éjjel bent kötött ki nálunk is a lakásban, mert úgy visitott, hogy nem lehetett kibirni. Jó ezzel számoltunk is, hisz elszakitották az anyjától. Csak az a baj, hogy neki nem elég, hogy az előszobába helyet kap, hanem a gyerekek mellé kéredzkedik. Ráadásul be az ágyukba. Nekem ez nem tetszik, mert nagyon tisztaságmániás vagyok. Imádom őt, mert már most elvarázsolt, de szeretném ha az udvaron lenne. Van egy nyári konyhánk is, gondoltam ott télen el lesz hisz rövidszőrű, vagy esetleg majd az előszobába bejöhet. De nem az áááágyunkba... Nappal is csak úgy van el az udvaron ha valaki kint van. Akkor kuss van. De amint egyedül van rögtön visit. Próbáltuk éjjel hogy lent hagyjuk a konyhában, de két óra után feladtuk. Hogy fog igy kiszokni? Mindent összepisil, kakil, pedig készitettünk neki almot, mert azt mondták szobatiszta. Nagyon el vagyok keseredve. Tudom hogy még pici, de ha most nem tudjuk nevelni, akkor hogy lesz később? Volt már dalmatánk, eleinte bolondos volt ő is, de aztán ő lett a legaranyosabb kutya a világon, igazi családtag volt.
2014. aug. 13. 09:53
 1/9 anonim válasza:
17%
Csak engem idegesít hogy egyre több az ilyen kamu kérdés?
2014. aug. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Legyen egy szobakennelje,ami bent van a szobában.Ha ott nyugiban elalszik,később,ha már megszokta az új helyet,lehet majd egyre kifelébb helyezni.Legyen az ajtón egy kutya ki bejáró,hogy a családdal is lehessen,meg ki is mehessen,mert csak a kinti lét nem jó egy dalmatának.Nem véletlen,hogy bent tartották.
2014. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem a kutya hibája, hogy most nem tudjátok nevelni. Visítani fog ha kint hagyjátok. Visítani fog, ha a lakásban határokat szabtok neki, meddig mehet. Vannak kölykök, akik nehezen nyugodnak bele, hogy szabályok vannak. Mert az alomban nem voltak.

Ki kell bírni azt az időt, amíg rájön a kutya, nem ér célt a visítással. A másik dalmatátok csak egy ugyanolyan fajtájú kutya volt. De, ahogy az embereknek , úgy a kutyáknak is különböző a természete. Nem a másik kutyátok klónja van most nálatok.

Csak felvilágosítalak, a kutya nem macska, amelyik rájár az alomra.

2014. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:

"Udvarra szerettük volna. DE. AKiktől vettük, ők bent tartották a házban őket."


Valószínűleg azért, mert volt eszük/szemük (esetleg mindkettő) és tudták, hogy a rövid szőrével nem kintre való.


"Próbáltuk éjjel hogy lent hagyjuk a konyhában, de két óra után feladtuk. Hogy fog igy kiszokni?"


Kiszokni? Most szoktatjátok rá, hogy ha egyedül marad, visítson.


"Mindent összepisil, kakil, pedig készitettünk neki almot, mert azt mondták szobatiszta. "


Azt is mondták, hogy macska? Mert ha nem, akkor valószínűleg kutya (már a fajta elnevezéséből ítélve), azok pedig nem alomba csinálnak. Nagyon sürgősen keressetek fel egy kutyaiskolát/házhoz járó kiképzőt, mondjátok el, hogy SEMMIT nem tudtok sem a kutyákról, sem a nevelésükről, és sürgős segítségre lenne szükségetek. Első körben jó lenne olyan fogalmakat elmagyaráztatni, mint a szobatisztaság, meg a következetesség.

2014. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mint irtam nem kint lenne éjjel a kutyus, volt már dalmatánk aki télen igen bent volt a házban. Tudom hogy rövidszőrű és fázós. Szintén irtam, hogy van egy földszinti konyhánk, ahol alhatna és nem fázna, de nem akar, csak és kizárólag velünk lenni. És pont ez volt a kérdés,hogy hogyan érhetném el, hogy ne visitson amint nem lát bennünket. Mert nappal ugyanaz van. Ha nem lát senkit, akkor visit. Azt is tudom, hogy a kutya nem alomba végzi a dolgát, ezt a tenyésztő mondta, hogy nekik oda csinálta. Első éjjel nálunk is ez volt, de azóta nem.

Arról pedig tényleg nem én tehetek, hogy az előző gazdi az ágyba szoktatta. Azt hogy ezt én nem akarom, azért nem kell letudatlanozni az embert. Örök életben volt kutyánk...

Köszönöm a normális válaszokat.

2014. aug. 13. 14:16
 6/9 sippara ***** válasza:
Aprólék még, én beengedném akár a hálóba is, de szigorúan a földre, ha az ágyba nem akarod. Ha felmászik az ágyra, lerakjátok. Aztán újra, és őjra, és újra, és ezredjére is. Előbb-utóbb abbahagyja a mászkálást, és a sírást is, csak nem szabad neki engedni :) Hogy a ti idegeiteket se őrölje fel, érdemes mondjuk egy kosárban kezdeni az ágy mellett, aztán szépen fokozatosan kijjebb rakni a kosarat, így remélhetőleg jóval kevesebb lesz a visítás :)
2014. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az éjjel körberaktuk az ágyat székekkel hogy ne tudjon felmászni. Lányommal volt egy szobában. Reggel arra ébredt, hogy mi ez itt, nem is alszom plüssállattal. :D Amúgy olyan édes olyankor hogy nem tudok rá haragudni, olyan mint egy kisbaba. Rendeltünk neki ágyat is, csak még nem jött meg. Remélem, ha itt lesz, akkor legalább abban fog aludni. :)
2014. aug. 13. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a kiskutya a tenyésztőjével élt együtt, naná, hogy most is ott akar lenni, ahol a gazdái. Ki kell bírni nem reagálni a sivítására. El fogja hagyni egy idő után.Legjobb egy szobaketrec lenne. Ott kapjon enni mindig. Így bent lehet a kislányodnál is akár a szobában. Később is kedvelni fogja pihenésre is. Ágyat meg hiába rendeltetek, semmi nem fogja benne tartani.
2014. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pár napra rá, megoldódott! :) Egy esős estén betettük a lenti konyhába, megjött az ágya is, kapott egy kutyamacit, és láss csodát, párszor hallottuk sirni az éjjel, de tűrhető volt. 2 nap, aztán már nem sirt éjjel. :) Úgy látszik valóban csak meg kellett bennünket szoknia, éreznie,hogy szeressük őt, aztán lenyugodott..
2014. aug. 26. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!