Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fordul elő nála is?

Miért fordul elő nála is?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves pulikeverék kan kutyám. Eddig nem volt vele baj, de most elkezdett az oldalánál(lágyéktájon) a szőre. Foltokban már nincs neki.

Sajnos az előző kutyánkkal is ez volt a baj, csak neki a nyakánál és a farka tövénél hullott ki.

Mitől lehet ez?

A mostani kutyámat még nem vittem orvoshoz(a miénk szabin van), de az előző kutyusnál bármivel próbálkoztunk semmi sem hatott. Először az orvos bolha-ekcémára gondolt, de szerintem nem az volt,mert a kezelés nem hatott neki...

Elég sűrűn váltunk tápot, lehet,hogy attól???

A kutyák(2kutya van,a másik 1éves labikeverék,neki semmi baja) kint vannak az udvaron,de bejönnek néha.


2010. jan. 13. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

bőrkaparékot kéne venni.

Sokmindentől lehet.

2010. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ilyesmi nagyon drága?
2010. jan. 13. 21:20
 3/12 anonim ***** válasza:

5-10e Ft között van.

Nem olcsó, de megéri, mert a kutyád bőre nem megy tönkre a sok félre kezeléstől, és nem kell minden külön kezelésért egy vagyont kifizetni, hanem egyből kiderül, mi a baja, fel lehet rá írni a megfelelő gyógyszert, és kész is.

Nem hinném, hogy a gyakori tápváltás az oka. Ellenben lehet csirke allergia. Ki lehet próbálni, hogy 2 hónapon keresztül csak bárányos, lazacos, marhás, stb. tápot adtok neki, és főtt ételből is csak olyat kapjon, amiben nincs semmi csirke (kb. 3 hét, amíg meglátszódik, hogy elkezdett nőni a szőre).

2010. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ezt kipróbálom. :) Remélem menni fog. Persze megkérdezem azért az orvost is róla...

Egyébként ilyen volt az alőző kutyusnak,és a mostaninak is pont ilyen:


[link]


Amúgy a kutyusom jelenleg sonkás ízesítésű tápot kap enni, és most jött ki rajta. Talán emiatt lehet???

2010. jan. 13. 22:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Ööööö... ha egy tápnak !SONKÁS! az ízesítése, az mindent elárul róla: egy f*s. Már bocsánat.

Nézd meg az összetételét. Kb. azt fogod rajta találni, hogy 4% hús, a többi mind gabona, színezék, nyesedék, stb. Tehát semmi hús nincsen benne, márpedig a kutyának nagyrészt erre van szüksége.

Sajnos az olcsóság együtt jár a rossz minőséggel.

Ha ki tudjátok fizetni: ajánlom az Acanát, az Orijent, a Hill's-t, Profilumot, Yarrah-t, Bio Nature-t.

Egy olcsóbb, de viszonylag jó kategória: Dog Chow, Flatazor, Biomill, Happy Dog.

Semmi olyan tápot ne adj neki, ami színes (Pl. Lidl-s Gerodog, Friskies, Darling).

Ha a közepes tápkategória is drága neked, akkor marad a házikoszt. Ebből is össze lehet állítani jó étrendet, csak odafigyelést és időt igényel. Szívesen írok, ha érdekel.


Megnéztem a képet, elsőre tényleg bolha ekcémának tűnik, nem csoda, hogy a doki erre kezelte. De hát ha nem használt, nyilván nem ez a baja. Előrehaladott állapotú csirke allergiás bőrt még nem láttam.

Az ötletem nem diagnózis (!), ha ilyen csúnyán hullik a szőre, én a helyedben nem várnék 2 hónapot, hogy kiderüljön, tényleg az-e.

Ha ugyanebben a minőségben veszel tápot, mint amilyen a sonkás, biztos, hogy nem fog elmúlni, még akkor sem, ha tuti csirkeallergia. A gagyi tápokban, bármi is van ráírva, mindig van csirke, mert az a legolcsóbb.

2010. jan. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ.

A kutyáknak én szoktam venni a kaját, de most a szüleim hazaállítottak ezzel a kajával...

Van nálunk Bio Natural meg Royal Canin kutyakaja. Ma el is megyek, és veszek, ez meg el van felejetve...

Még ma el szeretném vinni a kutyát dokihoz,persze,hogy nem várok...

2010. jan. 14. 06:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyógyuljatok meg, majd ird meg mi lett az eredmény.
2010. jan. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem semmi, habozás nélkül megveszed a legjobbat, légy büszke magadra!:)

Én is kíváncsi lennék, mi lett a kutyussal, meggyógyult-e. Majd írd meg. Ha sokára küldöd, úgyis feldobja dátum szerint az elsők közé, látni fogom. :)

2010. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Természetesen megveszem,ha erre van szüksége. Annyi állatot vállalok,amit el tudok látni, ha kell ilyen áron is!

Bio Natural kaját kapott, mert a Royalba csak junior volt!

Sajnos még nem tudtam elvinni,mert az orvos,még mindig továbbképzésen van, elvileg hétfőn jön vissza...

2010. jan. 15. 20:02
 10/12 A kérdező kommentje:

Nah ma voltunk a dokinál, a kutyusomnak felborult a hormonháztartása,ezért hullott ki a szőre.

Kapott gyógyszert, 5napig kell szednie, és ha 2hét múlva sem kezd nőni, akkor újra vissza kell vinni és kap ijnyekciót,az már biztos hatni fog.

2010. jan. 18. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!