Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rávanni amsraffo...

Hogyan tudnám rávanni amsraffom az úszásra? Leszoktam vinni a közeli tóhoz, de csak a lábát dugja bele, miért nem úszik?

Figyelt kérdés
Amstsff, kutya,

2014. aug. 14. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs ismerős kutya, aki imád úszni?

Vagy te mész be és behívod.

Vagy vársz, aztán hátha kedve szottyan...

Apportírozni szeret?

2014. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az enyémnek labdát dobáltam a parton, mindig kicsit közelebb a vízhez, aztán a legszélére, picit a vízbe... végül pár nap múlva pont bele jó mélyen. Ment és első pár alkalommal csapkodva úszott érte, majd rohant is ki, aztán valamikor ráérzett és szép nyugisan úszkált, 2 héten belül már alig várta, hogy úszni mehessen. Mondjuk nekem könnyű, vízparton lakunk, volt időm bőven, hogy hozzászoktassam.
2014. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Én nem szeretem erőltetni az ilyesmit. A szuka kutyám nekem se úszik, csak addig megy be, ahol még a lába leér, de engem ez nem zavar. Vagyis egy kicsit igen, de annyira nem, hogy mindenáron megszerettessem vele a vizet. Egyébként meg lehet, hogy csak idő kell neki. Vannak kutyák, akik később kezdenek el úszni.
2014. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj az én amstaffom is ilyen. Amikor fürdetjük is szegény ugrásra készen áll, úgy kell fogni sokszor. Nem akarom erőltetni sem, mert akkor egy rossz emlék örökre benne marad
2014. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaffom van és retteg a víztől, belemegy mert azt mondjuk, de csak áll mint egy szobor. Tavaly bementem vele a kis kerti medencébe, jó 1 órán keresztül ült az ölemben egy moccanás nélkül, már nem éreztem a lábamat. Próbáltam dobálni neki valamit, vagy csak úgy pancsolni, de még a fejét sem merte mozdítani szegénykém. Aztán idén megtörni látszik a jég, vettünk ilyen kagyló homokozót, hogy a nagy melegben majd hátha belemegy, és egyszer teljesen magától bele is állt, nekem ez már siker :)

Kitartás, de ne erőltesd. Sajnos nálunk a környéken sincs hely ahol lehetne úsztatni, így otthon próbálkozunk.

2014. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!