Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet tenni valamit kutyaszag...

Lehet tenni valamit kutyaszag ellen?

Figyelt kérdés
3 közepes testű ebem van lakásban, rendszeresen takarítok, felmosok, mosom a fekhelyeiket, de egy alap kutyaszag mégis megmarad. Nem büdös, csak ha valaki bejön, érzi, hogy kutyák vannak. Amúgy nem büdösek a kutyák, húst esznek, nincs az a kellemetlen tápszaguk. Egyre többen jönnek hozzám tanítványok, nem panaszkodnak, nem zavarja őket, de azért jobb lenne, ha egyáltalán nem lehetne érezni a kutyákat. Folyamatosan szellőztetünk egyébként, 2-3 naponta porszívózok és felmosok, hetente viszont nem akarom őket fürdetni, mert a bundájuknak sem tesz jót és energiám sincs rá.

2014. aug. 15. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

1. Ne tarts kutyát.

2. viseld el.

Nekem is két közepes testű kutyáim vannak. Ők alapból kintiek, de a műhelyemben bent lehetnek. Itt is kutyaszag van, de én szeretem. Nem tudom az ügyfeleim mennyire bírják, sosem kérdeztem és nem is érdekel. Itt ez a szokás, akinek nem tetszik nem jön be. Én is gyakran megyek olyan helyre, ahol meg nekem nem tetszik valami, de kibírom amíg ott vagyok. Én pl. rühellem, amikor valaki erős parfümöt használ és rám erőlteti kényszeríti az ő kedvenc illatát. Facsarja az orrom, tüsszögök tőle, de nem kérhetem meg, hogy váltson parfümöt, vagy fújjon kevesebbet, mert nekem nem tetszik.

Szóval sokat nem tudsz tenni, ha ki is takarítasz, legfeljebb Te nem fogod érezni, de aki nem kutyás és oda megy, az ugyanúgy fogja érezni.

2014. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se érdekeljen, főleg ha téged nem zavar, te otthonod ha valakinek nem tetszik valami ne menjen oda, ha nekem szólnának be hogy zárjam már ki a kutyám mert büdös van közlöm hogy vagy eltűri vagy elmegy.
2014. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak elnyomni tudod a kutyaszagot. Ne engedd be őket vizesen a lakásba, a rongyaikat gyakran tisztítsd, ezen kívül szerintem mást nem tudsz tenni.

Én amúgy szódabikarbónával szoktam (szárazon) átdörzsölni a kutyakosarat, ha már kezd szaga lenni, az egy időre mérsékli.

Esetleg nevezz ki egy helyiséget, ha megteheted, ami kutyamentes.


Esetleg gyógynövényeket száríts, meg citrushéjból, fűszerekből, ilyenekből csinálj potpourrit, használj párologtatót, ilyenekkel rakd tele a lakást, ez elég jól elnyomja a szagokat. De akár a kutyák kosarába is tehetsz pl. levendulazsákot... nem tudom, használ-e, de hátha elnyomja a kutyaszagot.

Amíg nem panaszkodnak, addig szerintem ne vedd túl komolyan. Három kutyának kutyaszaga van, ezen nem kell fennakadni. Ha nyulakat tartanál, nyúlszag lenne, csókolom.

2014. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi:) Amúgy engem nem zavar, sőt kimondottan szeretem, meg a tanítványok sem panaszkodnak, de a felettünk lakó unatkozó öregasszony kitalálta, hogy ordenáré bűz jön tőlünk, és beköpött a főbérlőnknek. Mondjuk szerintem ő a büdös, mert valami rokkant, mozogni is alig bír, szóval gondolom, ritkán fürdik. Szerintem nagyobb tisztaság van nálunk, mint sok helyen, mivel a kutyák miatt jóval gyakrabban kell takarítani.

Ez a növényes dolog mindenesetre jó ötlet, köszi:)

2014. aug. 15. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Légfrissítővel is be lehet fújni,mielőtt jönnek a vendégek.

Nálunk nincs kutyaszag,mert a bichonoknak alapból nincs szaguk,csak eleve lakásba néha fura szag van.


De ha vendégek jönnek vagy főzünk,akkor be fújunk.


Van egy olcsó bolt ott szoktunk venni 300-350 ft-ért elég nagy flakon légfrissítőtőt :)


Van amúgy direkt házi állat szag semlegesítő.Nem tudom azok mennyire használnak.Talán próbáld ki egyszer :)


A másik amitől nekünk a lakásban nagyon jó illat lett,minden helységben (85 nm2-es a lakásunk)

Az a illó olajos párologtató. Gyertya melegíti a felette lévő kis edényt amibe illó olajokat lehet csepegtetni.

2014. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Az a baj, hogy az ilyen műillatoktól nekem hányingerem lesz. Parfümöt sem bírom, deoból is csak egy nagyon semleges illatút használok.
2014. aug. 15. 15:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak akkor volt kutyaszaga amikor tápoztunk.Amikor beléptünk a lakásban megcsapott a kutyaszag pedig rendszeresen takarítok meg egyebek.1 éve viszont nyers húst kap, semmi táp.Azóta megszünt a kutyaszag.A lakásban sem lehet érezni semmit.Nézz utána a nyers etetésnek BARF vagy PREY modell a nevük, ez tényleg használ.
2014. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

'Amúgy nem büdösek a kutyák, húst esznek, nincs az a kellemetlen tápszaguk.'


A saját kutyáimnak én sem érzem a kutyát, vagyis nekem nem tűnik fel, de az idegenek megérzik.

2014. aug. 15. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok.


Hát ha a mű illatokat nem szereted akkor nem tudok mit írni :D Bár mi levendulás illó olajat vettünk,meg vaniliásat.

Levendulás nem tűnt műnek :)

2014. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni,ha nem olyan fajták,amiknek alapból alig van szaguk.Annyit lehet csak,hogy a sampon,amivel időnkėnt mosod,a szőrtípusnak megfelelő,magas minőségű,illetve a rendszeres kutyakozmetika sokat segít,de ennyi kutyára az egy vagyon.
2014. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!