Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ártalmas a megfőzött...

Nem ártalmas a megfőzött kacsa tojás a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy a kacsa tojás valamilyen mérget tartalmaz, ezért nem eszik meg az emberek sem. De kutyáknak azért oda lehet adni?
2010. jan. 14. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

nem!!!!!!!

még az embernek sem ha főtt vagy sült!!

csak nyersen,mint pl madártej

2010. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Elsőnek:

Látom te sem vagy épp konyhatündér! Mióta van a madártejben nyers tojás?:)))


Kérdezőnek: én a helyedben nem adnék kacsatojást a kutyámnak sem. Mivel a héj szellőzése tízszerese a tyúktojásénak, rengetegféle baktérium meg tud telepedni benne. Megnéztem néhány weboldalt ezzel kapcsolatban, mindenhol kiemelik, hogy a kacsatojás mindenféle emberi fogyasztásra való felhasználása szigorúan tilos. Én a kutyámnak sem adnék abból, amit ennyire elleneznek.

2010. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

képzeld tudok főzni!!!!!

akkor ugy írom h könnyen romló ételbe vagy süteménybe stb

de akkor ezek szerint te is nagyon okos vagy.

2010. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

NYERSEN ártalmas.

igen!!!

azért kell megfőzni!!!!h ki mennyen belőle a baktérium

2010. jan. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Legalább 15 perces főzési idő után emberi, és állati fogyasztásra is alkalmas a kacsatojás!

Ennyi idő kell a baktériumok biztos elpusztulásához.

Forgalomba nem hozható Magyarországon, de aki kacsát tart, simán el is szokta fogyasztani a tojását.

Falun se dobják ki, elhiheted!

Üdv.

2010. jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell 15 percig főzni, (de az már biztos sterilizált).

Én ma is kacsatojásos bundáskenyeret ettem.

(meg a múlt héten is és még élek)


nem méreg van benne, hanem szalmonella.


Nyersen igen ártalmas tud lenni a fogyasztása, de ha meg van főzve,sütve akkor ok.


Milyen kacsád van?

2010. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem néma kacsa, hanem hagyományos kacsa. Eddig mindig eldobáltuk a tojásokat, és ez biztos hogy így meglehet enni?
2010. jan. 14. 17:10
 8/10 anonim ***** válasza:

" Kacsatojás

Egy átlagos kacsa évente 100-120 darab 80-100 grammos tojást képes tojni, de a tojástermelésre tenyésztett kacsa többet tojik, mint a tyúk. Olajos ízű tojásfajta. Ügyelni kell vele, mert a kacsatojás gyakran szennyezett baktériummal, mivel a kacsa piszkos helyre tojik. Ennek ellenére fogyasztható, ha legalább 15 percig főzzük vagy süteménybe tesszük. Magyarországon nem lehet forgalomba hozni. Főzés után a fehérje kékes, a sárgája vöröses-narancsszínű lesz. Csak nagyon frissen fogyasszuk, habok, krémek készítésére ne használjuk. Fehérjéje nem verhető habbá."


[link]



ez meg azt írja,


"Magyarországon a kacsatojás bármiféle emberi fogyasztást célzó fölhasználása tilos! "


(de gondolom nem a házi felhasználásról beszél)


[link]



akkor egy kis infó a futókacsáról (ilyenem is van)


"elsősorban tojástermelő kacsafajtának tenyésztették ki"



(Ázsiában a kacsa is tojástermelő, nem csak a tyúk)


[link]

2010. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pincsi válasza:
en kacsa tarto vagyok es fogyajsztom a kacsa tojast de pont fordiva van nem sutve hanem föve nem szabad fogyajsztani, egyebkent ehetö.
2012. jan. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mejicano válasza:

Nem mérget tartalmaz, hanem emberre ártalmas szalmonellát, ami főzés vagy sütés során elpusztul.

Nekem is vannak kacsáim, én is megeszem a tojást és a kutyáimnak is szoktam adni, ha nem nyersen eszed, nem lesz semmi bajod tőle.

2012. júl. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!