Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a (törzskönyves) muditokat?

Figyelt kérdés

Örülnék ha leírnátok mikor, és mennyiért vettétek a muditokat, az nem kell hogy melyik kennelből, nem az a lényeg. Csak érdekel hogy vajon átlagosan mi az ára a fajtának és ez esetleg hogyan változott az elmúlt években. Egyre gyakrabban látni, hogy úgy adják el a kutyát, hogy a kennel a tenyésztési jogot megtartja, szóval ha netán ez a helyzet, akkor kérlek azt is írjátok oda.


Előre is nagyon köszi a válaszokat! :)


Én 2012-ben 50 ezerért vettem az enyémet. :)



2014. aug. 15. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

nem arról van szó, hogy megtartják. Hobby célra adják el 50 ezrekért ami azt jelenti hogy te csak a másolatot kapod meg a tk-jnak amíg nem ivartalanítod. Így nem tudod a nevedre írni és nem tenyésztheted.


Vagy kifizeted a különbözetet később és akkor emgkapod a tk-t.


Itt a hobby a lényeg, hobby célra kaptad nem arra hogy tovább tenyészd, annak megvan a maga ára.

2014. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem mudim van, de a kollégám nemrég vett egy törzskönyves mudit 40 ezerért.
2014. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Azért várok még párat. :)


Első válaszoló, nem tudom hogy konkrétan nekem írtál, vagy csak általánosságban, de én nem erre gondoltam. Én ezért az árért "rendesen" megkaptam a kutyám, az eredeti törzskönyvével együtt.

Amire én gondoltam, az nem az hogy hobbi célra adnak el kutyát, mert nem szeretnék hogy tenyésszenek vele és azt várják hogy ivartalanítsák. Hanem pont az hogy szeretnének vele később tenyészteni. Inkább mutatok pár példát, a teljesség igénye nélkül, de most konkrétan ezek jutottak eszembe:

[link] - ha itt megnézed két kutyánál is oda van írva, és ez csak az egyik alom, van a többiben is bőven

[link] - itt pedig konkrétan írja hogy vételárat nem kér a kutyáért, ezért is kérdeztem itt rá, mert érdekel hogy ez csak egyedi eset, vagy ahol a tenyésztési jogot megtartják, azt mindig ingyen adják.

2014. aug. 16. 17:19
 4/13 anonim ***** válasza:

60 ezer. Szerződéssel.


Ez a hamvas-cifra egyébként elfogadott színváltozat? Furcsa nekem ez a tenyésztő ... bár nem ismerem, de így a honlapja alapján nem győzött meg. Nem is onnan lett mudim. :)

2014. aug. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik mudink 40 ezer, a másik 20 ezer volt ugyanabból a tenyészetből, 2011-ben, tk-el, alomtesók. Az olcsóbbnak sincs semmi baja, de nem kedvelt színváltozat, a kiállításokon is hátrány (hamvas) és kiskorában úgy tűnt, kopasz lesz a füle, de szerencsére felnőve még szebb és hosszabb lett rajta a szőr, mint a másiknak. A tesóval voltunk pár kiállításon, elég jó eredményeket ért el. A tenyésztő nem szabott semmilyen tenyésztési feltételt (pl. hogy XY kennel kutyáival nem fedeztethetek), de párosítást ajánl, ha kérem, és tőle származó szukát ingyen fedeztet.
2014. aug. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)



Nekem sem a belinkelt kennelekből származik a kutyám, és valószínűleg most sem tőlük vennék, tényleg csak azért ezeket linkeltem, mert ezek jutottak eszembe a témával kapcsolatban. Nem is ismerem őket személyesen, csak a honlapjukat szoktam nézni, mert elég informatívak, és viszonylag naprakészek - sok másikhoz képest legalábbis.


A hamvas-cifra nem tudom mennyire, mikortól elfogadott, de ezt a kutyát tenyészszemlézettként hirdették, úgyhogy gondolom mostmár az lett. (Most megnéztem megint a honlapot, és azt írja nincs eladó kiskutya, ezek szerint annak a felnőtt kannak is találtak gazdát.)


Utolsó! Kiállításon tényleg hátrány a hamvas szín? Így önmagában is? Mert ha kopaszfülű lenne, akkor egyértelmű, de így, hogy azt írod szép szőrös lett a füle, így is? És még egy kérdés, akkor ezek szerint vannak tenyésztéssel kapcsolatos terveid? :)

2014. aug. 20. 17:27
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért hátrány a hamvas, mert egyrészt sok bíró nem is ismeri (!), és a feketék mellett nem tűnik olyan csillogónak a szőrük (főleg a napsütésben, ott enyhén barnás árnyalatúak), másrészt ez a szín együtt jár egy világosabb, borostyánszínű szempárral. Ahogy a barnák esetében is. Nekem amúgy tetszik, olyan farkasossá teszi a küllemüket :)


Szeretném kinevelni valamelyikük utódját, a tenyészszemlén átmentek, de majd az egészségügyi szűrések eredményei alapján döntök erről. Sajnos a kölyökkori szocializációra nem igazán fordított figyelmet a tenyésztőnk, és a hátrány behozhatatlan lett, bárhogy igyekeztünk... Küllemre nagyon jó kutyák kerülnek ki onnan, az idegrendszer se rossz, de mégis vannak gondok, amik erre vezethetők vissza.

2014. aug. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, és köszi hogy válaszoltál. :)

Szomorú hogy a hamvasokról ezt gondolják... Nekem ugyan "unalmas" feketém van, de tetszik a hamvas is, ha nem szőrhiányos. :D A tenyésztéshez meg majd sok sikert, ha meglesznek a feltételeid hozzá. ;)

2014. aug. 25. 11:11
 9/13 Zaporozsec76 válasza:
100%
Sziasztok!Én 1999-ben vettem törzskönyvezetten 30ezerért.Ma is jó egészségnek örvend,csak a hallása nem az igazi már.
2014. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én erről még nem hallottam, hogy a hamvast nem szeretnék, ha meg a bíró mudit bírál, akkor ismerje már a lehetséges színeket! Ehhez még tudósnak sem kell lenni, elég ha beírja a keresőbe... Nekem színhibás mudim van, de még egy mudis sem mondta rá, hogy csúnya. Mondjuk a kopasz fül tényleg nem szép, de ezzel sem akarok senkit megsérteni.
2014. szept. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!