Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a (törzskönyves) muditokat?

Figyelt kérdés

Örülnék ha leírnátok mikor, és mennyiért vettétek a muditokat, az nem kell hogy melyik kennelből, nem az a lényeg. Csak érdekel hogy vajon átlagosan mi az ára a fajtának és ez esetleg hogyan változott az elmúlt években. Egyre gyakrabban látni, hogy úgy adják el a kutyát, hogy a kennel a tenyésztési jogot megtartja, szóval ha netán ez a helyzet, akkor kérlek azt is írjátok oda.


Előre is nagyon köszi a válaszokat! :)


Én 2012-ben 50 ezerért vettem az enyémet. :)



2014. aug. 15. 20:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló, nem is gondolnád, hogy hány olyan bíró van, akinek semmi sütnivalója nincs az általa bírált magyar fajtáról... Gyakorlott kiállítók nem is neveznek már ezekhez a személyekhez. Sajnos sokan csak azért teszik le a vizsgát a magyar fajtákra, hogy gyakrabban hívják őket külföldre bírálni. Szomorú, de így van. Na már most a mi fajtánkkal van egy olyan kis gond, hogy meglehetősen heterogén, így nagyon vicces (inkább nevetséges) eredmények szoktak kijönni, mikor egy ilyen hozzá nem értő ember bírál, gyakorlatilag mindenféle átgondolás nélkül osztja a címeket, gőze sincs, mégis mit kéne nézni az adott kutyán.

A Világkiállítás eredményei például egyszerűen felháborítóak voltak, igaz, ott az is közrejátszott, hogy igyekeztek minden fajtánál a külföldieknek kedvezni, hogy szívesebben jöjjenek Magyarországra kiállítani (ezt bennfentestől tudom), persze ez nem minden fajtánál volt olyan feltűnő, mint a magyaroknál és pláne a mudiknál, nálunk nagyon durva volt a helyzet. A bírálatok alapján nézve a hazai állomány kukába való...

Ezt a kissé karikatúra jellegű rajzot ma tette ki valaki egy mudis csoportba, na, kb. így kell elképzelni a mai mudi állományt:

[link]


Visszatérve a hamvasra, volt olyan bíró, aki a tenyészszemlén(!) kérdezte, hogy fel van -e vágva a füle (mint a dobermannoknak), amiért fehér a szegélye... A hamvas, vagyis kék színváltozat egyik fő jellemzője, bár igaz, egy rövid szőrű fajtánál, mint amilyen pl. a dog vagy az amstaff, ez nem olyan feltűnő, mint a hosszú fülszőrzetű mudiknál. Meg ahogy írtam fent, nézték már kifakult (rozsdásodó) feketének is, a ringben kellett a bírót kellett győzködni, hogy ő ilyen színű, és a világosabb szemszín is normális, gondoljon az általa ismert kék kutyákra... A klub tervezi is, ha jól tudom, a mudit bírálóknak a szakmai felvilágosítását, mert ez így nem állapot. Alig van már mudi egy kiállításon, egy CACIB-on is jó, ha megjelenik 5-10 körüli összesen, de van, hogy ennyi sem.

2014. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Zaporozsec76! Gratulálok a mudidhoz, és remélem sokáig veled lesz még, egészségesen! :)


Ez a hamvas dolog meg... Nekem alapvetően tényleg tetszik ez a színváltozat, de azt is megértem ha valakinek nem. Főleg ha pl. egy ilyen kutyát ismer meg hamvas mudiként: [link] (a képet facebook-on találtam). És ez a kutya törzskönyves mudi. Nem tudom más hogy van vele, de én nem ilyennek képzelek el egy mudit.

Ha már hamvas mudi akkor inkább valami hasonló: [link] (ezt pedig a google találta nekem). És ezzel át is tértünk arra hogy kiállítások... Örülök hogy sikerült olyan képet találni ahol hamvas nyerte a kupát, viszont az sajnálatos, hogy az utolsó válaszoló szerint ma már ez nagyon ritka. Ez meg hogy még a világkiállításon is így mentek a bírálatok... több mint szomorú, és még szépen fogalmaztam. :S

Ezért vagyok úgy, és voltam is amikor kiskutyát kerestem, hogy azt néztem nekem tetszenek-e a szülei, nem azt hogy hány kiállítást nyertek... nem is nyúltam mellé. :)

2014. szept. 13. 17:47
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! Igen, az a hamvas tényleg nem szép, inkább májzli-szerű, de a tenyésztője épp ezért nem is adja-adta, csak kedvencnek és ivartalanítási szerződéssel, ha jól emlékszem. Tehát legalább törekedett a szelektálásra, ami dicséretes. Ennek a hamvasnak a fekete tesója viszont ilyen lett:

[link]

És terelnek is vele, a Csudacifra kennelbe került.


Amúgy azt kihagytam, hogy természetesen a hamvasnál, barnánál is törekednek a tenyésztők a minél sötétebb szemszínre. A mi hamvasunknak olyan sötétebb okker-, vagy borostyánszínű szeme van. Láttam már ennél sokkal világosabb szemet is, ráadásul feketének, ijesztő volt, szinte világított még árnyékban is.

2014. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!