Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van whippet-je, és...

Kinek van whippet-je, és honnan szerezte be?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék egy whippet-et és nem tudom, hogy honnan szerezzem be. Fajtisztát szeretnék, törzskönyvel és jó tenyésztőtől. Whippet-em még nem volt, de whippet keverékem már volt.
2010. jan. 14. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézegess ezen az oldalon: [link]


Itt van pár kennel aminek elérhető az oldalai. Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok: nem csak kennelek oldalait találod de magáról a kutyáról is és sok hasznos információ van
2010. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kösz
2010. jan. 14. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egy pár kérdés.

Nyakörvet vagy hámot használjak?

Mennyit eszik kölyökkorban, felnőttkorban?

Ha panelban tartom mennyit sétáltassam, futassam?

Mennyi idő után engdhetem el? Ezt úgy értem, hogy mennyi idő alatt tanulja meg, hogy visszajöjjön hozzám szabadon is. Addig csak futtatóba engedhetem el?

2010. jan. 14. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem a fajtától függ, hanem a kutya jellemétől és a te hozzáértésedtől (séta, elengedés-behívás).

Ha volt kutyád, hogyhogy nem tudod?

Ha ennyire gyerekcipőben jársz még a whippetekkel, akkor inkább olvasgass egy kicsit a fajtáról, az igényeiről, a tartásáról. Ha amúgy is törzskönyveset szeretnél (hálistennek!!!), akkor eljárhatnál kiállításokra, ott meg tudod ismerni a tenyésztőket, és ki tudod választani a legszimpatikusabbat, legjobbat, illetve a legmegfelelőbb almot.

Az agaraknak van fajtamentésük, előfordulnak köztük whippetek is (csak egy tipp, ha mégse annyira ragaszkodsz a törzskönyves kölyökhöz). :)

Nem kötözködésből, de ha ennyi pénzt szeretnél szánni egy kiskutyára, érdemes előbb alaposan körbejárni a témát, hogy valóban olyan fajta (értem az alapvető jellemét) kerüljön hozzád, amire vágysz.

2010. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!