Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4honapos szuka rotim mikor...

4honapos szuka rotim mikor megharap a garbancat megfogom szo szerint erosen visszaharap mintha "tamadna" errol hohy szoktassam le?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 23:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Mivel tudod, hogy hajlamos visszaharapni, mert neki most ez még játéknak számít, miért nem akadályozod meg? Az első alkalomnál odébb rakod, utána már ki tudod zárni, hogy újra a közeledbe kerüljön.

Grabancrázás helyett megpróbálhatod az un madárfogással alaposan rászorítani a szájszélét a fogaira. Ez neki némi fájdalommal jár. Néhány alkalom után már igyekszik nem belekerülni abba a szituba, ami neki kellemetlen. Persze, közben egy általad használt tiltó szót is mondanod kell hozzá.

2014. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
little red ne ird azt hogy komolyabb baj lesz ne mond ki ezt. mert en azert kerek tanacsot hogy megelozzem es meg is fogom.igazsag van ebbe amit irtal de viszont ha nezed internetwn az is benne van a rotiknal hogy osztonozzem arra hohy a jatekot ragcsalja ne a kezemet. ennek a kikepzonek 3 rotija van es o egyaltalan nem utessel nevelte oket hanem ugymond jelbeszeddel. es tudd igy csinaltam es nem tokeletes meg de szepen haladunk.
2014. aug. 17. 21:09
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem igazán a neten kell nézni, h mit és hogy. Az meg h van 3 rotija oké, de melyik belőle full domináns? Nekem most van az első igazán domináns kutyám, nem fogom nem kívánt viselkedésért jutalmazni.


mi az isten az a jelbeszédes nevelés? Ha tetszik, ha nem , jól kutyát csak fizikai kontaktos neveléssel lehet "csinálni". Most nem verésre gondolok, de ne mondja nekem senki, h engedelmes kutya lesz abból, aminek sosem szorítottak rá a pofájára, vagy nem kapták el a grabancát, stb.

2014. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Imola Ágnes ***** válasza:
57%
A problémák ott kezdődnek, hogy: veled alszik, sajnálod, nem vagy határozott, nem uralod a kutyát, és a kiképző tanácsa rossz, ahogyan Litle Red is írta, mert ha otthagyod a játékát, azzal csak jutalmazod a viselkedését. Netről nem tanulunk kiképzést, főleg ha egy domináns roti szukád van. Ebben a korban már meg kell legyen az oltása, szóval lehet kezdeni a szocializálását- kiképzését. Olyanhoz menj, aki érti is a dolgát... ha elmondod merre laksz, talán tudunk kiképzőt ajánlani... mert sajnos ammab is igaza van Little Red nek, hogy ebből sokkal komolyabb bajok lesznek....
2014. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
termeszetesen ha rossz akkor a grabancanal megfogom de e mellet miert baj alszik velem ezen a viselkedesen kivul nagyon bujos kiskutya szerintem egy kis szeretgetes csak nem art neki vagy igen?volt rotim ot meg kenyeztettuk is.persze szidasbal oneki is a grabancat rantottam meg dr semni nem volt marmint baj vele.mondjuk o nem is volt ilyen dominans.tudnatok akkot esetleg abba segiteni hogy budapesteb hol talalok jo sulit?
2014. aug. 18. 22:12
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, akkor a Cerberost ajánlom.
2014. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony...együtt alszol a kutyáddal? Hát hol a falkavezérség? :))

Tök mindegy, máltai, yorki, roti, vagy bármi fajta.. Kitartóan, állandóan ugyanazzal a mozdulattal, szóval nem engeded neki ezt a játékformát. Majd megtanulja, az emberrel nem úgy kell játszani, mint a kutyatársakkal.

Viszont az iskola nagyon helyes döntésed. Sokat fog segíteni ,megtanuld, hogyan neveld a kutyádat.

2014. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
en nagyon imadom a kutyákat igy az egyhutt alvás nehezkes lesz jó de megfogadom es leszoktatom ,de azért csak atolelhetem meg simogathatom mert o nagyon bujos.imadom szerintem ennyit megerdemel ha jó.nem vad állatot szeretnenk nevelni belole családi kutyus lenne. legyen barátságos mindenkivel. esetleg egy kis pofanveres mehet neki ? azt is mondtak ha harap es pofan utom megjegyzi es engem kaphat el ha megnő. little red koszonom a segitseget utana nézek
2014. aug. 19. 07:03
 19/28 A kérdező kommentje:
es esetleg az baj mikor rosszat csinál azt mondom NEM! es elhuzodik mintha tartana attol hogy megutom ? nem szoktam bántani eddig csak a grabancat bíztak meg es a pofajara utotten de oda se akkorát hogy a fal adja a másikat,épphogy nála bevallik ez nagyon most reggel bátran pofon es mar nem is foglalkozik a cipommel legalabbis egyenlőre . csak az a kerdes lehet e igy nem forditja e ezt ellenem? remotleg az előző rotim olyan szelíd volt mint a ma született bárány nem is kellet neki kutyasuli sen olyan nyugodt volt. minden kutya más jellem mondjuk. de o teljesen Dominans mar most. es tenyleg bevallom tanácstalan vagyok,van egy nemet juhaszom 3 eves. o vele se volt gond agyon van kenyeztetve o is . de igen a rotit vagy nagyon el lehet cseszni vagy nagyon jó kutyat lehet belole nevelni na en elcseszni nem akarom mert nekem van egy kisfiam is. szeptemberben tudnánk az iskolat kezdeni. de addig is a leírtak alapjan tanácsot szeretnek kerni hogy hogy csinaljam. sosem volt ilyen dominans kutym még
2014. aug. 19. 07:20
 20/28 Imola Ágnes ***** válasza:
Ajjajjjjajjjj...nagyon nagyon gyorsan irány egy kiképző...eleve rossz, ha felmerül benned a kérdés, hogy ellened fordulhat-e? Én felkeresnék egy házhoz járót is, legalább pár alkalommal, még szeptember előtt, és nagyon komolyan megfogadnám a tanácsait...
2014. aug. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!