Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom folyton feljelent...

A szomszédom folyton feljelent és sintérrel fenyeget a kutyáim miatt, mit tehetek? Rámhívhatja - e a sintért önhatalmúlag?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek, jelenleg nyolc kutyával. Ezek mindegyike sintértelepről, éhhalál elől stb. mentett kutya. Nem terveztem ennyi kutyát, de így alakult, amikor döntenem kellett, hogy bevállalok - e egy kutyát, vagy hagyom meghalni, hazavittem. A szomszédom az ősidők óta feljelentget mindenféle hülyeség miatt, kb. 20 éve megy ez így, de most eléggé eldurvult a helyzet, mert azzal fenyeget, hogy ha nem csökkentem le a kutyák létszámát kettőre, akkor kihívja a sintért és a rendőrt és elviteti őket. Az önkormányzatnak pedig olyan sintérrel van szerződése, aki ha elviszi, azonnal megöli a kutyákat. Mihez van joga a szomszédomnak? Elvitetheti a kutyáimat? És én hogyan védhetem meg magam, van rá mód? Értelmes véleményeket, tanácsokat, tapasztalatmegosztásokat szeretnék olvasni, aki csak olyasmit írna, hogy "minek kellett ennyi kutyát bevállalni" az inkább ne tegye.Köszönöm.
2014. aug. 16. 08:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van annak, aki az első és utolsó választ írta. Egyetlen jogszabály sem lehet ugyanis ellentétes egy magasabb szintű jogszabállyal. Márpedig egy kormányrendelet felette áll egy önkormányzati rendeletnek, így az az önkormányzati rendelet alkotmány..... őőőő akarom mondani alaptörvény ellenes, amelyik megszabja a tartható állatok számát......


Kedves kérdező, én a helyedben segítséget kérnék Dr. Pozsonyi Anikótól, írjon egy szép, cirkalmas levelet a témában mind a kedves szomszéd, mind az önkormányzat részére. Nem ez lenne az első önkormányzati rendelet, amit megtámad és hatályon kívül helyeztet.

2014. aug. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

# 10/11


Kérlek másold ki azt a passzust ami ezt írja, mert én egyszerűen nem találom

2014. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Az egész 14. § erről szól, felesleges kimásolni. Ez is ide tartozik még:

[link]

2014. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

[link]


"ÖSSZEGZÉS


Mindezek alapján megállapítható, hogy azon önkormányzati rendeletek, amelyek korlátozzák a tarható ebek számát, illetve előírják a kötelező szájkosár használatot, magasabb szintű jogszabályba ütköznek és azonnali módosításuk indokolt."


Itt olvashatod azt az Alkotmánybírósági határozatot teljes terjedelmében, amely (Pozsonyi doktornő előterjesztése nyomán) elkaszálta Isaszeg állattartási rendeletét:


[link]


És ha rákeresel, több normális önkormányzat tanulva az esetből önként módosította a


[link]

2014. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
*módosította a rendeletét, hivatkozva Isaszegre....
2014. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
És azt amúgy tudjuk, hogy miért zavarja a szomszédot a kutyáid száma? Átjárnak hozzá? Megharapják, ugatnak rá? Kint csámborognak az utcán? Vagy csak vannak rendesen, jól nevelten? Szóval két kutya mennyiben fogja kevésbé zavarni, mint a hattal több?
2014. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

már akkor is feljelentgetett, amikor csak egy kutyám volt,évekkel ezelőtt, és nem csak ezért, banális dolgokért is, pl. indultam dolgozni, megállított az utcán, hogy ő MOST bejönne, és a házának a hátulját tatarozgatná, én meg nem engedtem be, mivel nem volt otthon senki, a kaput meg nem hagyom nyitva, és nem hagyok bent idegent a birtokon.

Egyébként a kutyáim nem harapnak, nem támadnak, sose járnak ki az utcára maguktól, chippeltek, oltottak, ivartalanítottak, kapnak enni, és inni is! Mindegyik mentett kutya, gyepmesteri telepről altatás előtti utolsó perc, utcára kidobott két hónapos ( aki már nyolc),éhhalál elől mentett kaukázusi, aki egyméteres láncon élt, és a gerincét simán át tudtam fogni, vemhesen utcáról befogadott, és azonnal ivartalanított 8 éves, zacskóban kidobott, aki már 6 éve nálunk van. Egy dolog van, ami zavaró lehet, ha jön a postás, vagy valaki mászkál a házunk előtt, esetleg kutyát sétáltat, akkor egyszerre ugatnak nyolcan. De sajnos furulyázni nem tudnak.

2014. aug. 16. 13:44
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem folyamatosan ugatnak, akkor az belefér a kutyák normális viselkedésébe, tehát még birtokvédelmet se kérhet. Szerintem ne is törődj ez egésszel, úgyse tehet semmit. Ha fel is jelent, úgyis megszüntetik az eljárást, mert nem történet szabálysértés. Csak saját magát járatja le a feljelentgetéssel. Gondolom ha eddig is feljelentgetett, eddig se kaptál büntetést, igaz?
2014. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
nem, eddig még semmi nem történt, de eddig nem is vettem komolyan, hiszen tudtam én is, hogy értelmetlen dolgok miatt jelent fel, most viszont azzal fenyeget,hogy kihívja a sintért meg a rendőrt, és egyszerűen elviteti a kutyákat. És ezt sem nekem mondta, hanem felkereste a helyi menhely vezetőjét, aki elmondta ezt nekem. És mivel nem vagyok teljesen tisztában ennek a jogi hátterével, nem tudom, hogy ezt megteheti - e, mert ha igen, akkor sürgősen menekítenem kell a kutyákat, csak azt nem tudom, hogy hova. Mert a helyi önkormányzatnak olyan sintérrel van szerződése, aki azonnal lelövi az állatokat. Ezt a menhely vezetője mondta.
2014. aug. 16. 15:16
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
És mégis milyen alapon vinnék el őket a magántulajdonodról???? Azt ugye tudod, hogy házkutatási parancs nélkül még a rendőr is csak akkor teheti be a lábát, ha behívod? Nincs joga senkinek -még a rendőröknek sem!!!- csak úgy bemenni valahová...... Jelentsd fel a szomszédot zaklatásért.
2014. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!