Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szorongás kezelésére van...

Szorongás kezelésére van bevált módszere vkinek?

Figyelt kérdés
Kiskutyám, ha itthon hagyjuk, rettenetesen szétvakarja magát. Nem feltétlenül szeparációs a probléma, nem tudom,minek nevezik,de már akkor is csinálja,ha csak egyikünk megy el otthonról. Van, h napokig nem csinálja, aztán megint arra megyünk haza, h több sebből folyik a vére. Mást nem szed szét, magában tesz kárt 😞
2014. aug. 17. 21:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Egyedul hagytuk regebben is, mindig hagytam neki ragos jatekot, mindig befekudt a fekhelyere, aludt, nem szedett szet semmit, 3es fel honapos kora ota szobatiszta, bosszubol soha nem piszkitott be.
2014. aug. 17. 22:54
 12/19 anonim ***** válasza:

Hát ez fura, a terrierek közismerten rém jól motiválható kutyák...

A megnyugtatás pontosan mit takar?

2014. aug. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Egyreszt arra a reszre teszem a kezem,ahol vakarja, masreszt raszolok,h nem szabad,utana nyugtatom kicsit, h lenyugodjon a legzese/szivverese. Nem ertem,mire irtad h erdekes?
2014. aug. 17. 23:03
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja arra h nehez elerni? Kifejtem mire gondolok: elso kutyank es semmi elokepzes/tapasztalat nem volt, megis sikerult ugy nevelni,h barmilyen makacs, szot fogad, marmint ez suli elott is megvolt. Igy ertettem 😊
2014. aug. 17. 23:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Az volt fura, hogy csodálkoztak rajta, hogy jól működik a kutya. Persze, kell hozzájuk valamilyen szintű határozottság, de ha az megvan, tök lelkesen csinálnak mindent :)

Én ezt a nyugtatgatást nem csinálnám igazából, ugyanis mindennemű pozitív visszajelzés (simogatás, finom érintés, kedves hangon beszélés stb.) csak erősíti a kutyában, hogy amit csinált, az jó. Látszólag megnyugszik, de előtte azért eltárolja az agyában, hogy ugyan megkérted, hogy fejezze be, de amúgy ügyes volt, hogy ezt csinálta.


Most is kap rágnivalót, vagy most már rábízzátok, hogy mivel foglalja el magát egyedül? Érkezéskor meg távozáskor köszöntök a kutyának, van nyakbaugrás meg miegymás? És ismét megkérdem: a falkavezérséggel hogy álltok? Értem, hogy hallgat rátok, de a szeparációs szorongás általában abból fakad, hogy a kutya stresszel, ha a falkatagok elkószálnak és nem tud rájuk vigyázni, szóval ezt egy kicsit részletesebben kifejthetnéd. Van-e olyan helyzet, amikor többször kell rászólni, vagy nem hallgat rátok, illetve a falkavezérségi szabályokat mennyire tartjátok be?

2014. aug. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Mindig egyutt jatszunk,csak ha sok idore megyunk el,akkor hagyok ragnivalot. Hazaerkezeskor eloszor lepakolok stb. Persze orul nekem,de csak azutan veszek tudomast rola,ha lepakoltam,levettem a cipom stb.
2014. aug. 17. 23:24
 17/19 A kérdező kommentje:
Miota iskolaba jarunk,meg jobban hallgat rank,maximum ha jatek van mas kutyaval,ketszer kell szolni neki, poraz nelkul is setal,olyankor mindig szot fogad szinten. Amugy vedeni szokott pl ha ejjel setalunk,es tul kozel jon vki,amugy baratsagos.
2014. aug. 17. 23:26
 18/19 anonim ***** válasza:
Első körben próbáld ki az ellenkezőjét annak, amit most csinálsz. Ne nyugtasd meg, ne érj hozzá, ne kedveskedj neki, amikor vakarózik, hanem tiltsd le róla. Lehet, hogy innen ered ez az egész, bár felettébb furcsa módja a figelemfelhívásnak, az tény.
2014. aug. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Megpróbálom úgy is, köszi :)
2014. aug. 19. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!