Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iszonyú stresszes vagyok, a...

Iszonyú stresszes vagyok, a munkahelyi problémákat nem tudom kezelni. A nap végére teljesen kimerültnek érzem magam, a munkán kívül másra alig marad energiám. Létezik bevált módszer a stressz kezelésére? Hogyan tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 10:14
 1/7 Antimod ***** válasza:

A munkahelyi problémák a munkával vagy inkább a kollégákkal kapcsolatosak?

Mert utóbbin lehet úgy-ahogy segíteni, előbbin többnyire csak álláskereséssel.

2013. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindkettő, a munka is, meg főleg a főnök.

Állást is keresek másikat folyamatosan, de nem egyszerű. Ráadásul, ahogy ismerősökkel beszélgetek, úgy látom, hogy máshol sem egyszerű.

Kicsi úgy érzem, hogy nekem kellene változtatnom, megtanulni kezelni a stresszes helyzeteket, mert ha nem, máshol is meglesznek a problémáim.

De hogyan lehet legyőzni a stresszt?

Most is vasárnap egész nap szédültem (a hétfői nap miatt, amikor is konferenciára mentünk) és még most is a hatása alatt állok, remegek belül, le vagyok eresztve, nem jó a közérzetem..

2013. ápr. 24. 10:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy vagyok vele, csak én a suli miatt.

Esténként bekapcsolom a zenét és 1 óráig arra táncolok rá, így kiadom magamból. Fejfájás, szédülés esetén nekem a naoi 6-7 kisebb étkezés jött be, ezzel folyamatosan fenntartom az anyagcserém és az inzulin szintem.

Én nagyon izzadékony vagyok stresszes helyzetbe, erre egy jó kis krém van, ha neked is ilyen gondjaid vannak, és ha szeretnéd leírom a készítmény nevét.

Ha valamilyen konferenciás beszéd elött vagy, otthon próbáld elmondani, összefoglalni a beszédet, és gondold át magadban milyen kérdéseket kaphatsz és arra ha felkészülsz otthon akkor már nem fog meglepetésként érni, és tudsz felelni.

2013. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:

"Kicsi úgy érzem, hogy nekem kellene változtatnom, megtanulni kezelni a stresszes helyzeteket, mert ha nem, máshol is meglesznek a problémáim."


Ez pontosan így van! Hiába adod ki magadból a stresszt napi 8 óra munka után, ha napi 8 órán keresztül stresszelsz, annak súlyos egészségügyi következményei lehetnek.

Csak az a kérdés, mennyire tudod te megoldani, és mennyire a körülmények függvénye. Mert ha van egy-egy "nehéz" kollégád, még leépítheted valahogy a piszkálódását, de ha pl. a főnök ilyen, vagy a munka jellege, azzal már nehezebb mit kezdeni.

2013. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos a főnök ilyen és a munka jellege. Ma is egész nap remeg a szemhéjam.

Esetleg valami bevált gyógyszert/teát tud valaki ajánlani?

Vagy mit lehet ezzel kezdeni, ha egyszer ilyen vagy?

2013. ápr. 24. 13:00
 6/7 Antimod ***** válasza:

"Vagy mit lehet ezzel kezdeni, ha egyszer ilyen vagy?"


Könyörgök, a stressz senkinek nem tesz jót! Csak van, aki jobban viseli, van, aki kevésbé. Én sem bírom.

Nincs más, szerintem keress más helyet, mielőtt idegileg kikészülsz. (A szemhéjremegés ismerős, nekem talán az segített, hogy több földimogyorót ettem.)

2013. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
napfény+banán+csoki (70% ét)
2013. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!