Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos-e Neked a törzskönyv?...

Fontos-e Neked a törzskönyv? Miért?

Figyelt kérdés
Nem csak tenyésztési célra vett kutyánál!
2010. jan. 14. 18:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
66%
Igen fontos, mert szeretném ha jó helyről lenne a kiskutyám. Ha lenne rá biztosíték hogy nem hal meg az első napon, mert rendesen tartották és tenyésztették! Mert versenyezni szeretnék vele. Nem csak kiállításon.
2010. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem! Egy kutyánál nem az számít hogy fajtatiszta és hogy ha van törzskönyve vigyem ide-oda.
2010. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Nem viszem versenyre.

Egyik kutyuskám "szaporítótól" van. Sem a testvéreinek, sem neki nincs semmilyen betegsége. Már 2 éve boldogan én velem és a másik (törzskönyves kutyámmal, aki allergiás) kutyámmal.



(A fajtiszta kutyámra többet költöttem, mint a másikra. Vagyis őt többször kellett orvoshoz vinnem. Lehet, hogy ez csak "véletlen".)

2010. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
72%

Ebből még nagy viták alakulhatnának ki. De már volt egy ilyesmi kérdés és ott 100-nál is több válasz érkezett és hatalmas veszekedésbe fulladt. Én nagyon sajnálom, hogy egyesek ötven- vagy akár százötvenezer forintot is kiadnak egy kutyáért, amikor (tapasztalatból mondom) akár egy borzasztó rossz állapotú rühes, bolhás, sebes kutyának a befogadásával is néhány hét múlva nagyon szép, aranyos és kedves kutyánk lehet, a menhelyekről nem is beszélve, ahonnan ingyen vagy az előbb említett összegek töredékéért is (akár fajtatiszta) hozzá lehet jutni olyan kutyához ami felér egy tenyésztett, törzskönyvezett példánnyal. Az én kis keverék kutyámat akit az útszélről szedtem össze és az előbb említett tüneteket produkálta ma már mindenki dicséri, hogy milyen szép és aranyos pedig semmi pénzembe nem került. A szomszéd kutyája meg túltenyésztés (a doki mondta) miatt állandóan betegeskedik.


A másik oldalról nézve viszont, a tenyésztőknek is meg kell élni valamiből.

2010. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
72%

Én (első) elnézést kérek hogy nem a keverék kutyák a kedvenceim, hanem belszerettem 3 fajtába akikről nem mondok le! Egyik sem túltenyésztett beteges fajta hanem ritka és nem túlzottan divatos! Nekem komoly céljaim vannak, sajnos erre célra nem felel meg egy kitudja min át nem ment menhelyi kutya aki biztos nagyon aranyos csak nem mindnekinek az a vágya! Egyik fajtatiszta kutya sem volt begetes akit ismerek. Bár igaz hogy nem divatmajmokkal lógok és nem vagyok olyan hülye hogy ki ne tudnék választani egy jó tenyésztőt!

Támogassátok csak a szaporítókat, az a jó! Mert egyszer szerencséd volt, akkor naív vagy, mert nem tudod hogy az összes többi kutya szenved az ilyen gyárakban! Akkor már inkább hozzatok menhelyről! De aki onnan hoz az se nézzen már le azért mert nekem más céljaim vannak! Ne mondd hogy annak a kutyának jó lenne ha hozzám kerül aki másra vágyik! Nem mindenkivel való menhelyi kutya és ettől nem rosszabb! Máshogy is lehet rajtuk segíteni! Épp a minap vittünk nekik pénz meg ruhákat, és kaját! Hú de gonosz vagyok!

Nem én vagyok a sznob aki kiadok egy jó kutyárt 100ezret (bár az enyém nem olyan drága fajta) hanem az aki foggal körömmel ragaszkodik egy fajtához akkor is ha nem tud egy rendes tenyésztőt megfizetni! Elegem van ebből az állandó lenézésből! Semmivel sem jobb az aki menhelyről hoz kutyát. Nem ettől jobb. Aki meg szaporítótol az tudatlan és rosszat okoz!

2010. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló pedig tájékozódjon nagy felelősség tudatában, mert egy jó tenyésztő NEM TUD MEGÉLNI a tenyésztésből! Ezt csak hobbiból lehet csinálni! Aki meg nem jó tenyésztő az szaporító és ugyanott vagyunk!
2010. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
41%
Tudtam, hogy nem szabad megszólalni, mert rögtön leugatják a fejem ^^
2010. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
73%

Hát talán ha nem itélkeznél, nem mondanál olyan ami nem is igaz a tenyésztőkre, meg nem mondanád hogy az a jobb amit te annak gondolsz... Kösz de szerintem nem kell sajnálni sem a 100ezres kutyát sem azt aki kifizeti... Kinek ez, kinek az, egyik sem jobb. Legalábbis nem ezért... Az tuti... Mikor fogok én szerinted egy agyonütött menhelyi kutyával őrző-védőzni vagy terelni? Majd kiviszem mindet és kipróbálom külön-külön? Ez egy új divat hogy én nem fizetek kutyér, mert a mnehelyi jobb...

Sőt lassan már ott tartunk hogy a szaporító kutyája is jobb...

2010. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
91%
Talán legközelebb nem mondasz ellent saját magadnak... Hogy sok vita van ebből, a következő sor meg az hogy te sajnálod aki ennyi pénz kiad...
2010. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
56%

Fejezd már be ezt a hisztit.


"Ez egy új divat hogy én nem fizetek kutyér, mert a mnehelyi jobb... "


Ez egy nagyon szemét beszólás és eddig elfogadtam amit mondtál, hogy neked azért kell olyan amilyen, mert "használni" szeretnéd, de amit most mondtál az egy nagyon gonosz kijelentés volt. Te pont az ellenkező véglet vagy. "Senki ne vigyen menhelyről kutyát, mert azért nem kell fizetni és hülye is."


A tenyésztő meg elég relatív, az egy dolog, hogy SZERINTED a jó tenyésztő csak hobbiból csinálja az meg egy másik dolog, hogy nem biztos, hogy ez 100% így van. Azért, mert ismersz mondjuk 10-et akikből messzemenő következtetéseket vontál le rajtuk kívül még van 1000.

2010. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!