Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idősebb szuka kutya ivartalaní...

Idősebb szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés

Nem az előnyeire vagyok kíváncsi mert azt ismerem, hanem az esetleges kockázatokra és minnél több tapasztalatra, jótanácsra.

A kutyám már közel jár a 10 évhez és egy allergiás bőrprobléma miatt szeretném ivartalanítani. De nagyon féltem egyrészt a kora miat, másrészt mert süket és ezért ha idegen helyen egyedül hagyom könnyen bepánikol.

Tudom, hogy ezt részletesen a saját dokinkkal kell majd megbeszélni, de hátha tud addig is valaki jó tanáccsal szolgálni.

Ha leírnátok, hogy nálatok hogy zajlott a műtét, hogyan viselte a lábadozást, a varratokat azt nagyon megköszönném. Minnél részletesebb, annál jobb.


2010. jan. 15. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem hanyagold az ivartalanítás! Egyrészt mert a bőrbetegség és az allergia miatt amúgy is legyengült szervezete rosszul fogja viselni az altatást, másrészt mert 10 évesen már nem regenerálódik oylan könnyen és gyorsan, ha ehhez hozzá vesszük, hogy még süket is akkor pláne megterhelő lenne számára most még egy műtét is.


Ha mindenképpen az ivarzás gátlásánál maradtok akkor egy injekciós megoldás jó lehet, talán jobb is mint a műtét!


Ebben a korban egyébként az elfertőződés mellett az altatás jelenti a legnagyobb kockázatot.

2010. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én szukám 2éves volt, amikor ki lett műtve a méhe és a petefészkei is. Kb 1óra volt a műtét, a doki mondta,h nyugodtan hagyjam ott és menjek vissza érte úgy egy óra múlva. Mire vissza mentem már össze varrták és ébredezett az altatásból. A műtét után kb 1,5órával már teljesen észen volt, nem szédült, nem akart orra esni, hanem jelezte,h le kell mennie wc-zni. Lazán lesétált a harmadikról majd a pisi után a saját lábain jött fel.

Dél tájt volt a műtét, az éjszaka még is elég sokat hányt, persze mivel nem kapott a műtét előtt 24órát enni, így csak epe jött belőle vissza. A műtét napján még nem evett, de más nap már igen. Az enyém nagyon jól viselte az egészet, a sebet nem bántotta, nem is használtuk a védő gallért. Mivel nagytestű kutyáról van szó egy igen nagy vágás van a hasán, de nagyon gyorsan és szépen begyógyult a seb. Nem volt semmi problémánk. 10nappal a műtét után vették ki a varratokat a kutyámból, ezt viselte a legrosszabbul.

Én direkt karácsony előtt (17-én) műttettem, így végig otthon tudtam vele maradni, a varratokat 27-28-án szedték ki, utána már nem kellett őrizni.

Ma már azért vannak igen komoly rendelők, ahol az idősebb kutyákat is biztonsággal altatják. Gépeket kapcsolnak rájuk, ahol nézik a szívműködést is, így sokkal biztonságosabb a műtét. Érdemes ilyenekre is rákérdezni a dokitól. Bár mikor az enyémet röntgenezték, akkor az altatás előtt aláíratott velem a doki egy papírt,h vállalom az altatással járó kockázatot, és h elismerem,h benne van a pakliban,h esetleg nem ébred fel a kutya az altatásból.

Sok sikert a műtéthez!

2010. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én abszolut ivartalanítás-párti vagyok, de a 10 éves kutyámat biztosan nem ivartalanítanám, csak akkor, ha muszáj, mondjuk daganat miatt.

Az allergia is tudom, hogy nagyon kellemetlen betegség, az én kutyám is az volt. Neki akkor múlt el, amikor nem adtunk neki semmilyen mesterséges kutyaeledelt, csak mi főztünk.

2010. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem régen ivartalaníttattak egy 12 éves tacsit a házunkba, gennyes méhgyulladás miatt. Neki kb 3-5 nap volt amíg nem mozgott sokat, utána visszanyerte normális formáját :) Mindenképp beszéld meg a dokival, ő biztos jobban ért hozzá mint mi itt interneten keresztül. :)
2010. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11:02-es vagyok.

Leírom az én kutyumnak hogy volt :)

Én első tüzelés után ivartalaníttattam (amit mostmár bánok, jobb lett volna tüzelés előtt), alig egy évesen. Neki csak a petefészkét vették ki (hiába kértem az orvost, hogy a méhét is vegye ki, de hát egy 16 éves lány szava az orvoséval szemben...)Reggel 8ra vittem az orvoshoz, 11kor hívott hogy mehetek érte. Mikor megkapta a nyugtatót hányt egy picit. Hazahoztam még sokáig bódult volt, de nem hányt. Egy pár csöpp vér kiserkent a sebből, na akkor teljesen bepánikoltam, telefonáltam és mondták, hogy pár csöpp normális. Még aznap elég bódult volt, másnap már járkált, de nem engedtem lépcsőzni. Sokat akarta piszkálni a sebet, volt rajta gallér de valahigy mégis elérte :S így visszamentünk az orvoshoz mert begyulladt a heg. Minden nap betadinnal kellet kenegetni, aztán 12 nap múlva mentünk varratszedésre. 2 hét után engedtem el pórázról, akkor úgy viselkedett mint az őrült:):) összevissza rohangált, tehát már egyáltalán nem fájt neki.

2010. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen én is azért aggódom mint amit az első válaszoló írt. Csak az a gond, hogy ez az allergia úgy néz ki hormonális eredetű, mert most a decemberi tüzelése után újból kezd előjönni. Sajnos ezelőtt már többszőr félrekezelték, tavaly február-március környékén volt a legrosszabb állapotban, akkor végűl arra jutottak a dokik hogy allergiás egyes pollenekre és a bolha minden alakjára. Kezelésekre jártunk, gyógyszert szedett, tápot váltottunk és májusra teljesen rendbejött. Idáig rendben is volt, de most megint látom rajta, hogy rosszabbodik (pedig minden ismert allergén kizárva). A doki szerint ez vagy hormonális, vagy valami öregkori immunhiányos betegség ami a téli fokozott megterhelés miatt jön elő.

Most szed mindenféle imunerősítőt, hátha helyrehozza... Az ivartalanítással legalább egy okot kizárhatnánk - az egyik doki ajánlja, a másik nem, a harmadik meg inkább injekciót adna (azt én nem szeretném, hiszen az is plusz hormon):S Úgyhogy teljes a tanácstalanság.

2010. jan. 15. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!