Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ad ki ilyen hangot a...

Xyzpont kérdése:

Miért ad ki ilyen hangot a kutya hasa? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Tegnap este, miután bejött a kertből észrevettem, hogy nagyon hangosan és folyamatosan korog a kutya hasa, ami azóta is tart. Nyomkodtam neki, hogy fáj-e, de semmi reakció..gondolom nem fáj! Felfújódva sincsen, hányni viszont, hányt egy epéset. Hasa nem megy. Eszik, iszik normálisan. Kedélye picit rosszabb az átlagosnál, mozogni ugyanúgy mozog. Az orvos csak később tud fogadni, szerintetek mire utalhat ez?
2014. aug. 21. 14:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít-e, egy 10éves yorkiról van szó
2014. aug. 21. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én egyik kutyámnál is szokott ilyen lenni, viszont ő ilyenkor nem is eszik. Újabban (orvos tanácsára) quamatel kúrát szoktam csinálni (10 nap, az adagot az orvos állapítja meg, de általában reggel-este 1-1 szem szokott lenni a 40 mg-osból a 40 kg-s kutyámnak), illetve diétáztatom pár napig (csirkemell, répa, rizs főve és egy kis húslével adom, nem fűszerezem). Valamint legutóbb a quamatel kúra mellett adtam neki a Venter nevű gyógyszert (gyomorvédő), ezt is 10 napig (szintén 40 kg-ra napi 2 szemet). Azóta már csak ritkán fordul elő, hogy fortyog a gyomra.


Mitől lehet? Jó kérdés. Lehet, hogy ég a gyomra, de az is lehet, hogy elrontotta valamivel. Viszont lehet valamilyen belső parazita is az okozója, ezért nem árt egy székletmintát vinni a dokinak és abból már többet tudnak mondani vizsgálat után.

2014. aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen megnyugtatott a válaszod! Este mindenképp megnézetem egy orvossal!

Szép napot!

2014. aug. 21. 15:36
 4/4 anonim ***** válasza:
csak mozgolódtak a belei :),ez természtetes ne agódj! :) én kuytimnak is szokott :)
2014. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!