Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya kiad vmi hangot...

KiaraMira kérdése:

A kutya kiad vmi hangot miközben szül vagy totális csendben van?

Figyelt kérdés

A kutyám bármelyik percben szülhet de kint van a házában, és nem tudom, hogy meg fogom e hallani ha beindul a dolog?!

Vagy esetleg ha behozom az előszobába ott megszülne?


2013. febr. 8. 21:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Vidd be mindenképpen.

A kicsiknek és az anya kutyának is meleg hely kell. A kicsik születése után se rakd ki őket ilyen időben. Állandó meleget kell biztosítani a kicsiknek, az anya kutya mellett kell lenned a szülés idejében és jobb ha előtte is ott vagy mellette.

Nem sértésnek mondom, de nem hinném hogy tenyésztő lennél és tisztában lennél a kutya pároztatásával. (mellékes)

Az anyának biztosíts a szülés után megfelelő ételt. A kicsikre mindig ügyelj, meg ne fázzanak, az anyjuk össze ne nyomja őket véletlenül. Remélem voltál orvosnál a kutyussal a vemhesség ideje alatt. Ha a kutyusok egészségesen születnek akkor is vidd el az anyjukkal orvoshoz vizsgálatra. Ez a kicsik és az anya számára is fontos.

2013. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%

Első vagyok

+ A kutyáknak biztosíts csendes helyet. Így az anya is könnyebben szül és nem is lesz ideges. Figyelj rá! A kiskutyákat ne piszkáld nagyon, se az anyát.

2013. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is mindenképpen vidd be! Csendes, meleg, nyugodt, és tiszta helyet biztosíts nekik!
2013. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
51%
Ha már ez történt, akkor tényleg ne ronts a további helyzeten és vidd be szerencsétlent. Jó virrasztást kívánok, bármikor szükség lehet a segítségedre, vagy egy orvoséra. Nehéz hetek előtt álltok és a további hónapok sem lesznek könnyebbek. Irigyellek, de nekem sajnos se időm, se pénzem ilyesmire. Nálam ivartalanítva vannak, mert az jóval olcsóbb volt az alomnál.
2013. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%

Mindenképp vidd be a lakásba! És még ma este szerezz be egy UV lámpát, kerüljön akármibe is!

Tartsd készenlétben a telefont, hogy azonnal tudd hívni az állatorvost házhoz, ha kell! De mivel nem tudod felmérni, mikor van gond, ezért máris hívhatnád az orvost ki.

A kölyköknek 22-24 fokos állandó hőmérséklet kell majd, emellett még az UV lámpa! Mivel eteted a szukát? Milyen tápot kap? Remélem megfelelő, vemhes szukának való tápot. Állatorvos mikor látta utoljára?

Szerezz be egy elletőládát minél hamarabb, hogy ne tudja agyon nyomni a kölyköket a szuka. És szépen készülj fel arra, hogy mikor mivel kell majd táplálni a kölyköket, milyen oltásokat kell megkapniuk, mielőtt gazdisodnak, hányszor kell féreghajtót kapniuk. És persze majd a chipezetésről se feledkezz meg, az is a te dolgod lesz. Ez kölykönként 15-20e ft lesz összesen.

Keverék kutyákért nem kérhetsz el pénzt, így is örülj, ha lesz mindnek gazdája.

Egyébként mi a fenéért kell szaporítanod? Nincs így is épp elég menhelyi kutya? Nem elég az a 2 millió gazdátlan kutya csak Magyarországban? Neked sem kellett volna kutyát vállalnod, beléd sem szorult felelősség érzet. És kezdj gyűjtögetni az ivartalanításra is.

2013. febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj kedves utolsó! de te meg kezdj el gyűjteni egy kevésbé köcsög pofára!

A kutyám megfelelő ellátásban részesül nap mint nap, mindent megkap ami kell neki! és nem pároztattam véletlen a vemhessége! Ma voltunk orvosnál és minden rendben van! És csak h tudd!!! ezek után sem fogom ivartalanítani a kutyámat!!!

2013. febr. 8. 22:07
 7/28 A kérdező kommentje:
és igenis van felelősségérzetem te nyomorult!!!!
2013. febr. 8. 22:07
 8/28 A kérdező kommentje:
UV lámpa?? esetleg masszázságyat ne vegyek!! Beszéltem orvossal és semmi ilyet nem mondott!! Am meg ha már itt járunk simán azt mondta, h maradhat a házában kint, szélvédett, kibélelt helyen!!!!
2013. febr. 8. 22:08
 9/28 anonim ***** válasza:
63%
Az egy dolog hogy a semmirekellő orvosod nem tájékoztatott megfelelően de legalább a tanácsokat fogadd el.
2013. febr. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

na már az orvos is semmirekellő? Gratula mindenkinek!!

Szerintem meg ha nem tudsz valamit ne okoskodj! Nem azért vagy itt, h koptasd a billentyűzeted, hanem h segíts másokon ha tudsz!!

2013. febr. 8. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!