Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyikat ajánlanátok...

Milyen kutyikat ajánlanátok társasba? Amelyikkel nem sok a gond. +h tunnám meggyőznianyát h legyen kutyim mert 6 éve igérgeti. és egyke vagyok, osztályba sincs lb. -m csak sima barátok vannak akikkel csak asuliba vok

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék egy igazi hű barátot, persze mindent megteszek h jól érezze magát és ő lesz a " testvérem". Anya és apa is állandóan dolgozik 1 napon látom őket 6-7 órát+,- néhány órát.1-edül vagyokkk! :- ( mivel tunnám meggyőzni még jobban anyát? Köszönöm h végig olvastad! És köszönöm ha írsz vissza pár jó kis tanácsot. :-D

#ajánlás #kutyit #társasba?
2014. aug. 22. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Először szerezd be A magyar helyesírás szabályai c. könyvet és olvasd át párszor.
2014. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutyának megvan az alap igénye, de vannak amik kényesebbek (pl. hamarabb megfáznak...), vagy vannak amik sokkal több törődést igényelnek, stb. Rengeteg kutyás portál van a neten, keresgélj rá kutyafajtákra, melyek tetszenek vagy hogy milyen méretűt szeretnél és olvasd el mik az igényei, mit kell tudni róla. Vagy akár egy szimpla menhelyről hozott kutya is tud cuki lenni, nem kell rögtön a legdrágább kutyára vágynod.


Szerintem a szüleidnek meg mondd el azt, amit itt leírtál, hogy szeretnél egy kutyát (akár mutathatsz is képet a fajtáról, amit kinéztél), ha látja rajtad, hogy tényleg szeretnél tuti megengedik.

2014. aug. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Az elég buta kijelentés, hogy olyan kutyát szeretnél, amelyikkel nincs sok gond. A kutya egy élő állat. Vannak igényei, mint az embernek is, mint például evés, ivás, pisilés, kakálás, fürdés, játék és mozgás. Ha beteg lesz, orvoshoz kell vinni. Gyógyszereket kell vásárolni, oltatni kell veszettség ellen minden évben egyszer, ez is pénzbe kerül. Ahogyan te is naponta eszel, iszol, pisilsz, kakálsz és játszol, vagy orvoshoz mégy, úgy a kutya is. Ha úgy érzed, hogy ezeket tudod vállalni, akkor legyen kutyád. De nézd meg, hogy mekkora a lakásotok: ha emeleten laksz, akkor valószínűleg a lakásban kell tartanotok. Kis alapterületű lakáshoz kicsi kutya kell. Nagy lakásban el lehet helyezni egy nagyobb kutyát is. Ha kertes házban laktok, az a legmegfelelőbb hely a számára, mert ott a mozgás, a játék biztosítva van jobban, mint a lakásban. Ezeket beszéld át a szüleiddel, és ha mindenki mindenben egyetért, akkor jöhet a kutya. :)
2014. aug. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
Hosszú szőrű kutyának jobban hullik a szőre, többet kell takarítani, porszívózni utána. Néha hányni is szokott a kutya, ezt fel kell takarítani. Ha nagyon fiatal a kutya, akkor meg kell tanítani, hogy dobozna tett homokba végezze el a pisilést, kakálást, amíg szobatiszta nem lesz. szóval van vele gond, olyan, mint egy kisgyerek. :)
2014. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

Én anyukámat úgy győztem meg, hogy egyfolytában mondogattam hogy mennyire szeretném, és hogy milyen jó hatással lenne rám és volt mikor sírtam is, de megérte, mert megengedte és szülinapomra apukámtól kutyust fogok kapni.

Először is el kell dontened hogy hazban akarod tartani vagy udvaron. Hogy milyen méretű legyen és a fajtáját.

De elmehetsz egy menhelyre is.

2014. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem yorkshire terrierem van lakásban, nagyon okos, kedves, játékos. Este velem alszik, most is itt fekszik az ágyam végén a lábamon. Én is szinte ugyan ilyen okból vettem. Úgy győztem meg a szüleimet, hogy én fizettem ki.
2014. aug. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A környezetedben elkezdesz menhelyek honlapját nézegetni. Lehetőleg felnőtt kutyákat. Ha megtetszik egy, amelyikre azt írják, bírja a lakást, sokszor mutasd meg az anyukádnak.Igérd meg, hogy takarítasz, ápolod, képes leszel korábban kelni, hogy levidd, stb.

Azért nem kölyköt írtam, mert azokkal igen sok a gond, amíg fiatalok.

2014. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyen nézd meg a felnőtt kutyákat :)
2014. aug. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Bármilyen kutyát tudsz lakásba tartani csak legyen lemozgatva és rendes ápolva.
2014. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Pusszi :-D :) :P

2014. aug. 29. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!