Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megszidom a kutyát, mert...

Ha megszidom a kutyát, mert rosszat csinált, mikortól lehetek vele megint barátságos, hogy hasson is a szidás?

Figyelt kérdés

Ezt most kicsit bután fogalmaztam meg, de nem tudom jobban elmagyarázni. :D

Arról van szó, hogy pl bepisil a lakásba vagy mondjuk nekiáll szétrágni a párom kedvenc cipőjét és én rajtakapom. Megszidom, ha úgy adódik, kicsit megrángatom a grabancát (nem durván, arra vigyázok, csak kicsit erélyesebben fogom meg, hogy tudja, hogy rossz volt).

Ezek után a kutyám mindig behúzza a farkát és iszkol a helyére. Lekuporodik a kosarába, vagy az ágy mellé, esetleg a párom lábához és onnan néz fel rám nagy ártatlan boci szemekkel. Látom rajta, hogy pontosan tudja, hogy rosszat csinált és sajnálja. Ilyenkor mindig annyira megsajnálom, megesik rajta a szívem, hogy legszívesebben azonnal odamennék és megölelgetném, hogy jaaaj, hát nincs ekkora nagy baj, csak máskor ne csináljon ilyet. De tudom, hogy nem szabad, mert ha megszidom, hogy "Mit csináltál? Rossz vagy, ezt nem szabad!", de utána egyből odamegyek és megdédelgetem, akkor hatástalan volt az egész.


Az lenne a kérdésem, hogy meddig kellene hagynom, hogy "gondolkodjon el, mit csinált", mielőtt megint kedvesen és barátságosan viselkednék vele? Meddig kell szigorúnak lennem, hogy hatása is legyen a szidásnak?

Remélem. értitek, mit szeretnék kérdezni. :D



2014. aug. 23. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem elsőre is megérti (legalábbis az én kutyám, pedig nagyon makacs kutya) Meg én egyeáltalánjába nem (de tényleg egyeltalán nem kicsit se) szoktam megverni. Ha elsőre nem érti meg akkor addig várj a "bocsánatkéréssel" (mert én úgyszoktam, de ez van túlságosan szeretem a kutyákat) amíg nem haggya abba azzal a bocisszemmelkönyörgést, de mikor én is leszidom (ugyan ritkán nem rossz kutya, csak nagyon makacs) akkor ha nem érti meg addig nem nagyon foglalkozok vele amíg könyörög
2014. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja, nem! Megverni én se szoktam, sose bántanám. Én csak annyit csinálok, hogy erélyesen elkapom a grabancát (a nyakán azt a kis bőrt), mert azt hallottam más kutyásoktól, hogy a mamakutya is úgy tanítja fegyelemre a kölyköket, hogy ha rosszalkodnak, akkor határozottan elkapja a grabancukat. De nem verem meg, megütni se ütöm soha, legfeljebb a buksijára vagy az orrára koppintok egyet, de azt is csak nagy ritkán és sose durván. :)


Az én kutyusom egyébként még csak 3 hónapos, úgyhogy még sok mindent meg kell tanulnia. Nem rossz kutya, csak nagyon eleven, mint ahogy a kölykök általában és hamar elunja magát, ilyenkor kezd el rosszalkodni is (pl a papucsokat megrágni, stb), szóval muszáj őt fegyelmezni, mert ha mindig mindent ráhagyok, félek, hogy nagyobb korára a fejemre nő. De nem bántanám soha! Csak azt szeretném, ha tudná, mit szabad és mit nem. :)

2014. aug. 23. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!