Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám túl barátságos...

A kutyám túl barátságos idegen emberekkel de pl barátnőimmel vagy azok kutyájával elég agresszív. Mit tehetnék hogy változtasson a viselkedését?

Figyelt kérdés
Van egy amstaff kutyám aki idegeneket nem ugat meg, sőt még kedves is velük. ezt eddig nem tartottam olyan fontosnak de pár napja betörtek a szomszéd házba (közös udvar van a szomszéddal és a kutya kint volt) és még csak nem is jelzett... Viszont van egy barátnőm akit ha meglát azonnal elkezd morogni rá meg ugat. hogy tudnám megváltoztatni a viselkedését? (kan kutya, és más nagytestű kan kutyákkal is agresszív, szukákkal általában barátságos)

2014. aug. 22. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Arra még nem gondoltál, hogy a kutyád nem véletlenül viselkedik így a barátnőddel? Volt egy barátnőm még régebben, egy időben elválaszthatatlanok voltunk - csakhogy a kutyám nem kedvelte. Kiderült, hogy nem véletlen, ugyanis a csaj elég kétszínű.

A más kutyákkal való viselkedését kutyasuliban tudod korrigálni, vagy hívhatsz házhoz kijáró kiképzőt, akit megtanít téged és a kutyádat is mindenre.

2014. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a kutyák megérzik általában, hogy ki a jó és ki a rossz ember, ki akar ártani a gazdájuknak stb. Lehet csak érzi a másik kutya szagát a barátnődön és az váltja ezt ki belőle.
2014. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
88%
Nevelés?
2014. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja igen 2. vagyok.:) A kérdésedre nem is válaszoltam.Én is a kutyasulit ajánlom.
2014. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2 éves és 1hónapja hoztam el menhelyről. am ha érzi a szándékot akkor a betörőnek nem érezte a rossz szándékát?

am köszi a tippet, majd keresek egy kutyasulit...

2014. aug. 22. 18:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Hat akkkor meg siman nincs nevelve.
2014. aug. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ez gáz. Mármint, hogy a betörőt simán beengedte. Viszont egyik az, hogy az amstaff nem őv fajta, de attól függetlenül még a területét védhetné. Bár ahogy írod, hogy nemrég óta van nálad és hogy ráadásul közös udvar meg ilyenek, ez mind épp elég ahhoz, hogy teljesen össze legyen zavarodva, legalábbis egyenlőre.
2014. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kliszta ***** válasza:

Egy honap utan ne varj csodat, lehet a kutya meg azt se fogta fel, hogy akkor most te vagy a gazdaja.

Mi ideiglenes befogadok voltunk, bulltipusakkal, volt olyan kutya akinek tobb honap kellett, hogy megmutassa a valodi jellemet. Neveles, suli, ahogy masok is irtak.

A menhelyrol elhozatal azert dicseretes :)

2014. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutyáknak hónapokig tart beilleszkedni. A párom augusztus közepén fogadott örökbe egy kutyát, és csak mostanában kezd felbátorodni. Már elhiszi, hogy van gazdája, olyan szinten ragaszkodik, hogy az már szinte zaklatás, és már oda mer menni más kutyákhoz/emberekhez. Kiszámolhatod, mennyi ideig tartott ez augusztus óta :)

Ne várj egy hónaptól csodát.

2014. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!