Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet új kutya fajtát kitenyés...

Lehet új kutya fajtát kitenyészteni? Vagy törvény tiltja?

Figyelt kérdés
Nem mintha ilyen terveim lennének, csak gondoltam megkérdezem:)
2010. jan. 16. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A kitenyésztés nem tiltott, csak komoly feltételei, szabályai vannak. Ha valaki csak úgy otthon nekikezd, azt szaporítasnak hívják, nem tenyésztésnek, a kicsik pedig keverékek lesznek, nem egy törzskönyvezett új fajta.
2010. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden kutya keverék ha úgy nézzük mert több kutya kereszteződéséből lettek olyanok amilyenek mégis fajta tisztának tekintik. Mi kell hozzá hogy egy új fajtát alapíts és hogy a törvény engedi-e? Ez lett volna a kérdésem de köszi a választ :)
2010. jan. 16. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Például bejegyzett tenyésztőnek kell lenned, csak egészséges, viselkedészavartól mentes kutyákat szaporíthatsz, és mindent dokumentálnod kell. Egy kutyát csak akkor vonhatsz tenyésztésbe, ha már elért egy bizonyos kort. Az utódokat is szigorú teszteknek kell alávetned. Bizonyos célokra nem lehet új fajtát kitenyészteni, más célokra azonban lehet.
2010. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mik azok a bizonyos célok? Engem érdekel :) Bár nem hiszem hogy valaha is új fajt fogok létre hozni.
2010. jan. 16. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Amerikában már nagyon menő a labradoodle (labi- uszkár keverék), már kennelek is vannak. Tehát kvázi tenyészenek egy új fajtát, igaz, nincs standerdje, hivatalosan nem létező fajta. Hozzáteszem, nagyon aranyos, és fantasztikus kutya lehet, amelyik két szuper fajta tulajdonságait ötvözi.

De sajnos Magyarországon is olvastam olyan hirdetést, ahol egy nagyon arányos, jól sikerült kiskutyát kínáltak 20 ezer Ft-ért...

2010. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet, ha pl. szeretnél egy olyan kutyát, ami jobban terel, mint az eddigiek, akkor csinálsz egyet. De amúgy nem nagyon ajánlott, ha valakinek nincsenek tervei, hogy mit szeretnél elérni, csak nagyon édesnek tartja a husky-német juhász keverékeket, mert ki veszi meg őket, mikor ingyen több százat talál menhelyen? Amire nem szabad tenyészteni, az a kutyaviadal. Amúgy az én személyes véleményem az, hogy semmi értelme egy új fajta létrehozásának, mikor több, mint 400 van, biztos, hogy mindenki talál olyat, ami neki tetszik.
2010. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tiltott cél: harci kutya tenyésztése.
2010. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!