Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier tartását szabályozza- e törvény? Veszélyesnek minősített-e ez a kutya? Társas házunkba egy ilyen kutyát hozott a szomszéd engedélyünk nélkül! Féljünk ettől a típusú kutyától?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem szabályozza semmilyen törvény. És nem veszélyes kutya egyáltalán. Persze nevelés kérdése.
2011. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kliszta válasza:
76%
Magyarországon semmilyen fajta kutya tartásához nem kell külön engedély, és nincs veszélyesnek minősített kutyafajta. Csak egyedet nyilváníthatnak veszélyesnek, ha olyat tett. A többi lakó engedélye sem kell hozzá. Félni nem kell tőle, ha egyébként jól nevelt, jól tartott kutya.
2014. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Ja, hát ez volt az egyik tábor véleménye.

Nekem meg van egy kollégám, kinek ezen fajta ebe most 4 éves, a srác meglepődve mesélte, hogy most először látta, mekkora indulat és erő lakozik egy ilyenben.

Úgyhogy gyufa nélkül nyugodtan ültetnek a puskaporos hordóra, csak nem szólnak, hogy ne ficeregj a műszálas gatyóddal.

Fajtafüggetlenül, én egy életet töltöttem egy közművállalatnál, a végső konklúziója az élethosszosan kijáró szerelőknek az, hogy: sose bízz kutyában. Másképpen fogalmazva, a kutyatulajdonosok jellegzetes mondata: ez az eb még sosem csinált ilyent...

2018. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%

Az engedélyetek nélkül?

.........NEEEEEEEEE :D Azért ez durva volt, feldobtad a napomat :D Mégis mit gondoltál amúgy?

2018. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

osztálytársamnak staffordshire kutyája van, addig ugat amíg be nem enged az ajtón, onnantól kezes bárány, harapni csak akkor szokott ha eszik meg ha lufival játszik, mert szereti kipukkasztani. Veszedelmes vadállat, még hasát is lehet simogatni neki

egyébként kistermetű kutyák hajlamosabbak harapni, mint a nagyok, pont azért, mert így kompenzálják, hogy kicsik, és jobban félnek tőled


Amúgy meg miért kéne az engedélyed hozzá? :DDD nem a te lakásodban van a kutya

2022. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok azóta megevett-e a kutya vagy sem :D
2022. febr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!