Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor a BARF-oztam elmúlt a...

Amikor a BARF-oztam elmúlt a kutyám allergiája. Vissza tértem tápra és újra előjött. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig tavasztól őszig véresre rágta magát a kutyám.

Bármilyen tápot kaphatott nagyon sokfélét kipróbáltunk. Acana hipoallergén tápját is! Tavaly kezdtem a BARF-ot (sok jót hallottam róla) és nem jött ki az allergiája.Aminek nagyon örültem.Viszont sajnos ahonnan eddig vettem a húst felemelték az árakat. Plussz sokszor mire mentem elfogyott a hús.Így vissza kellett hogy térjek a tápra.Mivel kicsi a fagyasztóm,így rendelni se tudok nagyobb mennyiséget amit eltárolnék.Az érné meg.De 1-2 kg-nál többet nem tudok elraktározni sajnos.Ennyit meg sehol nem szállítanak ki.


2 hónapja újra tápozok és a kutyám újra rágja magát :/


Nem tudom mit kéne neki enni adnom,hogy újra elmúljon neki.


Aldi Romeo-t kap.Szüleim ezt tudják megvenni,mivel jelenleg nincs munkám.


Amint lesz melóm veszek neki vmi spécibb tápot,bár mindenki az allergiás kutyákra az Acana bárányosat ajánlotta,de ez mellett is rágta magát kutyám.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit adjak neki enni,ami jó is meg nem jön ki az allergiája.


Voltam ezzel orvossal.Ő azt mondta,hogy pollenre allergiás,mert a csirkét,bolhát,bűzmirigyet kizártuk.Na meg télen nincs jelen az allergia.


Teljes kivizsgálás meg 60-80 ezer ft körül van.Az se biztos,hogy hoz eredményt.Egyik ismerősöm is megcsináltatta és nem jutottak semmire se vele.


2014. aug. 25. 18:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

ó hát mire mentem. Ha nyitásnál te vagy az első, akkor nem fogy el. Kérdezd meg mikor hoznak húst. Vadászd a húst. Lehet találni itt ott akciósan. Ilyen a legkisebb faluban sincs hogy ne tudj húst venni mert elfogy, csak nem 9-10 kor kell felkelni, hanem 6 ra nyitásra ott lenni. Tökmind1 hol vagy, a boltok nagy része hétköznap 6-7 körül már nyit.


Milyen kutyád van? Törpe schnauzeremnek 2-3 ezer forintból simán megvan a barf havonta, és akkor az még sok is.

2014. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy használt nagyobb mélyhűtőt, és rendelsz nagy adagban nyers húst. Az aldis Romeo nem táp, hanem egy nagy rakás ürülék...
2014. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az a másod probléma volt,hogy elfogyott,inkább az árak emelkedtek. Reggel mentem.


Két kistestű van. Egyik húgomé a másik (allergiás) az enyém.

Meg mint írtam,nem fér el a fagyasztóban a hús! :/


Mi havonta 6-7 ezerből jöttünk ki a két kutyára,jó annyira nem olcsó a hús forrás,de ahogy emelték még drágább lenne.


Szóval már ezért sem szeretném itt venni.


Szív 500ft/kg, nyak 300ft/kg ezeket vettük. Ilyen árak mellett azért annyira nem olcsó :/ meg mivel csak 1-2 kg-ot tudtam venni amik elfértek. Csak míg volt munkám addig nem volt annyira vészes.


Itt az összes hentes nagyon drága.Utazgatni húsért megint csak nem éri meg.Városban mindenhol voltam kérdezgetem. Szív a spárba volt 500 ft/kg..henteseknék meg nem is lehet kapni vagy 600ft/kg áron

2014. aug. 25. 19:35
 4/22 A kérdező kommentje:

Mégis miből vegyek??? De látom jól elolvastad amit írtam.


"Aldi Romeo-t kap.Szüleim ezt tudják megvenni,mivel jelenleg nincs munkám"

2014. aug. 25. 19:36
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Keress munkát, szerencsétlen.... minek neked kutya ha még magadat sem vagy képes eltartani??

Vegyél neki pulyka/csirke farhátot, fejet nyakkal egybe, csirkebőrt, ezek ezerszer többet érnek mint a romeó tápod!!!

2014. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Persze egyből le kell hordani okoskodók!!


A kutyám 12 éves!!! Én 21 vagyok pályakezdőként nehéz elhelyezkednem. Kb 3 hónapja nincs melóm. Az előtt volt.


Én meg azon az állásponton vagyok inkább egyen rosszabb minőségűt a kutya,mint hogy ki..asszam az utcára vagy menhelyre adjam,mert nincs pénzem már Acanára.Nyilván ez a helyes...

2014. aug. 25. 19:54
 7/22 A kérdező kommentje:

5. válaszoló nyilván lehetnek törések az ember életében senki sem tudja 10-15 évig ameddig a kutyája él egy színvonalon tartani max az akinek tényleg fix és jó fizetésű meló helye van.

Nekem most van a törés..ennyi..ettől nem kell le szerencsét-lenezni!!!

Hidd el,hogy munka keresésen vagyok!!

2014. aug. 25. 20:01
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

jó nem kell baszogatni, lehet ennyi erővel azt a sok százezer embert baszogatni akik hitelt vettek fel majd megszűnt a munkahelyük.

15 évre előre nem lehet tervezni.

Táp, házi koszt. Lehet a kutya is inkább tűri és veled van, minthogy elajándékozd olyanokhoz akik kitudják elégíteni az igényeit rendesen.

2014. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Állateledelest is kereshetnél, töredék áron lehet megvenni a kutyáknak való húst.

Merre laksz?

2014. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Mert ez értelmes válasz?

"Keress munkát, szerencsétlen.... minek neked kutya ha még magadat sem vagy képes eltartani?? "


A 2.nak meg azért írtam,hogy nem tud olvasni,mert a kérdésben benne van,ha nem futja minőségi tápra majd egy használt fagyasztót tudok vásárolni.

Nyilván ez is megfordult a fejemben, de 60 ezres fizuból amiből anyuméknak segítettem és magamnak meg a kutyának vásároltam dolgokat még egy használt fagyasztóra se tellett.



Én csak azt nem szeretem,ha 1,valaki nem olvassa el normálisan ami a kérdés alatt van,ahol kifejtettem sok mindent, 2, pedig ne írja azt,hogy nekem minek kutya,nem ez volt a kérdésem!!


Akik normális választ adtak,azoknak köszönöm!! :)

2014. aug. 25. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!