Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lenne nekem egy Westie?...

Jó lenne nekem egy Westie? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, legjobban westiet, de kíváncsi vagyok illik-e hozzám. Szeretek sétálni, futni, bringázni, tehát a Dunához is vinnénk. Amíg kicsi, és nem vagyok otthon, vigyáznának rá, vinnék sétálni 2-3 óránként. Mikor már nagyobb (1-2 éves) már egyedül maradna otthon kb.: 6-7-8 órát. Rendesen vinnénk sétáltatni, vinnénk nagy kertbe ahol áshat kedvére, de amúgy a napjai lakásban telnének 54nm-en. Tanítanánk normálisan, játszanánk vele a parkban, van a házunk mögött egy agilyti pálya.

A helyesírási hibákért bocsi, telóról vagyok. Ha valami nem egyértelmű írjatok, adok kommenteket! ;)

Köszönöm a válaszokat! :)



2014. aug. 26. 10:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg nézz körül a fajtamentésnél. Szerintem egyáltalán nem baj, ha nem egy teljesen kölyök kutyát veszel magadhoz, első kutyaként meg főleg.
2014. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem jó lenen neked. De 54 nm ??? Az kicsit kevés. Az én kutyám az egy hektáros udvarban futkorászik egész nap És még sétálni se kell vinni, emrt úgy kifárasztja magát hogy csak na. Mondjuk nekem nem westie-m van de szerintem értek a kutyákhoz. Szerintem
2014. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak rosszindulatú hiszed. Nem értesz.

Elég egy westienek 54nm… sőt többiek is. Egy kutyát kell vinni sétálni.

Kérdező: ha ragaszkodsz hozzá fizesd meg az árát.

www.franerwestie.hu

2014. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Sétálni nem csak azért kell vinni a kutyát, hogy lemozgasd. Fontos, hogy tudjon találkozni más ebekkel, emberekkel, kell neki az, hogy néha kimozduljon otthonról.
2014. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Fajta mentők: www.wrh.hu
2014. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Fajtamentésnél fiatal kutyák vannak, de kölykök sosem. Ha ragaszkodsz a westiehez, akkor vagy nem veszel kölyköt, vagy kicsengetitek a 100 ezret a tenyésztőnek, akitől garantáltan fajtatiszta, egészséges kölyköt kapsz. Az, hogy Pesten vagy vidéken vásárolsz, nem számít. AZ ár persze nem mindenhol egyforma, de ha OLX-en veszel kölyköt, akkor egy szaporítót támogatsz, és több lesz majd a kutya állatorvosi ellátása, mint a vételára.
2014. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, szerintem tenyésztőtől fogunk hozni, további válaszokat is fogadok, de az eddigieket megköszönöm! :)
2014. aug. 26. 10:58
 18/28 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt nem tudom megérteni..Mármint hogy annyi gyönyörű kidobott/leadott kutya van, minek kell horror összegekért kutyát vásárolni?!


A westie persze imádni való kutya, jó helyen lenn nálad szerintem. DE. A helyedben körbenéznék a fajtamentőknél ÉS a gyepmesteri telepeken, innen nevetséges áron vihetsz ki kutyát. Sok westie keverék van, ők miért nem jók? Azt a rengeteg pénzt amit félretettél meg elköltheted pl. kutyaiskolára, ahol te is okosodsz a kutyussal együtt, így lesz 'olcsón' egy jól nevelt kutyád :)


Nekem is volt fajtatiszta kutyám, a mostani meg sintértelepről van (keverék) és soha a büdös életbe nem fogok drága pénzért tenyésztőtől kutyát venni, amíg ennyi kutya sínylődik a menhelyeken. Szuper kutyák vannak ott is, okosak, gyönyörűek, szeretetre méltóak, hát kell ennél több? :)

2014. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ja és a keverék kutyám semmivel sem 'rosszabb' mint fajtatiszta kutyám volt. Igaz, nem olyan szép, de az meg kit érdekel. (Direkt 'ronda' kutyát hoztam ki a telepről, mert úgyse kapkodtak volna érte az emberek.)
2014. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd körülnézek menhelyen is, de, mivel az első kutyám lesz azeretném ha kölyök lenne. Köszi a válaszokat!
2014. aug. 26. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!