Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lenne nekem egy Westie?...

Jó lenne nekem egy Westie? (Bővebb lent! )

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, legjobban westiet, de kíváncsi vagyok illik-e hozzám. Szeretek sétálni, futni, bringázni, tehát a Dunához is vinnénk. Amíg kicsi, és nem vagyok otthon, vigyáznának rá, vinnék sétálni 2-3 óránként. Mikor már nagyobb (1-2 éves) már egyedül maradna otthon kb.: 6-7-8 órát. Rendesen vinnénk sétáltatni, vinnénk nagy kertbe ahol áshat kedvére, de amúgy a napjai lakásban telnének 54nm-en. Tanítanánk normálisan, játszanánk vele a parkban, van a házunk mögött egy agilyti pálya.

A helyesírási hibákért bocsi, telóról vagyok. Ha valami nem egyértelmű írjatok, adok kommenteket! ;)

Köszönöm a válaszokat! :)



2014. aug. 26. 10:15
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Aki szeretne írjon, fogadom. Amúgy megnéztem a tenyésztök oldalát, aranyos. Köszönöm az eddigieket! :)
2014. aug. 26. 11:32
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Értsd már meg hogy 100.000 alatt nem kapsz tényésztőtől kutyát!!!!
2014. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Oké értem, nem kell veszekedni,felfogtam! Most amúgy ezt miért írtad!!!???
2014. aug. 26. 11:38
 24/28 anonim ***** válasza:
36%
Ha még nem volt kutyád, akkor pont jobb lenne egy felnőtt, kiforrt kutya a fajtamentőktől. Azt meg ne felejtsd el, h a westie TERRIER.
2014. aug. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, tökéletes lesz neked egy fajtatizta Westie, de 100-150 ezer alatt tényleg ne vegyél. Sokan ajánlgatják a menhelyet, de kezdő kutyásnak nem való egy menhelyi kutyus. Egyrészt nem értem miért írják sokan, hogy menj menhelyre amikor van egy általad imádott fajta. A menhely azoknak való akiknek nincs elképzelésük, hogy milyen fajta kutyát is vegyenek, vagy pedig nem szerelmesei egy fajtának sem. Másrészt egy mentett kutyához rengeteg erő, kitartás és idő kell. Természetesen nagyon szép dolog, hogy megmentesz egy életet, de egy menhelyi kutyusnak rengeteg hátránya van és az egy óriási nagy tévhit, hogy egy mentett kutya majd jobban fog szeretni téged. Sőt! Pont az ellenkezője fordulhat inkább elő: nem fogad el gazdájának, mert olyan trauma érte. Különböző súlyos viselkedési zavarokat hordozhat amit egy kezdő kutyás nem tud kezelni, így nagy valószínűséggel beleun és kerül vissza szerencsétlen állat a menhelyre. Nagyon szép megmenteni egy kutya életét, de majd csak ha tapasztaltabb leszel. Addig is keress egy szimpatikus Westie tenyésztőt és vedd fel vele a kapcsolatot. Levelezz vele a fajtáról és egyebekről. Egy kutya valóban 100 ezernél kezdődik, szóval ha nincs rá pénzed kezd el gyűjteni, és ne vegyél 50 ezerért semmiképp! Hidd el, sokkal többet fogsz majd rákölteni.

És a kérdésedre válaszolva, igen jó lenne Neked a Westie, ha ezeket valóban betartod! :)

2014. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2014. aug. 26. 15:54
 27/28 anonim ***** válasza:
41%

Erre muszáj reagálnom (én vagyok akinek sintértelepről van a kutyája):

"A menhely azoknak való akiknek nincs elképzelésük, hogy milyen fajta kutyát is vegyenek, vagy pedig nem szerelmesei egy fajtának sem."


Ez hülyeség, már bocs. Én például nagy csivava, basset hound és corgi rajongó vagyok. Na bumm.

A menhely meg azoknak való, akik a saját ízlésüknek megfelelő álomkutya helyett, inkább esélyt adnának egy gazdátlan, kidobott/leadott/elhagyott kutyának. Persze a menhelyen is lehet válogatni, hogy a kis fehér vagy a nagy fekete dög tetszik :)


"Másrészt egy mentett kutyához rengeteg erő, kitartás és idő kell."

Elárulom egy megvásárolt kölyökkutyához is :)


"Természetesen nagyon szép dolog, hogy megmentesz egy életet, de egy menhelyi kutyusnak rengeteg hátránya van"

Mi is?! Ja, igen lehet, hogy problémás a viselkedése, de ezt egy normálisabb menhelyen meg is mondják. Nevelés, nevelés, nevelés, ez a kulcsszó! Tökmindegy, hogy egy kölyök tenyésztői westieről vagy egy mentett harapós utcamixről van szó. Minden kutya nevelhető és a legbájosabb kölyökkutyát is könnyen el lehet cseszni, ha nem neveli a gazdája.


"vagy és az egy óriási nagy tévhit, hogy egy mentett kutya majd jobban fog szeretni téged. Sőt! Pont az ellenkezője fordulhat inkább elő: nem fogad el gazdájának, mert olyan trauma érte. "

Hát a bizalmat el kell ilyenkor nyerni.Ez nem megy egyik napról a másikra, igaz. Kitartás, határozottság, sok-sok foglalkozás.


És nem kioktatni akarlak, nehogy félreértsd, de azért lássuk tisztán a dolgokat.:) Minden kutyát nevelni KELL, egy menhelyivel meg igen, lehetnek viselkedési gondok, de dolgozni kell rajta, ennyi. MINDEN AZ EMBERTŐL FÜGG.


Te meg Kedves Kérdező akárhogy is döntesz legyél következetes,türelmes, szigorú, de igazságos gazdi és akkor mindegy milyen kutyád van :)

2014. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! ;) Kedves utolsó kicsit "kifilézted" az előtedd lévőt, de azért igazat írtál. :)

Kedves utolsó előtti, te neked meg szintén köszönöm, majd keresek jó tenyésztőket! :)

Mindenkinek köszi, hasznos válaszokat adtatok, majd körül nézek a menhelyen is, fajtamentőknél, tenyésztőknél.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. aug. 26. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!