Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkinak szabad-e lépcsőznie...

Yorkinak szabad-e lépcsőznie 3 emeletet?

Figyelt kérdés
Albi váltásban vagyunk. Zárjam ki a lift nélküli panelokat? Harmadik emeleten találtunk egyet, ami tetszene amúgy, de nem tudom, hogy gondolkozhatunk-e ilyenben, hiszen azért három emelet soknak tűnik egy ilyen kicsi kutyának. Nem lenne tőle baja? Persze kézben is vinném le, de biztos lesz olyan helyzet, amikor jobb ha magától jönne, pl ha extrém sáros lesz, vagy ha beteg vagyok / megjön / akármi. Szóval lehet-e eü baja ettől?
2014. aug. 26. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, az összes alacsony, kistestű kutyának rosszat tesz a lépcsőzés.
2014. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt kifelejtettem, hogy a gerincének nem tesz jót.
2014. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia. Tényleg ne vedd kukacoskodásnak amit írok, de egy yorkiról beszélünk. ha a sár a gond viszel magaddal egy törölközöt, és megtörlöd mielőtt felveszed, meg olyan ruhába mész amit könnyü tisztitani, az én kutyámat elütötte egy autó 55kg volt akkor, és mivel lábra nem tudott állni, igen cipelnem kellett állatorvoshoz bárhova.Majd két hónapig.Ha esett ha fújt, ha megjött, ha beteg voltam.
2014. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólóval értek egyet. :) Ez a kutya maximum 5 kg... Nem fogsz belehalni! Ha sáros lesz, viszel magaddal valami öreg rongyot, törölközőt és kész. És mi az hogyha megjön? Egyrészt a mentruáció nem betegség, másrészt nem 50 kg-okat kell cipelned. :D Lépcsőznie (emeleteket) semilyen fajta kutyának nem szabad féléves koráig. A Yorkiekat pedig nyugodtan lehet kézben vinni egész életükben, hiszen kistetű kutyáknak külön nem tesz jót a lépcsőzés.
2014. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy érzem elértem még egy olyan kérdést ahol látszik a tipikus panellakó(kérdező) és "falusi" gondolkodás módjai közti különbség. Már ez alapból, hogy a kutyához választok panelt mert nem bírom magamtól eltartani a 3-4 kilós yorkimat.


Megfogod, eltartod ha sáros. 3-4 kilót még gerinc sérvvel is lehet emelni.

2014. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én egy nem tökéletes gazda vagyok. Aki ha mondjuk boltba megy, de nem tudja, mennyi ideig lesz el, akkor ledobja még a kutyáját, tehát nem mindig van "játszóruhában". Emellett finnyás kényes (? ...) nő is vagyok, aki tény év való, hogy "nem hal bele", ha a sáros kutyát magától eltartva kell felvigye. Meg is tenném, ha ebbe a helyzetbe lennék beleerőszakolva. Viszont, mint élelmes, minél jobb, optimális helyzeteket kereső ember, ha lehet akkor a saját, és a kutyám részére is a legjobb megoldást keresem. Elismerem azt, aki az enyémnél ötször akkora kutyát is levisz kézben gerincsérvvel, ne adja Isten, hogy ilyen bajom legyen... Elismerem azt is, akinek a menstruálás nem "betegség", de kövezzetek meg, én mocskosul szenvedek olyankor, elfogy simán egy doboz algoflex.

Na mindegy, kicsit elkanyarodtam. Szóval igen, muszájból kibír az ember sokmindent, mivel alkalmazkodik, meg összeszorítja a fogát. Viszont az ember, mint olyan, igyekszik minél jobb életkörülményeket teremteni, és én is inkább megkeresem az ilyet, mint hogy hősködjek majd a szomszédnak, hogy "én bezzeg félkézzel hordom a saras kutyát".

Na mindegy, köszönöm aki informatív volt, ezek szerint nem jó a gerincének a lépcsőzés, én is inkább erre hajlottam... Szerintem csak egy kicsit magasabb, mint egy lépcsőfok:))


ui. hogy-hogynem, megint megkaptam a "tipikus panellakó" jelzőt, grat az ilyennek. Tudjátok, pont ezek a megjegyzések erősítik ezt a két végletet. Miért nem hagyjátok "meghalni" az általánosítást? Hogy trollkodjak egy kicsit, megint nem a "tipikus panellakó" általánosít először, hanem a "falusi paraszt". Na mindegy, most már végem lesz:D

2014. aug. 26. 16:30
 7/7 anonim válasza:
Nem fog belehalni, ha egy nap 1x-2x magától is megmozdul, söt kifejezetten jót tesz neki..;-)
2014. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!