Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miert ilyen a yorkim?

Vajon miert ilyen a yorkim?

Figyelt kérdés
Van egy yorki kutyam, aminek nagyon gyatra a szore, pedig vitamint is kap. Mikor megvettem sajnos nem mutattak meg a szauleit. A babaszore szep dus volt, aztan ami nott helyette olyan mint a koc. Etvagya van es virgonc, es a pofija is aranyos, de kar erte hogy ilyen keves a szore. Mit tehetnek erte? Aki tud kerem segitsen egy otlettel.
2014. aug. 26. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyakozmetikus nem segít, akkor semmit. A genetikától is függhet a szőrminőség. Ez van. Nem érdekelt mit örököl a kutyád, mert neked így is jó volt, azért vetted meg. Utólag már nincs kinek reklamálnod.
2014. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Prémium táppal eteted? Ha nem, lehet az a baj. Esetleg kutyakozmetikustól/orvostól kérj tanácsot az ügyben ő biztos tud tuti tippeket.
2014. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó a tápja?

Amúgy meg ha szapitól vettél, vállald a következményeit.

2014. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mutassa képét :)
2014. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk lehet hormonális oka is vagy valami bőrbetegsége.Dokinak,kozmetikusnak jó lenne megmutatni.
2014. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna úgy kutyát venni, hogy nem láttad a szüleit. Mostmár mindegy, de vidd el orvoshoz, nézze meg.

Többen kérdezték hogy miyen táppal eteted. Én inkább arra kérdezek rá, hogy a táp csomagolásán hány % hústartalom van feltüntetve? Ebből kiindulva már tudunk segíteni.

2014. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Friskiest szoktam adni neki, masfajta tapot nem fogad el. A baratnom hazi koszton tartja a yorkijat megis annak szep dus es fenyes a szore.
2014. aug. 27. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Friskies az nem egy jó táp. A házikosztban nem kizárt, hogy több a tápanyag. Nálam olyan nincs, hogy nem fogad el kaját. Akkor nem kap. A következő etetési időpontban ugyanazt kapja. Mi Select Golddal etetjük+ maradék rizs, hús, csont. A mi kutyánk nőtt a legnagyobbra, és van a legszebb szőre a testvérei közül. Gondolkodhattok tápváltásban, de én előtte megnézetném egy dokival az esetleges betegségek miatt.
2014. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem a legjobb minőség. Tudom hogy spóroli könnyebb, de még egy ilyen pici kutyánál sem szabad. Nem tudok neked konkrét tápot ajánlani, mert nekem nagytestű van, de ajánlom hogy menj be egy kisállateledeles boltba, vagy mondjuk Memo, Fressnapfba, ahol értenek is hozzá, és kérdezd meg, mit ajánlanak mini yorkinak. Nyilván elsőre a legdrágábbat fogják mutatni, egyelőre megpróbálkozhatsz a középkategóriással is, csak arra figyelj hogy legalább 20-30-40% húst tartalmazzon. Csirkéset most nem vennék a helyedben, mert lehet hogy arra allergiás. Ott majd fognak segíteni, mást nem tudok. Remélem rendbejön a kis kukac.
2014. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A tápja pocsék,vitamin nem kell neki,ha jó a táp.A szőr minősége pedig a genetikától is függ,mivel nem tenyésztőtől vásároltál,így ne csodálkozz,mivel nem is fajtatiszta yorkit kaptál.Nem véletlen nem mutatták meg a szülőket :)


Válts tápot,mert az egészségére is hatással lesz a sz@r kaja,nem csak a szőrére.A jobb kaja javíthat a szőrén,de ha genetikailag nem jó minőségű,akkor ez van.

Jó tápok: Acana,Orijen, Taste of the wild,Flatazor,Platinum...Közepes tápok: Brit,Josera,Brit Care.

2014. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!