Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Lesántult a kutyám! Bőr...

SOS! Lesántult a kutyám! Bőr panasza van. Gomba jellegű vajon?

Figyelt kérdés
Egy németjuhász kutyám van, a hátsó lábát rágta egy ideig, sajnos nem vettem észre csak egy idő után, mostanra ott (nem szabályos kör ívben) nincsen(?) szőre, kicsit szürkés és fáj neki ha nyomás éri. Ma este még beengedtem, mire észrevettem, hogy azt a lábát emeli. Délután illetve este még gyönyörűen játszott, mozgott.. Kapott rá krémet, amit a másik kutyám kapott amikor ehhez hasonló (ilyen ?) panasza volt. Vajon mi lehet vele?! Holnapra ha nem múlik viszem doktorhoz.. Csak jó lenne tudni, hogy mi ez..

2014. aug. 24. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:

A gombás fertőzés a farok tőnél és a comboknál jelentkezik először, és nem viszket.

Atka az oldalán jelentkezik először, füleknél és viszket.

Allergia bárhol jelentkezhet, általában az étel allergia a nyakon és a száj körül kezdődik, de bárhol előfordulhat. Lehet bolha allergia is, igazából orvos tudná pontosan megmondani. Illetve lehet még csípés is, az viszont kb kör alakú és iszonyú gyorsan kialakul, pörkös a teteje, esetleg véres, gennyes.

Adhatsz neki calcimuscot, illetve fenistillel be lehet kenni gyors segélyként, de vidd dokihoz.

2014. aug. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha már kíméli azt a lábát, akkor azért rágta, mert ott valami okból fájt neki. Mindenképpen orvos. Olyan, amelyik nem csak a sebet fogja kezelni, hanem az okát is megkeresi.
2014. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!