Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dominanciát fejez ki, ha az...

Dominanciát fejez ki, ha az egy éves, szuka kutyám pisilés után kapar a két hátsó lábával?

Figyelt kérdés
Vagyis igazából nem is ez a kérdés, mert tudom, hogy ezt fejezi ki, de eddig nem csinálta, csak pár napja. Mi válthatta ki nála? Semmi változás nem történt. Ha látom és rászólok az jó? Nem fogja azt hinni, hogy a pisilés miatt szidom le? Vagy mit tegyek? Mindent megteszek, hogy ne képzelje magát falkavezérnek és mégis csinálja, miért?
2010. jan. 16. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Ne szólj rá, ezt szerintem minden kutyus csinálja néha-néha. Állítólag az önmutogatás jele, de nem értené szegény, hogy ezt te miért nem engeded meg neki. Az válthatta ki belőle ezt, hogy kutyus, és ösztönösen produkálnak ilyen dolgokat.

Miért zavar ez téged? Amíg engedelmeskedik neked, szót fogad, addig hadd csinálja!

2010. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Az enyém felemelt lábbal pisil mióta kölykei voltak... Ő nem hagyja magát, de velem szemben maximálisan alárendelt... Akkor "neveld" ha veled szemben domináns.
2010. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát azért zavar mert ha hagynám akkor elég domináns egyed lenne, és mivel mindent bevetek, hogy ezt megakadályozzam (szerintem egy domináns szuka kutyánál nincs rosszabb) nem szeretném ha ezen buknék el. De ha ez nem olyan vészes dolog, akkor nem zavar, csak rendes és következetes gazdi szereték lenni.
2010. jan. 16. 15:12
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A lábujjai között mirigyek vannak, amik rá jellemző szaganyagokat hagynak ott, ahová a váladék ürül. Ez tulajdonképpen tekinthető részben területjelzésnek, részben az esetlegesen arra járó fajtársaknak üzenet, amit a többi kutya értelmezni tud, érződik rajta a kutya egyedi illatanyaga, vagyis mondhatni egyfajta aláírás.
2010. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik bajom, velem szemben szinte teljesen "alárendelt" de én szeretném ha más kutyákat sem próbálna meg ledominálni, és szeretném ha úgy egyébként sem lenne domináns fajta(mert hajlamos rá, eléggé...).
2010. jan. 16. 15:14
 6/27 A kérdező kommentje:
Lány kutyáknál is területjelzés?
2010. jan. 16. 15:14
 7/27 anonim válasza:

Persze!

Szerintem pisilésnél engedd neki,azt úgyse tudod megakadájozni másrészt meg valamennyire azért hadd maradjon meg neki valami dominálási jel.Ha más kutyákra el kezd morogni vagy pöpeckedik:P akkor szólj rá.

2010. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutyánál van területjelzés, eredetileg az ősöknél is úgy volt, ahogy ma a farkasoknál (nem a farkas a kutya őse, hanem közös ősük volt) Vagyis van egy alfa, vagyis domináns hím és egy alfa nőstény. És mindkettő jelöl és néha a falka többi tagja is, kaparással illetve vizelettel (legtöbbször).

És nem feltétlenül a puszta termet vagy erő dönti el, hogy melyik állat kerül alfa pozícióba a rangsorban. A vérmérséklet is számít. Ha a kutyád elég vehemens és magabiztos, akkor dominanciára termett. Persze azt nem szabad hagyni, hogy azt higgye, feletted áll, de a kutyák csak döntsék el maguk között azt, hogy ki az erősebb. Ha valakinek van mondjuk 2 kutyája, és hazavisz még egyet, akkor a 3 kutya eldönti, hogy hogyan is módosul így a rangsor. (És nem feltétlenül kell ehez vérremenő csatáknak zajlania minden alkalommal...)

Szóval hagyd, hogy a kutyák maguk ítéljék meg, hogy ki közöttük a domináns, DE te legyél a kutyád számára az alfa. A farkasfalkában sem szokott az alfa a rangsorvitába beleszólni, amíg az nem az ő pizícójára irányul, vagyis mikor pl a béta és a gamma rangsorú (2. és 3.) között van veszekedés...

2010. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Igazából nem az emberek felé domináns, hanem a kutyák felé, és ezt azért nem szeretem, mert elkezd játszani egy kutyával és a dominanciáját ugye elkezdi kifejezni a hágó mozdulataival. És rászólók, természetesen nem hagyom neki, de szégyenlem magam a többi gazdi előtt. És már a gyökerénél meg akarom szüntetni a gondot, ha kell a pisi kaparásnál. Csak első kutyás vagyok, és hiába olvastam és tanultam másoktól sokmindent, mégis van amit még én em tudok :)
2010. jan. 16. 15:32
 10/27 anonim ***** válasza:
kérdező, ebben aztán szerintem az égvilágon semmi nincs... nyugodtan ráhagyhatod:) ezért felesleges rászólni szerintem.
2010. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!