Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol aludjon a Mopsz kutyám?...

Hol aludjon a Mopsz kutyám? (Bővebben lent? )

Figyelt kérdés
Még csak most állok a kutya vásárlás előtt, már nagyon sok mindent beszereztem a kutyatartáshoz. De most az a kérdés kavarog a fejemben, hogy hol aludjon? Aludjon velem az ágyban, vagy jobb ha a külön kis ágyába alszik?
2014. aug. 28. 09:18
 1/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Jobb, ha külön. Legyen egy nyugis helye, ahova elvonulhat, és senki nem zavarja ott.
2014. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha külön alszik akkor napközbe se engedjem fel az ágyra, kanapéra?
2014. aug. 28. 09:22
 3/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az más dolog... te döntöd el... gondold végig, mert ha most felengeded, később is fel akar majd menni... akkor is ha sáros a lába, akkor is ha te épp nem akarod... azzal, hogy amúgy felmehet, nem lesz baja, de én kijelölnék neki saját alvórészt.
2014. aug. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mopsz társasági kutya, aki arra lett tenyésztve, hogy kb egész nap ajnározzák, emiatt én azt mondanám, hogy felengedheted a kanapéra (csak egy bizonyos szobában csak egy bútorra, ágyra semmiképp). Séta után lemosni a lábait körülbelül kettő percet vesz igénybe.

Viszont a mopsz testalkata miatt egyáltalán nem ajánlott neki az ugrálás (lépcsőztetni se nagyon kéne)

2014. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen egy kis kuckója, vagy szobakennelje, vagy plüss fekhelye, tök mindegy. A lényeg, hogy legyen saját kis helye, hiába társasági kutya egy kutya, de azért mégis a saját ágyában aludjon! :) Persze ez a te döntésed, én is imádom a kutyámat, lehet hogy egyesek szerint túlzásba is viszem a rajongást, de soha nem engedném fel az ágyra, főleg nem azt, hogy velem aludjon! Szerintem ez nem szeretet kérdése. :)
2014. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb ha külön alszik, főleg amíg nem szobatiszta. Egy olyan helyre kerüljön a fekhely, ahol nyugodtan tud pihenni, nem zajos, de azért figyelemmel tudja követni a család tevékenységét. Pl. lehet ez a nappali, a folyosó, vagy a hálószoba is, bárhol ahol van egy csendes sarok. Hogy felemgeded-e a bútorokra az a te döntésed, ha igen akkor tisztában kell lenned azzal, hogy mindig fel kell engedned, vedléskor is, koszosan is, mindig. Azt sem csinálhatod, hogy amíg aranyos kölyökkutyaként "könyörögve" néz rád felengeded, de ha már kinőtt a cukikorból és nem olyan aranyos mrgtiltod neki! Ha úgy döntesz hogy nem engeded fel akkor már az első naptól fogva következetesen tartasd is be vele, és soha ne engedd meg neki!
2014. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!