Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnyugtatnátok?

Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Úgy érzem,hogy szörnyű gazdi vagyok.

Hiába szeretném mindentől megvédeni a kutyám mindig történik valami.

Már egyszer volt bélgyulladásunk.Szerencsére azonnal vittem orvoshoz,így gyorsan túlestünk rajta,a hangulatán meg se lehetett érezni,hogy gond van,de akkor is magamat hibáztattam,hogy biztos nem figyeltem eléggé..

Azóta még alaposabb vagyok,csak tápot kap meg kutyanasit,de ott is mindig betartom az adagot,erre ma reggel úgy láttam megint nem volt rendben a kakija,mint legutóbb.Egyszerűen már fogalmam sincs hol rontottam el.És ha ez még nem lenne elég,az 5 perces zuhanyzásom alatt lelopta a csokit az asztalról(szerencsére nem evett sokat belőlle max 4 gerezdet,és tejcsoki volt)de akkor is,jobban figyelnem kellett volna.Pedig tényleg igyekszek,szeretnék neki mindent megadni.Rengeteget megyünk sétálni,sokat játszunk stb.Szeretnék felelős gazdi lenni,de úgy tűnik képtelen vagyok rá.

Természetesen figyelni fogom,hogy milyen a kakija és ha gond van megyünk délután a dokihoz,csak szörnyen érzem magam,hogy hagytam megint megtörténni.

Lehet ha még figyelmesebb lettem volna,akkor nem lenne semmi baj.

Egyébként a hangulatával nincs gond,eszik-iszik rendesen,az orra hideg nedves,hányás se volt.Az oltásai is mind megvannak.Így nem lehet nagy gond ugye?

Amúgy egy 5 hónapos kutyusról van szó

Ti mit gondoltok?

17/l


2014. aug. 29. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyusod, ugye? :)

Nyugodj meg, elsőre mindenki így érez, sőt van, aki többedszerre is. Én például kifejezetten aggódós gazdi vagyok, már így a negyedik kölyöknél is, akit fölnevelek.

Kiskutyára nehéz vigyázni. Mindent kipróbálnak, szájba vesznek, megkóstolnak és a többi. Az ember megpróbál a lehető legkörültekintőbb lenni, aztán azon kapja magát, hogy a kutyus egy ki tudja honnan szerzett csavart rágcsál, vagy tiszta ragacs az orra valami csiganyálkától, és így tovább. Az ilyesmi óhatatlanul megtörténik, a legtöbb, amit tehetsz ilyenkor, hogy megfelelően cselekszel. Ha bizonytalan vagy egészségi problémában, még mindig fordulhatsz az állatorvoshoz.

Egyébként a bélgyulladás szinte minden kiskutyánál beköszön egyszer, az első kutyámnál 1 évesen, a másodiknál fél évesen, a harmadiknál 4 hónaposan, a negyediknél még a tenyésztőjénél 6 hetesen volt ilyen.

2014. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlaggódod.


A kutyáknak nagyon sok mindentől mehet a hasuk. Pl ha nagyon bezabáltak, ha olyat ettek ami nem a legjobb számukra, ha túl sokat futkároznak stb.

Aztán mivel kint sétáltok be is nyalhat bármilyen fertőzést. Attól, hogy megy a kutya hasa, még nem vagy rossz gazdi. Akkor vagy az, ha ezt figyelmen kívül hagyod. Egyébként, ha egyszer-kétszer hígabb a széklet nem kell orvoshoz szaladni. Ha bágyadt, étvágytalan, vagy úgy látod hogy nem az igazi akkor nézesd meg.


A csokilopásról annyit, 5 hónapos. Még a nevelésben sem tart ott, hogy előhagyott ételt figyelmen kívül hagyjon. Persze tiltani kell, meg rászólni, de elvárni, hogy felügyelet nélkül betartsa azt nem kell. El kell pakolni mindent annyira, hogy ne férjen hozzá. És nem szabad azt hinni, hogy úgysem éri el, meg nem tud oda felmászni....eléri és felmászik.


Ne aggódd túl magad, még pár hónap és már rutinos kutyás leszel.

2014. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy nagyon jó gazdi vagy, de alkatodnál fogva a lazítást, nyugalmat kell gyakorolnod. (ahogy nekem is). A rossz dolgok megtörténnek, nem tudjuk 100%ig kiküszöbölni. Persze megértelek, én is ilyen vagyok.
2014. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem túlaggódod, én is ilyen vagyok. Mindent egyszerűen nem lehet kiküszöbölni egy kíváncsi kölyökkutyánál. :)


Ez szerintem kicsit olyan lehet, mint mikor az embernek az első gyermeke születik. Minden apró jelre ugrik, és azt nézi, ez most normális-e :)

2014. aug. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Take it easy. Nem tarthatod üvegbura alatt a kutyádat, a kölyökkorral együtt jár, hogy minden vicket-vackor megrágnak, lenyelnek, fölszednek, ellopnak, amitől időközönként megbetegszenek. Vele jár.

Én is próbálok mindig felelősségteljes gazda lenni, soha nem adtam csirkecsontot a kutyáimnak, ennek ellenére előfordult, hogy az egyik kutyám kilopta a szemetesből a két grillcsirke maradékát. Rohantam az állatorvoshoz, pánikoltam, hogy el fog pusztulni, de a világon semmi baja nem lett, még a hasa se fájt.

A másik kutyám a kertbe szökött hátra és a hullott barackot ette fel. Magostul!! Semmi baja nem lett.

Ettek már meg szaloncukrot, papagájeledelt, pólókat, nyúltápot, lótrágyát, döglött undormányokat séta közben, stb. A legsúlyosabb eredmény az enyhe hasmenés és szorulás volt. Hihetetlen, mit kibírnak.


A csoki sem olyan, hogy megevett pár kocka tejcsokit és belehal, hanem ha pl. azt adnád neki huzamosan, nap mint nap, akkor betegedne bele.

5 hónapos kutya épp fogzik, mindent szájba vesz, kíváncsi, ráadásul ha flamós fajta, a vasszöget is megenné. Annyit tudsz tenni,hogy nem hagyod elérhető közelségben a csábító kajákat. Ja és neveld le a lopkodásról.

Ha látod, hogy olyat szed fel, amit nagyon nem kéne (ismerősöm kutyája kavicsokat evett... bele is pusztult) akkor nagyon határozottan tiltsd le róla, és ha engedelmeskedik, bőkezűen jutalmazd. Míg nincs túl a fogváltáson, azt se engedd, hogy földes fadarabokat rágcsáljon, mert a szájában levő sebek elfertőződhetnek, tetanuszt kaphat.

Sok mindenre kell figyelni, de nem kell rástresszelni a témára. :)

2014. aug. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!