Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következménye lehet -...

Milyen következménye lehet - ha egyáltalán lehet bármi - annak, ha egy kutyát nem a szokásos kutyaeledellel, etetik, hanem "főznek rá"?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Semmi, ha a főtt hús, és a rizs mellé kap zöldséget/gyümölcsöt, omega 3-at valamilyen formában, izületvédőt, és hetente kétszer legalább tejterméket (kefirt, joghurtot) és nyers tojást.
2014. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha arra gondolsz, hogy azt eszi amit ti, vagyis a maradékot, akkor tönkremennek a belei, sok-sok gyomorprobléma, hasmenés, hányás. Na meg persze a sok fűszer és a tartósító nem tesz jót neki. Sokkal gyengébb lesz, mint egy húson vagy tápon élő kutya, és valószínű vitaminhiányban is szenvedhet. Ha megveszel neki mindenféle ízületvédőt meg vitamint, ami ilyen etetéshez szükséges, akkor mát ott vagy, hogy vehetnél rajta egy szuperprémium tápot. A kutyának mások az igényi mint az embernek. Ő nem igényli a változatos étkezést, sőt rosszat is tesz neki, ha túl változatosan eteted. A gyomra biztos, hogy tönkremegy.

Ha mindenképp akarsz neki főzni, akkor hetente maximum 2x és akkor se a maradékot kapja, hanem külön NEKI állíts össze egy menüt!

2014. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem.Itt vidéken kutyák tízezrei élnek fűszeres maradékon vagy a disznó moslékján és semmi bajuk.Van,amelyik vízbe áztatott kenyeret meg néha csirkebelet kap.Ehhez képest sok közülük bőven elmúlt tíz éves és semmi bajuk soha.

Az enyémeknek külön főzök és középkategóriás tápot kapnak,de ez itt vidéken ritka.

2014. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

#2-es vagyok. Kifelejtettem a legfontosabbat: elhízik! Egy főzött ételt nem tudsz kimérni úgy, mint tápot vagy húst. Hiába mozog majd eleget, elhízik és lusta lesz a sok zsír, fűszer és egyéb miatt! De az ellenkezője is előfordulhat: alultáplált lesz és gyenge.

Egyébként #3-as: nyilván ha erre szoktatják a kutyát 2 hónapos kora óta akkor megszokja, de nem egészséges neki. Én is falun lakom és szerintem csak én adok prémiumtápot, az utcában legalábbis biztos, de biztos vagyok benne hogy a legtöbb kutya olyan konzervet eszik aminek 81%-a víz. Mindegy, nem az én dolgom. Az én kutyám véletlenül megevett 2-3 szelet ázott kenyeret és egy teljes napot hányt tőle, és egész nap csak feküdt. Nem bírja, hiszen nem ezt adunk neki, és nem is ezt kell ennie, mert a kutya nem növényevő állat. Soha nem adnék neki ilyet, de persze vannak erősebb szervezetű kutyák (pl. a keverékek) akik jobban bírják ezeket. De nem hiszem, hogy a húslevestől ilyen erős és izmos kutyám lenne, mint amilyen most van. :)

2014. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sippara ***** válasza:
87%
Az, hogy Pistabá abban a napi kétszer három percben, amíg látja Bodrit, semmi különöset nem vesz észre rajta, NEM jelenti azt, hogy a kutya egészséges.
2014. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
probáld meg a B.A.R.F.-os etetést :)
2014. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KGabi0000 ***** válasza:
51%
Az én kutyám sokszor kap maradékot,heti 3-4 alkalommal és SOHA semmi baja nem volt,de tényleg,most lesz 10 éves éves és eddig egyszer sem volt beteg.De viszont mindenhol azt írják ezt ne a kutyának,azt nem adj neki és mégis azok a kutyák lesznek betegek,akiket prémiumtápokkal etetnek,mert nem készül fel a szervezetük betegségekre és azokat könnyen elkapják.De alapvetően a kutyától is függ sok minden.Egyébként erre van a BARF etetés.Le lehet pontozni,számítok rá.
2014. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

Azért ha a parasztkutya a moslékon meg darán gond nélkül elél 15-16 évig,akkor az jelent valamit,nem?

Évezredeken keresztül,míg nem léteztek tápok,ugyanúgy életben maradtak maradékon a kutyák,

Nem értek egyet az ilyesfajta etetéssel,de azért az erős túlzás,amit mostanában a tápokkal csinálnak.

2014. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Egy haverom kutyáját hasnyálmirigy gyulladás vitte el a fűszeres mosléktól amivel maradék címszóval etették. Azt meg végképp nem értem, miért gyengítené a prémium táp az immunrendszert???? Nem vagyok táp párti, barfozok a kutyámnál, de a moslék a disznónak való nem az ebnek. Ha túl macerás a Barf vagy a külön főzés neki, akkor prémiumtáp, a maradék meg a kukába való.
2014. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Mert a Prémium tápban is vannak olyan adalékanyagok, amik nem egészségesek, pl. tartósítják ugye valamivel, különben ha kinyitod a zacskót, nem állna el hetekig-hónapokig.

Két táppal etetett kutyám lett autoimmun beteg. Az első kutyám, aki még nem tápos volt, idős koráig egészséges volt, a tápos második 7 évesen már beteg és csak a 9,5-et érte meg. A harmadik, szintén tápos, két évesen autoimmun beteg. Úgyhogy én átálltam BARFra.

2014. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!