Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötletek ÁLLATVÉDELMI kampányra?

Ötletek ÁLLATVÉDELMI kampányra?

Figyelt kérdés

Ezúttal NEM vitatémát szeretnék nyitni, hanem tényleg ÖTLETEKET szeretnék kapni, gyűjteni. Nemsokára fogunk készíteni egy állatvédelmi kampányt, ehhez kellenének nekem minél ütősebb ötletek! Mi az, ami a TI figyelmeteket felhívná? Milyen az a plakát, amit ti megnéztek? Amire még otthon is emlékeztek?

Sok-sok ötletet szeretnék kapni!!!!


Illetve ha valaki, úgy érzi, hogy tud nekünk valamiben segíteni, pl az állatok szállítása, vagy plakátok nyomása, terjesztése, bármi, az kérlek benneteket, írjon nekem egy privit! Előre is köszönök mindent, várom az ötleteket, javaslatokat!


2010. jan. 17. 00:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
...és mit akarsz védeni?
2010. jan. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
szia! szívesen segítenék! mondd! milyen témában szeretnél kampányolni? ez igen fontos márpedig ezt nem írtad le!
2010. jan. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Én is beszállnék a kampányba, segíteni, terjeszteni...habár nem tudom miről van szó, de életem és vérem az állatokért!:) Nem hagyhatjuk hogy azért mert nincs döntési lehetőségük, és nincsenek jogaik, bárki bármikor beléjük rúghasson!

Én úgy látom hogy a modern kor embere csak a katasztrófákra, balesetekre, a sokkoló hírekre, megdöbbentő sztorikra kapja fel a fejét. Egy olyan plakát amin cuki kis állatkák vannak, az már nem érdekel senkit. Olyan plakát kell amitől az emberek megdöbbennek... csak amire én gondolok, az olyan amiért lecsuknak:D Mert arra gondolok, hogy különböző fotók állatkísérletekről, kínzásokról, bántalmazásokról, pl: hogy készül a cuki kis csincsillabunda... szerintem bele se gondolnak a bunda vásárlók hogy élve nyúzzák le hozzá az állatokat.. vagy nem érdekli őket; vagy hogy hány száz ezer fókát leöltek... megkínoztak Grönlandon, és egyéb jeges államokban, különböző hülye kifogásokkal, minthogy elpusztítják a halállományt... holott az igazság az, hogy a hülye pénzüket féltették ezek a ****-ok. És ha látnának az emberek ilyen plakátokat, tuti hogy megdöbbennének, hogy szívbemarkoló lenne, és talán ma már csak ez hatásos. És ezek olyan képek amire nem csak otthon emlékeznének, hanem örökre.

2010. jan. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

én is a rendelkezésedre állok :D

Legyen állatos társasjáték....videó.... kvíz...ezalatt pörgős zene.

Több most nem jut eszembe, de majd még biztos irok :)

2010. jan. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is segitek ha kell !!! ;)

Csak mint az előttem szólóak kérdezték.. Milyen téma ?? :)

2010. jan. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Plakát/transzparens/zászlószerűség: tényleg valami szolidan döbbenetes kéne. Mondjuk egy kérdés pl.: "Miért hordjuk mások bőrét, ha van sajátunk?" Mellette bőrcipő kép vagy ilyesmi. Véreset ne, mert gyerekek meg instabil idegzetűek is láthatják.


A gyerekeknek meg valami aranyos állatos cuccot lehetne adni, mondjuk ábrás lufit, vagy állatos matricát, vagy kis játékállatot (ezt lehet házilag is varrni, és teszel bele műanyag golyócskákat nem tudom hogy hívják, kreatív boltban biztos kapható, de lehet hogy készíthető is). Sajnos nem vagyok otthon a varrásban, de egyszer kaptam egy ilyet.


A kvíz is jó ötlet, pl. eldöntendő kérdések: "Azokból az állatokból készítjük-e a bőr termékeket, amelyeket úgyis levágnánk fogyasztási célra?" a.) igen b.) NEM

vagy választós: "Hány kutyát altatnak el évente?" stb.


Bár... amíg az emberek egymást sem védik, addig miről beszélünk? Ezt a párhuzamot miért nem vonjuk meg?


Amúgy pontosan mi is a kampány célja? Figyelemfelkeltés? Eddig oké, értem én - de alternatíva is kéne, hogy akkor mit lehet tenni, ami életbarátabb. Pl. ha meguntad a kutyádat, mit csinálhatsz ahelyett, hogy kitennéd az utcára. Vagy hús helyett egyél több növényi eredetű táplálékot, mert úgy több jut, mert a tápláléklánc minden lépcsőjével 90%-os az energiaveszteség. Szóval szerintem szedjetek össze ilyen alternatív megoldásokat, lehetőségeket, szempontokat. És kis füzetecskét is lehet belőle készíteni, nem feltétlenül kell, hogy színes legyen. A4-esre szerkesztés, nyomtatás, kapcsozás.


Béke!

2010. jan. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem azt a "jaj szegény kiskutya fekszik az útszélen összegömbölyödve" féle plakátot felejtsd el mert elcsépelt. valami új kell amit még nem láttak az emberek.


tudok segíteni a kampányban. várom az elérhetőségedet privát üzenetben.

2010. jan. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Én csak a radikális állatvédésben hiszek.

Amit írtak régebben, hogy összeverik azt aki megkínoz egy állatot.

Más nem fog számítani, sok mindenre van törvény, mégis megszegik.

2010. jan. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Ismét hozzászólok a témához...

Én is szívesen elverném azokat akik bántják az állatokat, de ez nem megoldás. Ha jól megverjük és megkínozzuk őket, akkor csak az ő szintjükre süllyedünk, mi maradjunk "emberségesek"...habár ez a szó... nem azt kéne mondani sértésként hogy "te állat" , hanem "te ember"...

Na de nem ez a téma... Megoldásként össze kéne fognunk, nekünk, akik tenni akarunk valamit az állatokért. Plakát, lufi, társasjáték, plüssállat, képeslap, szórólap, kör e-mail, minden tök jó. De kellenek emberek is akik ezeket felvállalják hogy terjesztik, beviszik a sulijukba, munkahelyükre, bárhova. Lehet hogy durva ötlet megdöbbentő plakátokat kirakni, de szerintem a kisgyerekek már nem ijednek meg ezektől, mert a mai rajzfilmek hidd el hogy durvábbak. Sőt, féltesóm 6 éves, és nézi a miami helyszínelőket... nem tudom miért engedi az anyja.

Az ami a leghatásosabb marketing minden ilyen ügyben, az az, ha olyan emberek benne van ebben a kampányban, akik a médiában, sajtóban dolgoznak, vagy akikre az emberek hallgatnak, mint az úgymond hírességek, "celebek"... Mert nincs annál hatásosabb ha egy ismert személy harcol az állatokért.. a tömeg megy utánuk. Sajnos nekem nincsenek ilyen ismerőseim-kapcsolataim, de mindenben megpróbálok segíteni, amiben tudok.

2010. jan. 17. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Ez felhívná a figyelmet...

2010. jan. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!