Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül - farok vágás témában...

Fül - farok vágás témában ehhez mit szóltok? Hol vannak itt állatvédelmi szempontok?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyafajtának fáj, a másiknak nem? Érdekes lista.


[link]


2010. júl. 14. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
De jó, én ennek örülök, mégiscsak van remény hogy tarthatom a kedvenc fajtám. xD Szerintem egyik fajtának sem állatkínzás ez csak túldramatizálják. Csak egyes fajtákhoz nem illik, pl egy yorkinak minek? De egy dobermann vagy más nagyobb, keményebb kutya nevetségesen néz ki enélkül.
2010. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2010. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én is fül-farok vágós fajtát tartok (óriás snaci 7 éves!), de ha ez a lista érvényes most, nem tudom, veszek e mégyegyszer ilyen fajtát. Nekem nem tetszik se füllel, se farokkal.

Csak azért tettem fel a listát, hogy az állatvédők is lássák, nem kínzási szempont alapján, hanem fajták szerint tiltják egyik másik levágását. Ha az én snacimnak fájt, akkor szerintem a dobinak is fog, ez így értelmetlen.

2010. júl. 14. 14:42
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és kösz, hogy belinkelted, végre tudom, hogy szabad-e azt a fajtát vágatni, amit akarok, és nem kell hinnem a sok kamugépnek, hogy tilos!
2010. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
nekem füles-farkas snacim van ... így jó ahogy van .. eszembe sem jutott volna levágatni róla semmit, akkor sem ha szabad
2010. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

OFF:

Nem állatvédő vagyok, provokálni se akarok, csak kérdezem, mert érdekel:


Miért tetszik jobban egy kutya megcsonkítva? Sosem értettem. Hát ha nem tetszik a lógó fül (pl. dobbermannál), akkor miért nem választ felálló fülü fajtát?


Ez ugyanolyan, mint hogy régen Kínában az volt a divat, hogy összenyomták a nők lábát, valahol meg megnyújtják a nők nyakát. Szerintem ez pont ugyanolyan abszurd, mint megcsonkítani egy kutyát csak azért, mert úgy tetszik.


Egyszerűen nem fér a fejembe, miért nem jó úgy, ahogy van, természetesen.

2010. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezt már énis kérdeztem.... Azt mondták, mert a dobermann füllel-farokkal olyan mint egy kopó. Ismerösömnek sincs levágva a dobermannja, és mindenki kopónak hiszi...
2010. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
baromság .. aki nem tud egy dobermannt megkülönböztettni egy kopotól, az nem ért a kutyákhoz
2010. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Winner of Royal Hill ***** válasza:
76%

Érdekes ez a lista.

Ugyanis az én fajtámnál azt írja,hogy a füle nem vágható,holott a standard tudtommal nem tiltja.

Érdekes na...

Az állatvédők meg pucoljanak el szépen kutyát menteni,azokkal az állatokkal foglalkozzanak akik méteres láncon víz és élelem nélkül vannak ebbben az időben is napokon keresztül.

A fül és farokvágás nem állatkínzás. Az állatkínzás nem itt kezdődik.

Az utolsónak meg üzenném,hogy keress nekem olyan kutyafajtát,ami olyan mint a doberman csak áll a füle. Mert ha én olyan kutyát akarok,akkor nem fogok németjuhászt venni,mert annak áll a füle.

Kicsit nem ártana gondolkodni,még ha meleg is van.

2010. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Azért ronda dobermann pl "természetesen" mert olyan mint egy cuki kis keverék. Semmi keménység és komolyság nincs benne. Pedig egy ilyen kutya "arra való" nem bohócnak. Teljesen úgy néz ki mint egy agár vagy kopó. Pedig "értek a kutyákhoz" a legtöbb fajtát látásból beazonosítom de akkor is ez jut róla eszembe és ronda.

Most mond már meg: én tehetek róla hogy a dobermannt vágott farokkal, füllel ismertem meg és hogy a legtöbb dobermann szerető is? Nekünk ez a természetes, mert eddig az állatkínzásos hóbortig nem nagyon lehetett látni kunkori farkú, lebegő fülecskéjű dobermannokat! Akkor mégis mi rossz van abban hogy nem úgy szoktuk meg?

Azért nem választunk más fajtát mert nekünk a dobermann tetszik a megszokott kinézettel ami vágott.

2010. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!