Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy korlátozzák a kutyák...

Hogy korlátozzák a kutyák (dobermannok) fülének és farkának kurtítását az állatvédelmi törvényben?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 20:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény ott tiltja a kutyák kupírozását, farokvágását, ahol a fajta tulajdonos szövetsége (jelen esetben a német szövetség, mivel a dobberman német fajta)tiltja.

A német szövetség tiltja a csonkítást, tehát ez alapján a magyar fajtaklub is és az állatvédelmi törvény is.

2009. jún. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én is körülbelül így tudtam, de akkor az hogy lehet hogy nemzetközi kutyakiállításon is láttam vágott farkú, fülű dobermannt, ráadásul még kölyök volt, tehát biztos hogy mostanában csinálták meg neki.
2009. jún. 24. 20:16
 3/20 anonim ***** válasza:

Elvileg van egy kiskapu, ami egészségügyi okból engedélyezi. De ha egy tenyésztő 3 kutyájánál merülnek fel egészségügyi okok, akkor az már gyanús.

Németországban egyébként az egészségügyi okkal kupírozott kutya sem indulhat versenyen.

2009. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én magánemberként megcsináltathatom egy kutyámnál, ha jól értelmezem. Köszi a válaszokat!
2009. jún. 25. 11:30
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igen elég sok helyen megcsinálják, mert pl. nálunk is az orvos elvégzi.
2009. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
De ne csináltasd! Nem vagdaltatunk le állatokról dolgokat azért mert nekünk ugy tetszik ....
2009. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Nem jól értelmezed. Csak egészségügyi okból csináltathatnád meg a kutyádnál, ellenkező esetben az állatvédelmi törvénybe ütközik.

Sajnos vannak még orvosok akik megcsinálják hamis igazolás alapján. (azért inkább vidéken, Bp-en hála istennek egyre kevesebb) Ezzel nagyon nem értek egyet, az én dokimnál pl. a rendelőben ki is van írva, hogy a klinika egy orvosa sem csinálja meg a műtétet, mert törvényellenes.

2009. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Dobiknak, boxereknek, snaciknak ajánlott még kiskorban kupíroztatni. Az egyik ismerősömnek snacija van kiskorában nem lett kupíroztatva a füle, később krónikus fülgyulladása lett, folyamatosan jártak orvos, de nem segített semmi, így 1 évesen kellett csonkítani a fülét.... Na ez már durva!!! De kiskorban nem olyan fájdalmas. Csak álszent állatvédők állítják,hogy állatkínzás! Akkor lenne állatkínzás ha otthon valaki ollóval kezdené nyirbálni a kutya fülét!!!
2009. jún. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

nekem snaci van, nincs levágva a füle és semmi baja nincs

ne általánositsuk

2009. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Persze nem általánosítok, csak ezzel megelőzhető lett volna.
2009. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!