Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 óránként van a kutyámnak...

5 óránként van a kutyámnak epilepsziás rohama. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az este volt először rohama és 5 óránként van. Hanyatt vágódik, rángatózik és habzik a szája. Csak holnap lesz állatorvos és, ha ad neki gyógyszert azon kívül lehet még valamivel segíteni neki? Még csak 1 éves és nem akarom, hogy meghaljon. Köszönöm!
2010. jan. 17. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez esetben csak az ima segít. Sajnálom a kutyusodat :(

Nem akarok rossz májú lenni, de ilyen fiatalon ritkán szokott előfordulni ez. Nem szaporított kutyus ez? Bocsi mégegyszer, de muszáj megkérdeznem.

2010. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Arra érted, a szaporítottat, hogy fajtiszta? Ő egy máltai selyemkutya-tacskó keverék szóval nem. Viszont a rohamai egyre rövidebb ideig tartanak, de ha lesz még egy, akkor, ha tetszik a dokinak, ha nem én elviszem hozzá.
2010. jan. 17. 11:17
 3/6 anonim ***** válasza:

hol laksz mert talán tudunk ajánlani egy jobb dokit

én kecskeméti vagyok mondjuk utána tudok nézni lehet h melyik a jó orvos (van ismerősöm bp-n)

2010. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vidd el a dokihoz, ha tetszik neki, ha nem! Ez nem játék! Könnyen lehet, hogy mostmár élete végéig epilepszia elleni gyógyszert kell szednie. A mi kutyusunknak is volt pár rohama, de szerencsére ritkán, ezért azt mondta a doki, hogy ne adjunk neki gyógyszert, mert ha rászokik a szervezete, nem szabad egyetlen szemet sem kihagyni. Szóval ez egy nehéz ügy. Nagyon szorítok érte!

A kecskeméti válaszolótól kérdezem: Neked ki a bevált dokid?

2010. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyusom is epilepsziás.Hála istennek ritkán volt rohama,de sikerült évi 2 -re csökkenteni.Egy speciális étrendkiegészitöt kap napi fél tabletta.A tabi neve DYNA-LODE,ezt állatpatikában,vagy állarorvosnál lehet megvenni.A napi mennyiség függ az állat sulyátol.Ha mégis rohamot kap azt is meg lehet állitani,erre mindig van nekem kéznél egy gyogyszer.Ennek a neve Diazepam Desitin 10mg-os rektális oldat.Ez a szer egy tubusban van és ugy kell beadni hogy végbélen keresztül kell bejutatni az anyagot.Nyugodj meg az epilepszia ma már nagyon jol kordában tarthato betegség.Én is halálra rémültem elöször,de mi már három éve élünk együtt ezzel a betegséggel, és a napi életben nincs probléma.Ami nagyon fontos a folyamatos tabletta,beadása és szükség esetén az elsösegély az oldattal. Azt a valaszolot szeretném kérdezni hogy aki a kecskeméti állatorvost emlitette kire gondolt?
2010. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 11:49-es kecskeméti vagyok. Mi a Báthory utcára járunk a Mező dokiékhoz, teljes megelégedéssel. A másik szuper rendelő szerintem a Budai utcán van a 3 fiatal dokival, a nevük sajnos nem jut eszembe. Csak sajnos ők elég drágák. Akihez nem megyünk, max oltásért, az pedig mellettük a Talabérék rendelője. Egyszer teljesen felelőtlenül olyat tanácsoltak, amitől majdnem elveszítettünk 2 3 napos kiskutyát.
2010. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!