Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az erdőben a kutyám észrevett...

Bdog kérdése:

Az erdőben a kutyám észrevett egy borzot. Még időben visszahívtam a kutyát mielőtt harcba keveredtek volna. Mekkora esélye lett volna a kutyámnak?

Figyelt kérdés
(A harcot azért gondoltam mert a borz még egy ideig ott állt, és mikor meglátta a felé futó kutyát akkor sem iparkodott eltűnni.) A borz egy nagytestű és hosszú karmú borz volt (nem tudom milyen fajta). A kutya egy nagytestű kan németjuhász, 45kb, 2 éves és 1 évig őrzővédőztettem.

2014. aug. 31. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Még egy komolybb hímnél is kétszer nagyobb a kutyád, így jelentős előnye lett volna, illetve képzett is. Viszont a borz karma csúnya sebet ejthetett volna rajta, és mivel nem vadászatra képzett kutya, lehet, hogy rosszul fordul, rossz mozdulatot tesz. Ha a borz támad, előnye van (vagy a kutya számított harcra?), de azért így is a kutya nyert volna, ha komolyabban nekiesik. De nagyon súlyos sérülésekkel úszta volna meg, szerintem. (Plusz ott vannak a betegségek - veszettség -, fertőzések veszélye.)

2014. aug. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha nappal mutatkozik a borz és nem menekül a kutya elől rögtön,jó eséllyel beteg,akár veszett is lehet.

Jó,hogy nem engedted a közelébe a kutyát.

2014. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy a kutyád nagyobb, mint a borz, de a borz életveszélyben úgy harcol, mint maga a sátán. Jobb fegyverei vannak, mint a kutyának, és valószínűleg több "éles" harci tapasztalata.

Sajnos az Ő-V nem azonos azzal, hogy a kutya megtanul ölni. Most gondold el, ha mondjuk a kutya ráfog a borzra, de rossz helyen, a borz simán vissza tud harapni/karmolni. Maradandó sérüléseket okozhatott volna a kutyádnak, még ha az a nagyobb tömegével/erejével le is gyűri. Ráadásul a borz szőre igen vastag, szinte páncélszerű, nehéz átharapni, ha rossz helyen fogja meg.

Én semmiképpen nem engedném oda a kutyámat egy borzhoz. Cukinak és esetlennek tűnnek, de meglepően kemény kis jószágok. Alaptételként pedig elfogadható, hogy a vadállatok arányaiban sokkal jobb "harcosok", mint bármilyen kutya.

2014. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!