Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit játszak a 11hetes Stafford...

Yushin kérdése:

Mit játszak a 11hetes Staffordshire terrier szuka kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 11hetes Staffordshire terrier szuka kutyám. Mit játszak vele hogy fejlesszem vele a kapcsolatomat? Van labdája avval alig játszik ugyan így minden játékával! Mit ajánlatok hogy játszak vele?

2014. szept. 1. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Apportírozás! :)

Így tanítsd neki: dobj el egy apporttárgyat (legyen az labda, fa, dummy akármi) és bíztasd hogy hozza neked vissza. Ha el sem indul a tárgy irányába akkor segíts neki és vezesd oda őt. Ha feleklti az érdeklődését jutalmazd meg.

Egy idő után már szalad a tárgy után, de hogy vissza is hozza, látnia kell a kezeben a jutalomfalatot. Amikor visszahozta a tárgyat, kérd meg, hogy tegye le eléd és utána kapja a jutalmat. Ha minden jól megy a kutyád 2-3 nap után megtanul apportírozni, úgy hogyha eldobsz valamit szó nélkül visszahozza és leteszi eléd. Nagyon le fogja fárasztani őt, eleinte agyilag is, de fizikailag mindig :)

2014. szept. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohhh, jó ötletnek hangzik holnap ki is próbálom! De mi legyen az apport tàrgy? Neked is Staffordshire terriered van?
2014. szept. 1. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én először inkább húzós játékot játszanék vele, hogy meglegyen a közvetlen kacsolat. Lehet ez kötél, régi póló, zokni, játék, plüss, stb. Guggolj le hozzá és mozgasd előtte a játékot (ha fölé hajolsz, megijedhet). Ha ráharap a játékra, szinte azonnal engedd el, hogy legyen sikerélménye. Ha már stabilabban fog, akkor elkezdheted óvatosan húzgálni. Aztán már szerintem hamar belemelegszik majd, egész hosszan tudjátok húzni, tépni a játékot (közben nyugodtan tapogasd, simogasd a kutyát, hogy ne ijedjen meg az érintéstől játék közben). Ha már nagyon rápörgött, akkor dobd el mondjuk 20 cm-re és ha értemegy, akkor örülj és hívd. A távolságot is folyamatosan növelheted ezután, illetve kipróbálhatod az apportírozást többféle tárggyal is.

Sok sikert :)

2014. szept. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsd meg sétálni, ül,fekszik parancs.Utána a maradj,vagy a behívás...Annyi mindent lehet egy kutyával csinálni,egy staffordnál ezek a legalapabb vezényszavak,amiket ismernie és teljesítenie kell 100%-ban.
2014. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ma ráadtam a pórázt meg a nyakörvet hogy szokja mikor ráadtam mozdulni sem mert aztán kihívtam a kapun hátha ott merészebb lessz de ott is csak leült a kapuba és megsem mozdult aztán vissza bejöttünk ès nehezen mentünk 5métert ekkor megdicsértem aztán lefeküdt a fűbe és úgy csinált mintha aludna én ekkor levettem rólla a nyakörvet és a pórázt majd bevittem és mikor vissza kimentem hozzá akkor láttam hogy ül és néz majd mikor meglátott akkor visszafeküdt mintha aludna aztán mégegyszer bementem és kijöttem és megint ezt csinálta, de miért? Fáradt volt vagy csak azt akarta hogy vegyem le rólla? :)
2014. szept. 2. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!