Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia buldog és angol...

Borók A kérdése:

Francia buldog és angol buldog együtt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nos van egy Angol buldogom, akibe bár van egy kis amerikai, de kimondottan Angol buldognak nevezhető. Idén 5 éves és eddig volt egy társa, egy másik Angol buldog, de ő sajnos elpusztult így szeretnék mellé egy új társat. Régóta szeretnék egy Francia buldogot és gondoltam ha már társ, miért ne lenne Francia buldog? Anyukámék nem engednének még egy nagyobb testű kutyát szóval gondoltam ő kicsi is és társnak is megfelelő lenne. Az Angol buldog mindig is kint volt tartva, lakásba engedve egyszer sem volt. Mégis egészséges, és minden kisebb betegsége orvosolva lett. Soha sem fázott vagy volt túlzottan melege, gondoskodva volt róla. Télen volt meleg helye és nyáron is talált magának árnyékos helyeket.

Bár azt írják a Francia buldog csakis, kizárólag bent tartható, mégis megoszlanak a vélemények. Azt írják van aki kint tartja, még sincs semmi baja. Nos a leendő kutyus is kint lenne tartva, de mint írtam gondoskodva lenne róla. Szóval megfelelő körülmények között lehetne kint tartani egy Francia buldogot és jól kijönne egy Angol buldoggal? Ja igen és az Angol buldog szuka, valamint a Francia buldogot kannak szánnám, hogy bár méreti különbségek vannak, de valamennyire egyenlődnek az esélyek.

Utolsó helyzetbe, ha mégsem jönne össze ez a 'Francia buldog kint tartása Angol buldog mellett' dolog, akkor egy Boston terrier alkalmas lenne kint tartásra és jól kijönne egy Angol buldoggal? A válaszokat előre is köszönöm, minden hasznos válaszra megy a zöld.



2014. aug. 21. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én semmilyen rövidszőrű kutyát nem tartanék kertben, főleg ilyen rövidlábúakat nem.

Szerintem te az a fajta ember vagy, aki úgyis azt csinál, amit kitalált, mindegy hogy mi most mit írunk neked.

Ha tévedek, akkor bocs.

2014. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem legyenek a kutyák kint is-bent is!

Társnak pedig megfelelő a Francia Bulldog!

2014. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Az angol buldogunkat mióta az eszemet tudom kint tartottuk. Ismerősünktől vettük kedvezményes áron, még nagyon kicsiként. Első fél évben garázsban volt tartva, aztán hozzá lett szoktatva a kerthez. Nos igen, egyrészt a kutya biztos, hogy kint lesz tartva. A kérdés az volt, megoldható lenne-e és eltűrnék-e egymást!? Ha mégsem akkor a Boston terrier kint tartható lenne-e!?

Másrészről az Angol buldogba nem hülyeségből van Amerikai, egyrészt némi betegség elkerülése érdekében másrészt a kin tarthatóság érdekében. Szóval azt megemlíteném, hogy Ő nem egy szokásos Angol buldog, így lett nevelve, ehhez is szokott hozzá. Gondolom valahogy egy Francia buldogba is bele lehet nevelni ezt. A pláne meg már csak az, hogy nem én döntöm el, hanem a szüleim.

#2: Köszönöm a tanácsot, megy a zöld! :-)

2014. aug. 21. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem választasz egy olyan kutyát, ami kimondottan erre a kinti tartásra alkalmas? Persze, mindent meg tudnak szokni a kutyák. De miért kell ezzel visszaélni? Nem értem az ilyen embereket.
2014. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem én választom másrészt pedig, ha nekünk ez tetszik akkor miért vegyünk más kutyát? Gondolom Te sem úgy mész el a boltba, hogy veszel tejet aztán meg hazajössz olajjal. Ha neked azt kell, akkor azt veszel.
2014. aug. 21. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
94%
Igen, de ha a tejet hűteni kell, akkor nem hagyod kinn az asztalon... A rövidszőrű kutyának a tél szenvedés, akkor is, ha szerinted ő ezt így szokta meg.
2014. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én semmi pénzért nem raknék ki egy rövid szőrű pici kutyát. Persze függ a fajtájától is, de ezek a fajták elég betegesek. Az enyém rendszeresen megfázik ősszel és tavasszal. Nyáron nyugodtan lehet kint tartani, de én télre beengedném legalább az előszobába.

Egy francia bulldog mozgás igénye nagyobb mint az angolé, ezt jó ha tudod. Valószínű hogy jól kijönnének egymással ha a francia kölyök kora óta együtt van tartva az angollal. Viszont a napi 2-3 óra foglalkozás az kell nekik, akár séta formájában, akár játékos formában. Az angolnak szerintem elég a 1,5.

ezen felül hajlamosak ugyanúgy az allergiára, térd betegségekre, nehéz légzésre, stb...stb...

szóval gondold át azért, mert ha egy gyengébb egyedet fogsz ki, lehetséges h hamar elpusztulna kint a mínuszban...

2014. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!