Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légcsőszükülete van a 3...

Légcsőszükülete van a 3 hónapos labimnak. Szerintetek kinőheti? Vagy ez már egész életére szól?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy genetikai betegség,meg lehet műteni,kinőni nem fogja.

Honnan vettétek?


Normális helyről,nagyon minimális erre a betegségre az esély.

2014. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Honnan van a kutya?
2014. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy genetikai betegség. Nem fogja kinőni. Az még gázabb, hogy már 3 hónaposan kijött rajta, mert inkább felnőtt kutyákra jellemző, mert náluk a légcsövet záró hártya már gyengülhet és össze-összeeshet a légcső.


Műteni biztosan meg kell majd műteni. Esélyes, hogy szteroidinjekcióval kell majd kezelni, csak az a veszélye ennek a kezelési módnak, hogy a kutya szervezete fokozatosan hozzászokik, ezért az idő múltával egyre nagyobb dózisban kell adagolni. Ez meg elég rendesen tönkretesz a veséjét, ami sokszor nagyobb problémákat okoz, mint maga az alapbetegség... Szegény kiskutyának nem lesz túl rózsás élete...


Ezért nem kéne szaporítótól, a Julcsi nénitől kutyát venni...

2014. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem "a Julcsi nénitől" vettem, ismerőstől, de csak azóta produkálja a köhögést, amióta elhoztuk. Az állatorvos azt mondta, hogy nem biztos a légcsőszűkület, lehet, hogy csak a nyakörv miatt, vagy nem elég párás a levegő a lakásban. Mondta, hogy menjünk majd vissza röntgenre, egyáltalán nem biztos a légcsőszűkület. Azóta párásítunk, ma még nem köhögött.
2014. szept. 2. 10:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszitek, hogy légcsőszűkülete van, ez inkább kis testű kutyákra jellemző. Amúgy nem fogja kinőni, kezelni lehet, súlyos esetben műteni.

Ha tenyésztőtől van nyugodtan benyújthatjátok a számlát az orvosi kezelésekről, ha viszont nem... Két mestertenyészetből való kutya árát is rákölthetitek a következő években.

2014. szept. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom az ismerősötök nem tenyésztő. :) Gondolom a kutya ingyen volt, nem is fajtatiszta Labrador.

Valóban egy fajtatiszta Labi többszörösét is rákölthetitek, többet ne vegyetek szaporított kutyát, ismerős ide-oda...

2014. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A doki mondta, hogy LEHET, hogy az van neki. De még majd röntgent csinálunk vele, ha nem múlik el a köhögés. Valóban nem mestertenyésztőtől hoztuk, de fizettünk a kutyáért. Nem egy "nesze neked beteg ingyen kutya". Fajtiszta, anyukát, apukát ismerjük, apa zsemle labi, anya fekete labi, mint a kicsi. Ők nem köhögtek soha, mikor találkoztunk velük. Lehet kritizálni, hogy nem tenyésztőtől vettem kutyát, de én nem akartam kennelből/lánc mellől kutyát elhozni, én boldog szaladgálós gyerekkort megélt kutyát akartam. Egyébként kifogástalanul jó kutya, szocializált, okos, nyitott. A köhögés az egyetlen, ami néha rájön, de el is múlik viszonylag hamar.
2014. szept. 2. 12:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet kritizálni, hogy nem tenyésztőtől vettem kutyát, de én nem akartam kennelből/lánc mellől kutyát elhozni, én boldog szaladgálós gyerekkort megélt kutyát akartam."


A jó tenyésztő nem tart sem láncon, sem kennelben kutyát, viszont a boldog szaladgálós gyerekkor mellé még egy egészséges kutyát is biztosít neked. Nyilván nem olcsón, de ez már más kérdés. A "kennel" szó, ha normális tenyésztőkről beszélünk, nem a szó szerinti kennelt jelenti, rácsokat meg kis helyet, hanem magát a tenyészetet jelölik ezzel a névvel. Mint ahogy a Forma1-es istállók sem szó szerinti istállók, trágyával meg szénával, hanem a csapatokat jelölik ezzel a megnevezéssel.

Mindenesetre várjátok meg a vizsgálatok eredményét, én nem tartom valószínűnek, hogy egy 3 hós labinak légcsőszűkülete lenne, ahhoz nagyon durván félre kellett volna szaporítani, meg egy jó adag balszerencsének is be kellett volna segítenie. Mondjuk az se teljesen százas dolog, ha érzékeny a levegő páratartalmára, nem levelibéka ez, hanem kutya, basszus... Biztos, hogy nem lehet egyszerűen csak beteg? Hogy elkapott valami köhögős fertőzést?

2014. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Elhiszem hogy nem egy mocskos szaporítótelepről hoztad, hanem jó családi körülmények között született, DE:

1. Csak egy fajtajellegű keverék, mert törzskönyve nincs. Ezért fizettél? Ilyenből több tízezer van az utcán, a menhelyen és a fajtamentésnél! Életet menthettél volna, ehelyett most százezreket fogsz költeni az orvosra valószínű. Mert az bizony nem normális ha egy kutya köhög. Én még nem is hallottam kutyát köhögni, az enyém se köhögött soha.

2. A kutyádnak BIZTOS hogy azért van ilyesmi betegsége mert nem szűrtek a szülők és a többi felmenő. Nagyon sokat ráfogsz költeni, majd meglátod.

3. A tenyésztőnél sem láncon tartják a kutyákat, képzeld az én Labim nagyon jó körülmények között játszott a tesvéreivel és a tenyésztőn látszott hogy imádja a kutyáit, és hogy szeret a kölykökkel foglalkozni. Hozzáteszem: nem a leghíresebb kennelből van, hanem egy viszonylag újból.

4. Ha tenyésztőtől vettél volna kutyát, akkor szinte biztos, hogy nem lennének betegségei (természetesen előfordulhat, de sokkal kevesebb az esély rá!), de ha mégis akkor lenne hol reklamálnod, mert egy tenyésztő eü garanciával árulja a kutyáit!

Nem veszekedni akarok, de ezek tények! Legközelebb gondold meg, hogy fizetsz-e egy beteg keverékért, vagy mentesz egyet. :)

2014. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján én is megfázásra, kennelköhögésre vagy valami hasonlóra gondolnék.
2014. szept. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!