Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek? Aggódom!...

Most mit tegyek? Aggódom! Féreghajtás

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kutyánk,ma reggel kapott féreghajtót és délután a székletében találtam férgeket.

Teljesen kiakadtam.Nagyon sokat foglalkoztunk vele,harapdált,nyalogatott,van egy kislányom is. Most mi is elkaptuk? :( Ilyenkor mi a teendő?


2014. szept. 2. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a lényege :) Ha forgalmas helyen laksz, akkor 3 havonta féreghajtani kell, és a lényeg, hogy kijöjjenek a férgek. A kutyád férges volt, de kezelted szóval semmi gond. Ez teljesen normális, hogy férgek vannak az ürülékben féreghajtás után. Sajnos ez szinte elkerülhetetlen, nagyon sok kutya férges, de ez nem feltétlen azt jelenti hogy Ti is egyből elkapjátok! Csak ha nem kezelitek időben.
2014. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptátok el, nem lesz semmi bajotok! 2 hét múlva célszerű lenne ismét féreghajtani a kutyát!
2014. szept. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De egy csomó helyen olvastam,hogy veszélyes az emberre...
2014. szept. 2. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha aggódsz, akkor beszélj az orvosotokkal, kérj beutalót egy székletvizsgálatra. A laborban megvizsgálják a székletet és megmondják, van-e fertőzés. Ha van, akkor sincs semmi gond, mert embereknek is van féreghajtó tabletta.

EGyébként megnyugtatásodul: hosszú évekig dolgoztam kutyákkal, kicsikkel, nagyokkal, mentettekkel is, a székletvizsgálatom mégis negatív lett, tehát egyáltalán nem evidens, hogy elkaptatok bármit is.

2014. szept. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De a székletbe csak akkor jelenik meg,ha kap az illető féreghajtót nem?

Bízom benne,hogy nem kaptuk el,csak aggaszt,hogy elég sokat harapdált a kutyus,meg sokat játszottunk vele.

2014. szept. 2. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, székletben csak akkor jelenik meg, ha kap féreghajtót (ha anélkül is, akkor már súlyos gondok vannak). Mivel volt benne féreg, ezért 2 hét múlva mindenképp adnék neki még egy féreghajtót.

Elkapni max akkor kaphatjátok el, ha kézmosás nélkül nyalogatjátok a kezeteket. Az én kutyámmal is ez volt, hogy batár nagy férgek ürültek belőle, de nagyon figyeltem a kéz stb. fertőtlenitésre és nem is kaptam el. A pici gyereket ne engedd össze egy darabig a kutyával.

2014. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Nyugi... ha nem ettétek meg a székeltét, és nem került a szátokba, akkor nincs baj. Nyálon keresztül nem igazán terjed. Semmi bajotok nem lesz. A féreghatáskor a férgek azt jelzik, hogy volt férega kutyában, vagyis 2 hét mulva meg kell majd ismételni, utánna 3-4 havonta elég. Tudom, hogy ilyesztő, de nem valószínü, hogy bármit is elkaptok, ha betartjátok a minimális higiéniai előírásokat...
2014. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak simogattuk,meg harapdált minket. meg persze lapáttal szedtük össze a székletét mindig. Mostuk a kezünket,de lehet,h mondjuk a kislányom megsimogatta és még kinnt játszott,ezért csak kb fél óra múlva mosott kezet.
2014. szept. 3. 12:54
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha csak simogatta a macskát, akkor nem lesz baja... de ha nagyon aggódsz, akkor vizsgáltasd meg... nyugi...ez nem komoly
2014. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!