Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódom érte! Valaki felismeri...

Aggódom érte! Valaki felismeri ezeket a tüneteket? (ha már az orvos nem! )

Figyelt kérdés
Nagyon kétségbe vagyok esve, hátha tudtok segíteni, vagy legalább tippet adni, hogy mi lehet ez. 2 hónappal ezelőtt egyszer csak felugrott a kutyám, elkezdett sírva vonyítani, futott és egyből leült nyalogatni magát.. talán a fenekét, ezt nem tudom pontosan. Utána farok behúzva elbújt a szekrény alá (soha nem szokott egyébként elbújni). Majd 10 percen belül megint felvonyított még kétszer. Leszaladtam vele az állatorvoshoz (nem Magyarországon élek, és ez a nő van itt a környéken), aki jóformán leszúrt, hogy mit keresek ott, nem látja a kutyámon, hogy vészhelyzet lenne(akkor már nem vonyított, nem volt látszólag semmi baja a rendelőben) és azt mondta, hogy menjek haza, mert nincs baja a kutyának. Másnap még 2x csinálta ezt a vonyítás, nyalogatás, farok behúz, elbújik dolgot. Majd megszűnt. Azt hittem talán szúrja őt valami belülről, ami esetleg kakival távozott és kész. De két hónap szünet elteltével, tegnap is és ma is ugyanezek megismétlődtek. Az előbb felvonyított, nyalogatta magát és elbújt.. Jelen pillanatban is farok behúzva ül a cipős szekrényben és remeg. Nem tudom mi lehet ez és nagyon aggódom. Hátha ismeri itt valaki a tüneteket és tud mondani valamit. 2 hónappal ezelőtt megfogtam és átnéztem mindenét, lábát, fenekét, farkát, hasát.. nem szúrta meg semmi, nyomkodásra nem fáj neki. Szerintem valami belül fájhat, nem kívül. Aggódom érte. Az állatorvost, aki itt a környéken rendel megbízhatatlannak tartom és felületesnek. Augusztusban leszek Magyarországon, elmegyünk az otthoni állatorvosunkhoz, aki ivartalanítani fogja. Remélem addig nem lesz baja. Talán, ha ő megvizsgálja tud valamit mondani, mi lehet ez.
2014. jún. 8. 13:44
1 2
 1/17 Napéjegyenlőség válasza:
54%
Miért nem viszed el egy másik állatorvoshoz? Vagy az az egyetlen abban az országban?
2014. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, hogy van-e itt valaki, aki a tüneteket felismeri. Az a tipp, hogy vigyem el egy másik állatorvoshoz, már bennem is megfogalmazódott, nem ebben várok segítséget. Azért köszönöm.
2014. jún. 8. 13:55
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Nem kapott valami mást a megszokottól azelőtt, hogy jelentkeztek a tünetei?
2014. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem :( Acana, csirkemell, sonka, párizsi :(
2014. jún. 8. 14:02
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, így elég nehéz. Tipp: bűzmirigyprobléma, belső aranyér vagy valami ehhez hasonló probléma (legkésőbb augusztusban mindenképp nézesd meg, mert még akár az is elképzelhető, hogy amiatt is műteni kell), végbélrepedés stb.

Esetleg valami húgyúti probléma, talán vesekő, attól függ, hol nyalogatja magát, vagy hová sugárzik ki a fájdalom. Mindenképp kellene ultrahang és vérvizsgálat is (meg a többi...).

2014. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
A tünetek alapján én is bűzmirigyre tippelnék, és azt javaslom, h vidd el másik orvoshoz, ha már úgyis megfogalmazódott benned. Nálunk is van a közelben állatorvos, de inkább elviszem egy messzebb eső orvoshoz, aki tudja is kezelni.
2014. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. jún. 8. 14:14
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
állatkórházba vidd, az a biztos!
2014. jún. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Az én kutyám ugyanezeket csinálta amikor szorulása volt. Nagyon meg volt ijedve, sírt, de úgy hogy nagyon megijedtem,azt hittem leesett valahonnan és sírás kozben szaladt ossze-vissza. Néha megállt akkor szerintem szagolgatta a feneket, de annyira félt, hogy elbújt inkabb.

Lehet nem ez a kutyád baja, de gondoltam megosztom. :)

2014. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tökéletesen ez az, amit az én kutyám is csinál! Hálásan köszönöm!
2014. jún. 8. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!